[ad_1]

تجزیه و تحلیل جدید نشان می دهد اگرچه میزان بروز سکته در میان بزرگسالان به طور مداوم در حال افزایش است ، اما بروز سکته قلبی حاد (AMI) ثابت است.

محققان گفتند: این یافته این س raال را به وجود می آورد که آیا عوامل خطر قلبی عروقی دلیل اصلی افزایش شیوع سکته در افراد جوان است.

میشل هو لپرت ، MD ، استادیار مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی دانشگاه کلرادو در آرورورا گفت: “این معما رمز و راز بود که چرا تعداد سکته های مغزی در بزرگسالان جوان در حال افزایش است.” اخبار پزشکی Medscape. “این روندی است که در سراسر جهان دیده می شود.”

لوپرت یافته های کنفرانس سازمان سکته مغزی اروپا-سکته مغزی جهانی (ESO-WSO) 2020 را ارائه می دهد

میزان بروز سکته در میان بزرگسالان جوان افزایش یافته است ، اگرچه در بزرگسالان مسن به میزان قابل توجهی کاهش یافته است. یک مطالعه در سال 2017 توسط جورج و همکارانش نشان داد که تشخیص عوامل خطر قلبی عروقی در میان جوانانی که به دلیل سکته در بیمارستان بستری شده اند ، با گذشت زمان افزایش یافته است.

بهبود در کدگذاری تشخیصی ممکن است مشاهده را توضیح دهد ، اما برخی نشان می دهد که شیوع عوامل خطر قلبی عروقی در بزرگسالان جوان ممکن است افزایش یابد.

لپرت گفت: سکته مغزی و AMI می توانند بیماری های مشابه در نظر گرفته شوند زیرا عوامل خطر قلبی عروقی زیادی دارند. محققان پیشنهاد کردند که اگر عوامل خطر قلبی عروقی باعث افزایش سکته مغزی در بزرگسالان جوان شود ، باید روند مشابهی در بروز AMI در این جمعیت حفظ شود.

تحلیل گذشته نگر

برای آزمایش این فرضیه ، آنها به صورت گذشته نگر 10٪ نمونه تصادفی از بیماران را که در PharMetrics Legacy ، پایگاه داده ادعاهای نماینده ملی قرار دارند ، تجزیه و تحلیل کردند. آنها مشارکت کنندگان را در سنین 15 تا 44 سالگی شناسایی کردند که حداقل به مدت 6 ماه به طور مداوم از سال 2001 تا 2014 ثبت نام کرده بودند. نتایج اصلی سکته مغزی و حادثه AMI بود که محققان به عنوان اولین بستری در بیمارستان با سکته ایسکمیک یا AMI تعریف کردند تشخیص اولیه

لوپرت و همکارانش تقریباً 3 میلیون بیمار را در آنالیز قرار دادند. نمونه داده شامل 1720 شاخص و 1848 شاخص AMI است. محققان شرکت کنندگان را در سه گروه سنی 15 تا 24 سال ، 25 تا 34 سال و 35 تا 44 سال دسته بندی کردند.

در میان بیماران 25 تا 34 ساله ، بروز سکته مغزی طی 10 سال 48٪ افزایش یافته است. در میان بیماران 35 تا 44 ساله ، بروز سکته در طی 10 سال 28٪ افزایش یافته است.

محققان همچنین از نظر جنسیت جمعیت را مورد بررسی قرار دادند. در طی 10 سال بروز سکته مغزی 34٪ افزایش یافت (پ 03/0 =) در مردان بین 35 تا 44 سال. میزان بروز سکته های مغزی نیز طی 10 سال 59 درصد افزایش یافته است (پ 02/0 =) در زنان بین 25 تا 34 سال.

با این حال ، محققان از نظر آماری تغییر قابل توجهی در فراوانی حوادث AMI برای مردان و زنان در هر گروه سنی پیدا نکردند.

آنها خاطرنشان کردند که یافته های لوپرت و همکارانش با الگوی بیمارستان ملی قابل مقایسه است ، که 40٪ افزایش در بستری شدن در سکته مغزی در طی 10 سال در بزرگسالان جوان را نشان می دهد.

عوامل خطر غیر قلبی عروقی

لپرت گفت: اگرچه AMI معمولاً در بزرگسالان جوان به علت بیماری های قلبی عروقی ایجاد می شود ، اما یک بزرگسال جوان به یکی از دلایل زیادی از جمله عوامل خطر غیر قلبی عروقی می تواند سکته کند.

“ما می توانیم تصور کنیم که نسبت سکته در جوانان در نتیجه عوامل خطر قلبی عروقی مشابه AMI در جوانان است. وی گفت: مشهورترین باور قبل از مطالعه ما این بود که تکه ای از شیر که به دلیل عوامل خطر قلبی عروقی نشان دهنده سکته است ، در حال بزرگتر شدن است. “ما در این مطالعه توانستیم نشان دهیم که این باور ممکن است درست است.”

لپرت گفت ، بلکه سکته های مغزی ناشی از عوامل خطر غیر قلبی عروقی ممکن است افزایش یابد. همچنین ممکن است که بهبود و تشخیص سکته مغزی به افزایش آشکار بروز کمک کرده باشد. آزمایشات تشخیصی و ام آر آی و دانش عمومی در مورد علائم سکته مغزی گسترده شده است.

سکته مغزی در سنین پایین کمتر از افراد مسن است اما اثرات آن می تواند طولانی مدت باشد.

وی گفت: “هدف ما در حال حاضر تعیین بهتر این است كه سهم این عوامل خطرزای قلبی عروقی و غیر قلبی عروقی چیست و دقیقاً چیست.” “ما به ویژه علاقه مندیم که چگونه این عوامل خطر در مردان و زنان جوان به طرق مختلف در بروز سکته نقش دارد. من فکر می کنم با درک کامل تر ، می توانیم تلاش خود را بر روی پیشگیری اولیه و ثانویه متمرکز کنیم.”

دکتر خوزه گوتییرز ، دکتر ، فلورانس ایروینگ ، استادیار مغز و اعصاب در مرکز پزشکی دانشگاه کلمبیا در نیویورک ، گفت: مطالعه توسط لوپرت و همکارانش از یک مجموعه داده بزرگ و طولی بهره مند شد ، اما اشکالات زیادی وجود داشت. اخبار پزشکی Medscape.

به عنوان مثال ، محققان از کدهای ICD-9 برای شناسایی سکته مغزی استفاده کرده اند ، اما این روش علت سکته مغزی را نشان نمی دهد.

گوتیرز ، که در این مطالعه دخیل نبوده است ، گفت: “ما از ترکیب قومی نمونه مطلع نیستیم و بنابراین اینکه آیا ممکن است این نمونه نسبت به گروه های قومی با نرخ سکته مغزی متغیر در مقایسه با AMI مغرضانه عمل کرده باشد”.

وی افزود: سکته مغزی یک بیماری ناهمگن نسبت به AMI است که بیشتر به دلیل تصلب شرایین کرونر است. گوتیرز گفت: “اثرات فشار خون بالا بر عروق مغزی می تواند باعث سکته بدون تصلب شرایین شود.” بنابراین ، ممکن است نتیجه گیری نادرست باشد که عوامل خطر مشترک در افزایش شدت سکته مغزی در جوانان دخیل نیستند ، زیرا بروز AMI پایدار است ،

“نتایج یک فراخوان برای اقدام به موقع برای تشخیص زود هنگام و درمان عوامل خطر تهاجمی مانند فشار خون بالا ، دیابت ، دیلیپیدمی و سیگار کشیدن است. جلب توجه به سایر علل نادر سکته مغزی در جوانان ، مانند انعقاد خون ، اچ آی وی ، تشریح و غیره می تواند باعث حواس پرتی شود. توجه به درمان این عوامل خطر “، وی ادامه داد. نشان داده شده است که مداخلات تهاجمی با هدف قرار دادن چنین فاکتورهای خطر ، خطر سکته را کاهش می دهد و همچنین می تواند حافظه را حفظ کرده و خطر اختلال شناختی یا زوال عقل را کاهش دهد.

گوتیرز گفت ، متخصصان مغز و اعصاب باید تحقیقات “جامع” در مورد علت سکته مغزی انجام دهند. آنها باید فعالانه به دنبال شناسایی عوامل خطر سنتی در جمعیت جوان باشند و بر اهداف دقیق برای کنترل عوامل خطر تأکید کنند.

در پایان ، متخصصان مغز و اعصاب باید “ارتباط محکمی با پزشکان مراقبت های اولیه برقرار کنند تا آنها درک کنند که رعایت دقیق اهداف کنترل خطر برای کاهش خطر بیشتر سکته مغزی و ناتوانی ضروری است.”

این مطالعه که توسط کمک مالی انجمن قلب بوگر آمریکا تأمین شده و جایزه بورس تحصیلی KL2 از موسسه علوم بالینی و ترجمه در کلرادو ، لپرت و گوتیرز هیچ گونه رابطه مالی را گزارش نکرده است.

سازمان سکته مغزی اروپا – کنفرانس سازمان جهانی سکته مغزی (ESO-WSO) 2020 ارائه شده در 8 نوامبر 2020

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر