به دنبال تقلب در رأی دهندگان، نظریه پردازان توطئه «اشغال» را به راه انداختند


یک غروب ماه گذشته، به توصیه مردی که در اینترنت به نام کاپیتان K شناخته می‌شود، گروه کوچکی در پارکینگی در آریزونا جمع شدند و روی صندلی‌های تاشو منتظر ماندند، به این امید که افرادی را دستگیر کنند که فکر می‌کردند با ارسال برگه‌های رای‌گیری جعلی در تلاش برای نابودی دموکراسی آمریکا هستند. . .

کاپیتان کی – ست کشل، افسر اطلاعاتی سابق ارتش ایالات متحده که طرفدار تئوری های توطئه تقلب در رای است، این طرح را به مرحله اجرا گذاشت. در ماه ژوئیه، در حالی که ایالت هایی مانند آریزونا در حال آماده شدن برای انتخابات مقدماتی بودند، او پیشنهادی را در اپلیکیشن پیام رسان تلگرام ارسال کرد: «پارتی های میهنی تمام شبانه برای هر جعبه در آمریکا». این پست بیش از 70 هزار بازدید داشته است.

فراخوان های مشابه مردم را در حداقل 9 ایالت دیگر برانگیخته است که نشان از گسترش جدیدترین تئوری های توطئه تقلب در انتخابات دارد که از طریق حزب جمهوری خواه پخش می شود.

در نزدیک به دو سال از زمانی که رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ ادعاهای دروغین تقلب گسترده در رای‌دهی را از حاشیه‌های سیاسی به جریان اصلی محافظه‌کار منتقل کرده است، گروهی از حامیان او در جستجوی دیوانه‌وار اما بی‌ثمر برای شواهد، از نظریه‌ای به نظریه دیگر می‌روند.

اکنون بسیاری بر روی صندوق‌های رای تمرکز می‌کنند، جایی که مردم می‌توانند آرای خود را در ظروف امن و قفل شده بگذارند. غیر منطقی ایمان که عوامل مخفی، یا به اصطلاح قاطرهای انتخاباتی، آنها را با برگه های رای جعلی پر می کنند یا به شکل دیگری آنها را دستکاری می کنند. و آنها ناظران را برای تماشای جعبه های بی شماری در سراسر کشور استخدام می کنند و میلیون ها آمریکایی را که تحت تأثیر ادعاهای نادرست انتخابات قرار گرفته اند، انتخاب می کنند.

در بیشتر موارد، تلاش‌های سازماندهی تازه شروع شده‌اند و طرفداران برنامه‌های تایید نشده‌ای را برای تماشای جعبه‌های محلی ارسال می‌کنند. اما برخی از «صرفه‌جویان» کوچک‌تر با استفاده از Craigslist، تلگرام، توییتر، Gab و Truth Social، پلت‌فرم رسانه‌های اجتماعی مورد حمایت آقای ترامپ، تبلیغ شدند. چندین وب سایت اختصاص داده شده به این هدف در سال جاری به صورت آنلاین ظاهر شده اند، از جمله حداقل یک وب سایت اختصاص داده شده به هماهنگی داوطلبان.

برخی از سیاستمداران بلندپایه این ایده را پذیرفتند. کری لیک، کاندیدای فرمانداری جمهوری خواه آریزونا که مورد حمایت ترامپ است، از دنبال کنندگانش در توییتر پرسید که آیا مایلند “با تماشای جعبه تغییر کنند تا قاطرهای احتمالی انتخابات را بگیرند.”

حامیان این رویدادها را به ساعت‌های بی‌خطر محله یا مهمانی‌های درب صندوق عقب تشبیه می‌کنند که با پیتزا و آبجو تقویت می‌شود. اما برخی از مفسران آنلاین امکان آوردن AR-15 و سایر سلاح های گرم را مورد بحث قرار داده و تمایل خود را برای دستگیری شهروندان و ثبت پلاک اعلام کرده اند. این نگرانی را در میان مقامات انتخاباتی و مجریان قانون ایجاد کرده است که آنچه حامیان آن به عنوان نظارت مشروع میهن پرستانه توصیف می کنند می تواند به راحتی به ارعاب غیرقانونی رأی دهندگان، نقض حریم خصوصی، تبلیغات انتخاباتی یا مخالفت تبدیل شود.

“آنچه در سال 2022 با آن روبرو خواهیم شد، گروهی مدنی تر از توطئه گران است که قبلاً به این نتیجه رسیده اند که مشکلی وجود دارد و اکنون به دنبال شواهدی هستند، یا حداقل آنچه را که می توانند به مدرک تبدیل کنند، و از آنها استفاده نمی کنند که دوست ندارند. متیو ویل، مدیر اجرایی پروژه انتخاباتی مرکز سیاست دو حزبی، گفت: اعتماد آنها به نتایج را تضعیف کنند. “اگر کل فرض شما این است که مشکلاتی وجود دارد، هر مشکلی مانند یک مشکل به نظر می رسد، به خصوص اگر هیچ ایده ای نداشته باشید که به چه چیزی نگاه می کنید.”

اعتبار…اسکرین شات از Truth Social

آقای کشل، که پست او به عنوان کاپیتان K الهام‌بخش راهپیمایی آریزونا بود، در مصاحبه‌ای گفت که صندوق‌های نظارت می‌توانند «برداشت‌های رأی» غیرقانونی یا رأی‌دهندگانی را که برای افراد دیگر رأی می‌دهند، دستگیر کنند. این عمل در برخی ایالت ها مانند کالیفرنیا قانونی است، اما بیشتر غیر مجاز در میدان های نبرد مانند جورجیا و آریزونا. هیچ مدرکی مبنی بر اینکه در انتخابات ریاست جمهوری 2020 جمع آوری غیرقانونی گسترده آرا صورت گرفته است وجود ندارد.

حتما بخوانید:
استخر بادی اینتکس

آقای کشل گفت: “برای کنترل کیفیت فرآیندی که برای تقلب آماده است، من معتقدم راهی جز نظارت وجود ندارد.” در واقع، وقتی شما بالا می‌روید، آنها بر پای صندوق‌های رای نظارت دارند، بنابراین من تفاوتی نمی‌بینم.»

آقای ویل گفت که قانونی بودن نظارت بر جعبه ها مبهم است. قوانین حاکم بر نظارت مراکز رای گیری – برای مثال، اینکه آیا ناظران می توانند ورود و خروج رای دهندگان را ثبت کنند یا خیر – از ایالت به ایالت دیگر متفاوت است و عمدتاً متناسب با صندوق های رای نیست.

در سال 2020، مقامات انتخاباتی در آغوش گرفت صندوق های رای به عنوان یک تصمیم قانونی رای دادن به فاصله اجتماعی در طول همه گیری ویروس کرونا. همه به جز 10 ایالت به آنها اجازه داده اند.

اما بسیاری از محافظه کاران استدلال می کنند که این صندوق ها امکان تقلب در انتخابات را فراهم می کند. این گفتگو توسط مستند 2000 Mules، دینش دسوزا، مفسر محافظه کار آغاز شد که در آن از جهش های منطقی و شواهد مشکوک به ادعای اینکه ارتشی از “قاطرهای” پارتیزان بین صندوق‌ها راه می‌رفتند و آرای جعلی را در آن فرو می‌کردند. این مستند در طول مبارزات انتخاباتی جمهوری‌خواهان و در میان مفسران راست‌گرا که به دنبال راه‌های جدیدی برای زیر سوال بردن انتخابات 2020 بودند، محبوب شد.

«قاطرهای رأی دهنده» به سرعت به قهرمان داستان های دروغین درباره انتخابات 2020 تبدیل شده اند. بر اساس داده‌های آزمایشگاه زیگنال، از نوامبر ۲۰۲۰ تا اولین اشاره به «۲۰۰۰ قاطر» در توییتر در ژانویه ۲۰۲۲، واژه «قاطرهای رأی‌دهنده» تنها ۳۲۹ بار استفاده شده است. از آن زمان، این اصطلاح 326000 بار در توییتر ظاهر شده است، 63 درصد از مواقع هنگام بحث درباره مستند. گروه رسانه ای سالم، تهیه کننده اجرایی این مستند در اردیبهشت ماه مدعی شد که فروش این فیلم بیش از 10 میلیون دلار.

فشار برای کنترل غیرنظامی صندوق های رای همزمان با تلاش های قانونی برای افزایش نظارت بر محل های رای گیری شتاب بیشتری یافته است. یک قانون ایالتی که امسال در یوتا تصویب شد، مستلزم نصب نظارت تصویری 24 ساعته بر روی همه صندوق های رای بدون نظارت است. اغلب یک تعهد پیچیده صدها هزار دلار برای مالیات دهندگان یک شهرستان هزینه دارد. کمیسیونرهای شهرستان در شهرستان داگلاس نبراسکا، که شامل اوماها نیز می شود، در ماه ژوئن به تخصیص 130,000 دلار برای یک دوربین ایستاده، علاوه بر دوربین های موجود که این شهرستان صاحب آن نیست، رأی دادند.

در ماه ژوئن، قانونگذاران آریزونا بودجه ای را تصویب کردند که شامل 500000 دلار برای برنامه آزمایشی نظارت بر صندوق های رأی بود. 16 صندوق گنجانده شده دارای نظارت تصویری و تصویری 24 ساعته خواهند بود، در صورت کار نکردن دوربین ها، برگه های رای را رد می کنند و هر بار فقط یک رای را می پذیرند و برای هر برگه رای ارسالی رسید ارائه می دهند.

بسیاری از حامیان نمایش استدلال می کنند که دراپ باکس ها باید به طور کامل ممنوع شوند. برخی تورهای ویدئویی از سایت های حمل و نقل ارسال کرده اند و ادعا می کنند که دوربین ها در جهت اشتباه قرار گرفته اند یا ممکن است سایت ها به درستی ایمن نشده باشند.

ملودی جنینگز، وزیر و مشاوری که گروه راست‌گرای Clean Elections USA را تأسیس کرد، اعتبار گردهمایی آریزونا در Truth Social را بر عهده گرفت و گفت که این “اولین جلسه” این گروه بود. در یک مصاحبه پادکست، او گفت که هر تیم نظارتی که او سازماندهی کرده است، سعی می کند همه رای دهندگانی را که از صندوق های رای استفاده می کنند، ثبت کنند. او گفت که انتخابات مقدماتی یک “دوران خشک” برای انتخابات میان دوره ای در ماه نوامبر بود. خانم جنینگز به درخواست ها برای اظهار نظر پاسخ نداد.

حتما بخوانید:
ردیاب کوچک حیوانات مدل B22 - ویرگول

پس از تظاهرات آریزونا، سازمان دهندگان به کاربران برجسته Truth Social، از جمله آقای ترامپ نامه نوشتند و بدون مدرک ادعا کردند که “قاطرها به محل برگزاری آمدند، مهمانی را دیدند و بدون انداختن هیچ برگه رای رفتند”. نظرات سایر پست‌های رسانه‌های اجتماعی درباره این رویداد حاکی از آن است که این گروه ممکن است رای‌دهندگانی را که نگران مشارکت بودند ترسانده باشد، افرادی را که قصد گزارش فعالیت‌های گروه را داشتند جذب کرده باشد یا صرفاً شاهد رهگذران گمشده بوده باشند.

در 2 آگوست، خانم لیک و چندین نفر دیگر در رقابت‌های اولیه در آریزونا برنده شدند، جایی که یک کمپین GoFundMe به دنبال کمک‌های مالی برای “حضور داوطلبانه 24 ساعته در سراسر ایالت در هر صندوق رای عمومی” بود. کلی تاونسند، سناتور ایالتی جمهوری خواه، در جریان جلسه استماع قانونگذاری در ماه مه گفت که مردم «دوربین های مخفی» را روی صندوق های رأی آموزش می دهند و تقلب های مشکوک را در خودروهای خود دنبال می کنند و پلاک خودروهایشان را ضبط می کنند.

خانم تاونسند گفت: “خیلی خوشحال شدم که همه شما می خواهید در این جعبه ها جا شوید.”

طرح های نظارتی در سایر ایالت ها نیز در حال شکل گیری است. Audit the Vote Hawaii گزارشی منتشر کرد مبنی بر اینکه شهروندان آنجا «گروه‌های نگهبان» را برای نظارت بر جعبه‌های دراپ باکس جمع‌آوری می‌کنند. گروه مشابهی در پنسیلوانیا، Audit the Vote PA، در رسانه های اجتماعی پست کردند که باید همین کار را انجام دهند.

در میشیگان، ویدئویی لرزان که از داخل یک ماشین گرفته شده و در سایت Truth Social ارسال شده است، مردی را نشان می‌دهد که در حال جمع‌آوری برگه‌های رای از صندوق رای است. با گرفتن عکس از پلاک کامیون به پایان رسید.

در واشنگتن، یک گروه راست‌گرا یک سرویس برنامه‌ریزی دراپ باکس را راه‌اندازی کرد کمک به مردم برای تنظیم مناقصه، تشویق آنها به گرفتن عکس یا فیلم از هرگونه “ناهنجاری”. وب‌سایت این گروه می‌گوید که تمام جایگاه‌های داوطلبان در انتخابات مقدماتی ایالت در اوایل ماه جاری پر شده است.

دفتر کلانتری در شهرستان کینگ، واشنگتن، که سیاتل را در بر می گیرد، پس از انتخابات در حال تحقیق است نشانه هایی ظاهر شد برای چندین جعبه قطره سایت‌هایی در ایالت به رای‌دهندگان هشدار می‌دهند که «تحت نظارت هستند».

یکی از کاربران گاب با بیش از 2000 فالوور، نکاتی را برای تماشا در شبکه اجتماعی و رامبل ارائه کرد: او در این ویدئو گفت: “چهره آنها را در دوربین روشن کنید، ما فیلمی مبهم از مرد بزرگ نمی خواهیم.” ، صورتش را کلاه ایمنی، عینک و پارچه پوشانده است. “ما باید آن را در یک گروه Gab قرار دهیم تا یک گزارش دائمی از آنچه در حال انجام است وجود داشته باشد.”

فراخوان ها برای نظارت شهروندان فراتر از صندوق های رای گسترش یافته است. یک پست وبلاگی محافظه کارانه مردم را تشویق کرد که “هر گونه فعالیت مشکوک قبل، در حین و بعد از انتخابات” را در شرکت های چاپ آرا، مراکز شمارش آرا و دفاتر نامزدها نظارت کنند.

پل گرونکه، مدیر مرکز اطلاعات انتخابات و رای گیری در کالج رید، پیشنهاد کرد که فعالانی که امیدوارند امنیت انتخابات را بهبود بخشند، باید اقدامات شفافیت داده و برنامه های ردیابی بیشتری را انجام دهند که به رای دهندگان اجازه می دهد وضعیت برگه های رای غایب خود را پیگیری کنند. او گفت که هرگز نشنیده است که یک نمونه قانونی از مانیتورهای Dropbox که تقلب را با موفقیت شناسایی کنند.

دورنمای رویارویی شامل ناظران خود انتصابی که عمدتاً در رویه‌های انتخابات ایالتی آموزش ندیده‌اند، که توسط رژیم غذایی نادرست و لفاظی‌های نظامی‌شده تقویت می‌شود، «دستورالعملی برای فاجعه» است و «توانایی رأی‌دهندگان را برای تصمیم‌گیری به خطر می‌اندازد. آقای گرونکه گفت.

او گفت: «راه‌هایی برای محافظت از سیستم وجود دارد، اما با نگهبانانی که در اطراف جعبه‌های حمل و نقل ایستاده‌اند، این روشی نیست. دراپ باکس‌ها دلیلی برای نگرانی نیستند، بلکه فقط انرژی را به اشتباه هدایت می‌کنند.

سیسیلیا کانگ گزارش داد

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum instagram beğeni bayan escort - vip elit escort lyft accident lawyer html nullednulled themesMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme Nakite ÇevirmeLevitraGeciktiriciMobil Ödeme BozdurmaMobil Ödeme BozdurmaVodafone Mobil Ödeme Bozdurma