[ad_1]

یک مطالعه جدید نشان می دهد ، بیماران مبتلا به ترومبوفیلی که سکته مغزی ایسکمیک داشته و دارای تخمدان سوراخ دار (PFO) هستند.

نویسندگان به سرپرستی دکتر کای لیو از بیمارستان ماساچوست در بوستون نوشتند: “از نظر دانش ما ، این بزرگترین مطالعه آینده نگر برای وقایع عودکننده در بیماران مبتلا به افزایش انعقاد خون با آمبولی مرتبط با PFO است.”

این مطالعه در شماره 14 دسامبر منتشر شد JACC: مداخلات قلبی عروقی.

آنها توضیح می دهند که آزمایشات کنترل شده تصادفی نشان داده است که بسته شدن PFO در درمان سکته مغزی مکرر یا حمله ایسکمیک گذرا (TIA) در بیماران بدون هیچ دلیل شناخته شده دیگری از سکته مغزی ایسکمیک بهتر از درمان پزشکی است. با این حال ، این مطالعات بسیاری از بیماران بالقوه پرخطر مبتلا به ترومبوفیلی (یک بیماری انعقادی بیش از حد) را که در معرض خطر افزایش عود هستند و در حال حاضر با داروهای ضد انعقاد تحت درمان هستند ، حذف کرده است.

آنها یادآور می شوند: “تا به امروز ، تجربه بالینی کمی در زمینه هدف قرار دادن درمان بیماران مبتلا به سکته مغزی PFO مبتلا به ترومبوفیلی وجود دارد.”

آنها تخمین می زنند که ترکیبی از یک حالت انعقادی قابل انعقاد و PFO از 5٪ تا 31٪ غلبه دارد و وجود هر دو شرایط می تواند خطر سکته را افزایش دهد.

مطالعه حاضر شامل 591 بیمار مبتلا به سکته مغزی کریپتوژنیک منتسب به PFO بود که 134 بیمار (22.7٪) از آنها حداقل دارای یک ناهنجاری ترومبوفیلیا بودند.

یک کمیسیون بین رشته ای در مورد PFO ، مصلحت انداختن بستن PFO را برای هر بیمار ارزیابی کرد. بیماران بنا به صلاحدید اپراتور ، آسپرین (81 یا 325 میلی گرم در روز) و / یا کلوپیدوگرل (75 میلی گرم در روز) دریافت کردند. کسانی که ترومبوفیلیا و آمبولی منفرد داشتند با وارفارین به مدت 3 ماه با نسبت نرمال بین المللی هدف بین 2 و 3 ضد انعقاد شدند و سپس به آسپرین تغییر وضعیت دادند. بیمارانی که دارای 2 یا بیشتر از حوادث آمبولی هستند ، با درمان وارفارین مادام العمر ضد انعقاد می شوند.

میانگین پیگیری 53 ماه بود. نتایج نشان داد که بیماران مبتلا به ترومبوفیلی به طور قابل توجهی خطر وقایع مکرر را افزایش می دهند (نسبت خطر) [HR] 1.85 ؛ پ = .024).

“بنابراین ، آزمایش جامع افزایش انعقاد خون در بیماران مبتلا به آمبولی کریپتوژنیک ، که می تواند به PFO نسبت داده شود ، باید در نظر گرفته شود ، که می تواند بیماران در معرض خطر عود را شناسایی کند.”

بسته شدن PFO نسبت به درمان پزشکی در بیماران به طور کلی برتر است (HR ، 0.16 ؛ پ <0.001) و در زیر گروه بیماران مبتلا به ترومبوفیلی (HR ، 0.25 ؛ پ = .012).

در گروه ترومبوفیلیا ، 6 نفر از 89 بیمار (6.7)) که تحت بسته شدن PFI قرار گرفتند ، در مقایسه با 15 از 45 بیمار (33)) که فقط درمان پزشکی دریافت کرده اند ، یک عود مکرر داشتند.

هنگامی که برای عوامل مخدوش کننده احتمالی مانند سن ، جنس ، عوامل خطر سنتی (فشار خون بالا ، دیابت ، هایپرکلسترولمی و سابقه سیگار کشیدن) و ویژگی های دهلیزی (اندازه شنت متوسط ​​تا بزرگ و آنوریسم سپتوم دهلیزی) تنظیم شود ، نتایج قابل توجه باقی می مانند.

از 46 بیمار مبتلا به ترومبوفیلی که فقط درمان پزشکی دریافت کرده اند ، 31 نفر (4/67 درصد) درمان ضد انعقاد (14 کوتاه مدت و 17 مادام العمر) و 15 بیمار درمان ضد پلاکتی دریافت کرده اند.

حوادث مكرر در 6/28 درصد از كساني كه ضد انعقاد كوتاه مدت ، 17/6 درصد از كساني كه ضد انعقاد مادام العمر را دريافت كرده اند و 3/53 درصد از كساني كه ضد پلاكت درماني دريافت كرده اند رخ داده است.

زمان درمان خاص بیمار

در یک مقاله همراه ، دکتر جولیا سیگر ، پردیس پزشکی دریاچه کنستانس ، فردریش هافن ، آلمان و دیوید هیلدیک-اسمیت ، دکترای بیمارستان ساسکس رویال ، برایتون ، انگلیس ، نتیجه گرفتند که: “پیامدهای رمزنگاری سکته مغزی و ترومبوفیلی مشخص است. این بیماران در معرض خطر بالاتر از حد متوسط ​​حوادث ایسکمیک مکرر هستند. چه با بستن از راه پوست و چه با درمان دارویی درمان شوند ، افزایش خطر آنها نیاز به نظارت دقیق تر و درمان پزشکی مناسب را نشان می دهد. “

سیگر گفت اخبار پزشکی Medscape “اگرچه این یک مطالعه تصادفی نیست ، اما برای عمل بالینی بسیار مهم است. بیماران مبتلا به ترومبوفیلی قطعه معمای بسته شدن PFO را از دست داده اند. ما اکنون اطلاعات بیشتری در مورد سودمندی داریم.”

وی گفت: “این بیماران مبتلا به ترومبوفیلیا جمعیت بسیار ویژه ای هستند كه در معرض خطر آمبولی قرار دارند و در حال حاضر نشانه ای برای درمان ضد انعقاد خون دارند ، كه شامل كردن آنها در یك آزمایش تصادفی برای بستن PFO را دشوار می كند.

وی افزود: “این مطالعه کار بسیار خوبی است و نشان می دهد که بستن PFO در این بیماران مفید است.” “اما حتی هنگام بستن PFO ، آنها هنوز هم در معرض خطر بیشتری برای سکته مغزی مکرر هستند و باید بسیار دقیق تحت نظارت قرار گیرند.”

سیگر معتقد است که بر اساس این نتایج ، بسته شدن PFO باید برای بیماران مبتلا به ترومبوفیلی توصیه شود. وی افزود: “ما می توانیم خطر سكته راجعه در این بیماران را كاهش دهیم ، اگرچه خطر باقی مانده آنها هنوز بیشتر از بیماران بدون ترومبوفیلی است. آنها حتی پس از عمل باید از داروهای ضد انعقاد استفاده كنند.”

بودجه این مطالعه توسط موسسه ملی بهداشت تأمین شد. نویسندگان و ویراستاران هیچ گونه روابط مالی را فاش نمی کنند.

JACC: مداخلات قلبی عروقی 2020. منتشر شده بصورت آنلاین در 7 دسامبر 2020. متن کامل ، ویرایش.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir