[ad_1]

Gusacitinib ، یک مهار کننده جدید خوراکی در مسیرهای التهابی متعدد ، در فاز 2b به یک پیشرفت سریع و قابل توجه بالینی در اگزمای مزمن متوسط ​​تا شدید دستان ضد کورتیکواستروئید دست یافت ، یک مطالعه تصادفی ، دکتر هوارد سوفن ، در کنفرانس سالانه مجازی اروپا گزارش داد. ویروس شناسی

Sofen ، مدیر پزشکی از همکاران تحقیقات پوستی ، لس آنجلس و رئیس ستاد ، اضافه شده است که این دارو یک بار در روز برای این وضعیت چالش برانگیز موثر است ، چه اگزمای مزمن روی دستان شخص عمدتا به دلیل درماتیت تماسی تحریک کننده ، درماتیت تماسی آلرژیک یا درماتیت آتوپیک باشد. گروه پوست در مرکز پزشکی LA / Olive View County.

گوساسیتینیب یک مهارکننده خوراکی است که یک بار در روز تجویز می کند Janus kinase 1، 2 و 3 ، تیروزین کیناز 2 و تیروزین کیناز طحال (SYK). به این ترتیب ، مسیرهای سیتوکین Th1 ، Th2 ، Th17 و Th22 و همچنین اینترلوکین -17 با واسطه SYK را هدف قرار می دهد ، که از تکثیر و تمایز کراتینوسیت ها خبر می دهد. این متخصص پوست ، گفت که طیف فعالیت آن را به عنوان کاندیدای درمان بیماری های پوستی التهابی مختلف معرفی می کند ، اگرچه اگزمای مزمن روی دست ها تقریباً 7 میلیون آمریکایی را تحت تأثیر قرار می دهد.

یک مطالعه 2 تصادفی فاز 2b ، دوسوکور ، 16 هفته ای و تصادفی شامل 97 بیمار که به صورت مونوتراپی با 40 یا 80 میلی گرم یک بار در روز یا دارونما به گوساسیتینیب خوراکی تصادفی شدند. همه شرکت کنندگان دارای اگزمای مزمن دست بیش از 6 ماه بودند که از نظر استروئیدهای موضعی و / یا سیستمیک مقاوم یا فوق العاده مقاوم بود. شرکت کنندگان به 40/60 بین افراد مبتلا به اگزمای مزمن شدید دست ، که بر اساس مقیاس جهانی 0-4 نمره پزشک و بیماری متوسط ​​با PGA 3 تعریف شده بود ، تقسیم شدند.

نقطه پایانی اولیه درصد بهبود در نمره کلی تغییر ضایعه (mTLSS) در هفته 16 از میانگین پایه 13.2 بود. یک پاسخ دوز واضح مشخص بود: گوساسیتینیب با 80 میلی گرم در روز کاهش 69.5 درصدی را به دست آورد ، در حالی که 40 میلی گرم 40 درصد کاهش داشت ، که به طور قابل توجهی بهتر از کاهش 33.5 درصدی در گروه کنترل دارونما نبود.

میزان پاسخ در این بیماران مقاوم به استروئید قابل توجه بود. گروه 80 میلی گرم با 2/40 درصد کاهش در mTLSS نسبت به 6/13 درصد با دارونما ، تا 2 هفته ترخیص قابل توجهی از دارونما نشان داد.

نقطه پایانی ثانویه دستیابی به نمره PGA 0 یا 1 است – یعنی. روشن یا تقریباً واضح – با 2 درجه بهبود نسبت به دارونما. این در 31.3 of از بیماران با دوز بالاتر گزاسیتینیب در هفته 16 به دست آمد ، با موفقیت پنج برابر بیشتر از 6.3 in در گروه کنترل. در هفته 2 ، اولین ارزیابی ، دو گروه در این نقطه نهایی از هم جدا شدند. در هفته 8 ، در پاسخ هشت برابر تفاوت وجود داشت: 25٪ در بیماران با گزاسیتینیب با 80 میلی گرم ، 3.1٪ در دارونما.

نقطه پایانی ثانویه دیگر بهبود خارش بود که با خارش mTLSS 0-3 نتیجه کم اندازه گیری شد. همانطور که برای نتایج دیگر ، خارش به سرعت بهبود یافت. در هفته 2 ، بیمارانی که از 80 میلی گرم گزاسیتینیب استفاده می کردند ، به طور متوسط ​​43.1 درصد از خارش پایه کاهش داشتند ، در حالی که با دارونما 4.6 درصد. در 16 هفته کاهش به ترتیب 65.7٪ و 29.8٪ بود.

طبق گفته Sofer ، هر دو دوز گزاسیتینیب به خوبی تحمل می شود. هیچ رویداد ترومبوآمبولیک ، رویدادهای مهم جانبی قلبی عروقی یا عفونت های فرصت طلب در طول مطالعه کوتاه 16 هفته ای مشاهده نشد. مشخصات ایمنی دارو مطابق با آن است که در آزمایش بالینی گوزاکیتینیب بیش از 350 بیمار مشاهده شده است: نازوفارنژیت خفیف تا متوسط ​​، سردرد ، افزایش بدون علامت در کراتین فسفوکیناز و افزایش جزئی کلسترول HDL ، همراه با کاهش جزئی در L

Sofen گفت که بودجه تحقیقاتی دریافت کرده و مشاور Asana BioSciences ، حامی این تحقیق و بیش از نیم دوازده شرکت دارویی دیگر بوده است.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir