[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – به نظر می رسد ترکیبی از یک مهارکننده مرگ سلولی لیگاند 1 (PD-L1) و شیمی درمانی مبتنی بر اتوپوزید بهترین روش خط اول برای بیماران مبتلا به مرحله پیشرفته سرطان ریه سلول کوچک (ES-) باشد. SCLC) ، با توجه به یک بررسی سیستماتیک جدید و فراتحلیل شبکه.

در درمان خط اول ES-SCLC از ترکیبات متعددی از عوامل استفاده می شود ، اما رژیم ترکیبی مطلوب همچنان نامشخص است.

دکتر لی ژانگ و همکارانش در مرکز سرطان دانشگاه سان یات سن در گوانگژو ، چین ، در بررسی سه فاز خود سعی کردند روشن کنند که کدام رژیم ترکیبی از خط اول بهترین پاسخ تومور را در بین بیماران ES-SCLC فراهم می کند. 2 و 11 کارآزمایی بالینی فاز 3 تصادفی با بیش از 4800 بیمار و هشت رژیم مختلف.

از نظر فراوانی پاسخ عینی ، هیچ درمان برتر واضحی وجود نداشت ، اما ترکیبی از مهارکننده PD-L1 (دوروالوماب یا آتزولیزوماب) به علاوه شیمی درمانی اتوپوزید – پلاتین ، کنترل قابل ملاحظه ای نسبت به شیمی درمانی به تنهایی (نسبت خطر 1.40) .

Bevacizumab plus شیمی درمانی مبتنی بر اتوپوزید بهترین بقای بدون پیشرفت را فراهم می کند ، اما این به یک مزیت بقای کلی منجر نمی شود.

محققان در JAMA Network Open گزارش دادند که مطلوب ترین بقای کلی با درمان با یک مهار کننده PD-L1 به علاوه شیمی درمانی مبتنی بر اتوپوزید دنبال شد.

افزودن مهار کننده های PD-L1 به شیمی درمانی به طور کلی اثرات سمی بیش از شیمی درمانی به تنهایی ایجاد نمی کند.

در میان تمام درمان های خط اول برای بیماران SCLC ، ترکیبی از مهارکننده های PD-L1 به علاوه شیمی درمانی اتوپوزید – پلاتین بیشترین شانس را برای رتبه بندی اول در کنترل بیماری و بقای کلی دارد ، در حالی که ترکیبی از بواسیزوماب به علاوه اتوپوزید شیمی درمانی پلاتین بیشترین شانس را برای رتبه اول برای بقا بدون پیشرفت و عوارض جانبی درجه 3 یا بالاتر مربوط به درمان دارد.

نویسندگان نتیجه گیری می کنند: “این یافته ها می تواند به پزشکان در انتخاب روشهای درمانی خط اول براساس مزایای بالینی و مشخصات ایمنی آنها راهنمایی کند.”

دکتر ژانگ به درخواستی برای اظهار نظر پاسخ نداد.

منبع: https://bit.ly/35oc3Pg JAMA Network Open ، آنلاین در 19 اکتبر 2020.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر