[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه جدید مدل سازی ، گزش مار ممکن است سال گذشته باعث کشته شدن حدود 65000 نفر در سراسر جهان شده و مسئول 3 میلیون سال زندگی از دست رفته باشد ، و آنها را در بالای لیست بیماری های گرمسیری فراموش شده قرار دهد.

بر اساس یافته های به دست آمده در 19 نوامبر در نشست سالانه مجازی انجمن طب گرمسیری و بهداشت آمریكا ، علی رغم وجود یك ماده ضد عفونی چند ظرفیتی ، بیش از 80٪ مرگ ها در هند اتفاق افتاده است.

“ما نشان می دهیم که وجود آنتی ژن به تنهایی برای جلوگیری از مرگ و آسیب ناشی از گزش مار سمی کافی نیست. باید در سیستم بهداشتی و گسترش داروهای ضد سم در مناطق روستایی و فقیر ، جایی که گزش سمی بزرگترین مشکل و قربانیان است ، سرمایه گذاری شود. آنها برای جلوگیری از عوارض به موقع به بیمارستان یا کلینیک دسترسی ندارند “، گفت: نویسنده اصلی ، نیکلاس رابرتز ، دانشجوی پزشکی در کالج پزشکی ویل کرنل در نیویورک.

رابرتز و تیم تحقیقاتی وی یافته های خود را بخشی از داده های موجود در بار جهانی بیماری 2019 ، گزارشی که توسط م forسسه سنجش و سنجش های بهداشتی مستقر در سیاتل تهیه شده است ، جایی که رابرتز به عنوان یک عضو دیگر همکاری می کند ، استخراج کردند.

محققان برای به دست آوردن تخمین های خود ، از مدل مرگ و میر با استفاده از داده های جهانی استفاده کردند ، سپس در هند ، محل بالاترین بار بیماری ، به صفر رسید. استخراج داده ها از مروری بر مقالات هند منجر به مرگ در موارد ، تظاهرات بالینی گزش مار و گسترش مارهای سمی در این کشور شده است.

این مدل تخمین می زند که 64،847 نفر در سال 2019 بر اثر گزش مار جان خود را از دست دادند (95٪ فاصله عدم اطمینان ، 39،606 تا 80،325). 52،345 (95٪ UI ، 30،106 تا 65،735) از این مرگ ها در هند اتفاق افتاده است.

رابرتز گفت ، محققان همچنین دریافتند که 3 میلیون سال زندگی اصلاح شده توسط ناتوانی در سراسر دنیا از گزش مار از بین رفته است ، این رقم نشان دهنده بیماری دراز مدت است.

محققان همچنین پیش بینی ای را ارائه داده اند که نشان می دهد سازمان بهداشت جهانی احتمالاً هدف خود را برای به نصف رساندن شدت بیماری های گزش مار از دست خواهد داد.

رابرتز گفت: “به دلیل افزایش جمعیت ، در واقع مرگ مطلق ناشی از گزش مار در سال 2030 بیشتر از موارد کنونی خواهد بود.”

مشکل گزش مار در هند از وضعیت آن به عنوان خانه “بزرگ چهار” مار سمی ناشی می شود: مار کبرا (ناجا ناجا) ، کرایت معمولی (Bungarus caeruleus) ، افعی راسلی (Daboia russelii) و افعی مرغ (Echis carinatus).

در سال 2017 ، سازمان بهداشت جهانی نیش مار را به عنوان یک بیماری گرمسیری فراموش شده شناسایی کرد ، لیستی از بیماری هایی که بیش از 1 میلیارد نفر در سراسر جهان به آن مبتلا هستند اما هنوز هم مورد تحقیق و بررسی قرار نمی گیرند.

رابرتز گفت ، تلاش های مدل سازی همچنین فقدان داده در مناطق گرفتار گزش مار را نشان داده است ، به ویژه در آفریقای جنوبی

کارشناسان دیگر نیز موافق هستند.

“گزش مار ، در گروه A به عنوان یک بیماری گرمسیری نادیده گرفته شده توسط WHO در سال 2017 ، اولین قدم مهم بود ، اما ما برای راهنمایی اقدامات کنترل و درمان به راه حل های بیشتری برای حل این مشکل در سطح محلی و منطقه ای نیاز داریم. این داده ها. دکتر دانیل باوش ، استاد دانشکده بهداشت و پزشکی گرمسیری لندن که در این مطالعه نقش ندارد ، گفت:

دکتر باوش از طریق ایمیل به رویترز سلامتی گفت: “به گفته نویسندگان ، درک بهتر اپیدمیولوژی می تواند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی کمک کند تا با ضد عفونی کننده ، دستگاه های دیالیز ، ونتیلاتور و …

منبع: https://bit.ly/2KJyEPR نشست سالانه انجمن آمریکایی طب گرمسیری و بهداشت 2020 ، 19 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر