[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – اکثر بیمارانی که با استفاده از محصول آسیب ریه (EVALI) سیگار الکترونیکی یا بخار در می آورند مردان سفیدپوست جوانی هستند و تقریباً همه اعتراف می کنند که از سیگارهای الکترونیکی غیرقانونی حاوی تتراهیدروکانابینول (THC) استفاده می کنند ، یک سری موارد از 31 بیمار نشان داده شده است.

دکترها به طور معمول بیمارانی مانند بیماری آنفلوانزا ، مارکرهای التهابی بالا و یک مدل سازمان دهنده توموگرافی کامپیوتری (CT) ذات الریه دارند ، و بسیاری از آنها پس از پیگیری ، علائم باقیمانده ، تیرگی اشعه ایکس و عملکرد غیر طبیعی ریه را داشته اند ، دکتر اسکات K. ابرک از دانشکده پزشکی. از دانشگاه یوتا (UUMC) در سالت لیک سیتی و همکارانش در JAMA Network Open گزارش می دهند.

دکتر Aberegg و تیم وی در گزارش خود اظهار داشتند که شیوع EVALI در سراسر کشور در سال 2019 منجر به بیش از 2800 بستری در بیمارستان و 68 مورد مرگ تایید شده شد. سرانجام ، محققان دریافتند که این بیماری به دلیل داروهای زناکارانه ای است که در بازارهای سیاه از جمله ویتامین E استات استفاده می شود.

بیماران این مجموعه از 24 ژوئن تا 10 دسامبر 2019 تشخیص داده شدند. آنها بیشتر مرد (77٪) و سفید (87٪) هستند و 94٪ گزارش می دهند که از سیگارهای الکترونیکی غیرقانونی حاوی THC استفاده می کنند.

30 نفر (97٪) علائم تنفسی را در هنگام بروز ، معمولاً تنگی نفس و سرفه داشتند. 28 نفر (90٪) علائم اساسی داشتند ، معمولاً تب و لرز داشتند و به همان تعداد علائم گوارشی ، معمولاً حالت تهوع و استفراغ داشتند.

برونکوسکوپی با شستشوی برونکوآلوئولار (BAL) در 24 بیمار انجام شد و BAL در 22 (91٪) ماکروفاژهای چربی (LLM) را شناسایی کرد. از بین 26 بیمار که تحت CT CT اسکن قرار گرفتند ، 23 نفر الگوی سازماندهی ذات الریه داشتند.

بیشتر آنها با آنتی بیوتیک (84٪) و / یا کورتیکواستروئید (77٪) تحت درمان قرار گرفتند. همه بیماران در این مجموعه زنده مانده و 20 نفر برای پیگیری به طور متوسط ​​16 روز پس از ترخیص از بیمارستان پیگیری شدند.

بررسی عملکرد ریه در 18 بیمار اسپیرومتری طبیعی را نشان داد ، اما ظرفیت انتشار پیش بینی شده اندکی کاهش یافت. رادیوگرافی قفسه سینه در 10 بیمار طبیعی یا مات بود که تقریباً به طور کامل برطرف شد.

تنگی نفس توسط 13 بیمار (65٪) از 20 بیمار مشاهده شده در پیگیری گزارش شد ، 9 نفر (45٪) سرفه و دو نفر (10٪) درد قفسه سینه داشتند. دو بیمار حالت تهوع و استفراغ داشتند. دو نفر خسته بودند یکی عرق شب داشت و دیگری کاهش وزن. هفت بیمار علامتی ندارند.

دکتر آبرگ گفت: “ما می خواستیم پیام ما این باشد که حداقل در هنگام شیوع ، این یک بیماری بسیار شایع است ، به این معنی که بیماران از نظر علائم و سی تی اسکن و یافته های برونکوسکوپی خود را تا حدودی یکنواخت نشان می دهند.” رویترز تلفن سلامتی.

“وقتی بیماری بسیار مشخص باشد ، این یک بیمار جوان است که THC را تبخیر می کند ، که به طور غیرقانونی به آن مبتلا شده و دارای علائم تنفسی ، گوارشی و اساسی و الگوی ذات الریه در سی تی اسکن خود است ، این EVALI است و شما احتمالاً می توانید برونکوسکوپی اضافی در بسیاری از این موارد “، وی افزود.

در یک مقاله همراه ، دکتر متیو کوزلو و دکتر ایرینا پتراشه از سرویس بهداشت ملی یهودیان در دنور خاطرنشان کردند که همه موارد EVALI مربوط به محصولات حاوی THC نیستند.

آنها نوشتند: “این نشان می دهد که در بعضی از افراد ، سیگارهای الکترونیکی حاوی نیکوتین یا طعم دار نیز می توانند باعث التهاب حاد و آسیب ریه شوند ، همانطور که به صورت تجربی نشان داده شده است.” “این امر به ویژه در زمانی که مدارس در حال بازگشایی هستند ، هنگامی که بزرگسالان جوان با قرار گرفتن در معرض سیگار الکترونیکی روبرو می شوند ، نگران کننده است که می تواند خطر نه تنها EVALI بلکه همچنین بیماری ویروسی کرونا را در سال 2019 افزایش دهد. در این متن ، گزارش توسط Aberegg و همکاران به عنوان یک یادآوری است که vaping با وجود کاهش (در حال انجام) شیوع EVALI همچنان یک تهدید جدی برای سلامتی است. “

منبع: https://bit.ly/36rg85R و https://bit.ly/2UgdzOz JAMA Network Open ، آنلاین 6 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر