[ad_1]جایزه نوبل پزشکی امسال به سه دانشمندی رسید که ویروس هپاتیت C را کشف کردند. آلتر (چپ) ، مایکل هاتون (مرکز) و چارلز ام رایس (راست) برای موفقیت های خود انتخاب شدند ، که منجر به توسعه سریع ضد ویروس های نجات دهنده زندگی شد.

محققان با سرعت رکورد نه تنها برای شناسایی و مشخص کردن ویروس کرونا ، بلکه همچنین برای تولید واکسن های بالقوه کار کردند. این مسابقه ای است که یک نفر دیگر از دانشمندان برنده جایزه نوبل در سال 2020 پس از چندین ماه ماراتن خود برای شکستن کد هپاتیت C به خوبی می دانند.

ویروس RNA سالهاست که محققانی مانند هاروی جی آلتر ، مایکل هوتون و چارلز ام رایس را آزار می دهد. بر خلاف توالی موازی و PCR امروز ، غربالگری در آن زمان خسته کننده ، زمان بر بود. اما همه آنها انتظار برخی قله های بزرگ ، برخی بن بست ها و کمی الهام از نویسنده لوئیس کارول را داشتند.

آلتر گفت: “فعالیت ما موفقیت آمیز بود.” اخبار پزشکی Medscape، “زیرا همه سوار شدند.” محققان ، سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) و بانک های خون با هم همکاری کرده اند. وی افزود ، این یک تلاش ملی بود.

برندگان جایزه 1 میلیون دلاری را به اشتراک می گذارند که موفقیت آنها را به رسمیت می شناسد. این دومین بار است که دانشمندان اختصاص داده شده به دنبال هپاتیت ویروسی مورد تجلیل قرار می گیرند.

در دهه 1940 ، دو نوع اصلی هپاتیت عفونی شناسایی شد. اولین مورد ، هپاتیت A ، از آب یا غذای آلوده منتقل می شود و معمولاً در طولانی مدت اثر کمی دارد. مورد دوم که از طریق خون و مایعات دیگر بدن منتقل می شود ، تهدید جدی تری است.

در دهه 1960 ، باروخ بلومبرگ کشف کرد که هپاتیت منتقله از خون توسط ویروس موذی ، هپاتیت B ایجاد می شود ، که سالها پس از عفونت ، در سکوت باعث عوارض کبدی در افراد سالم می شود. کشف بلومبرگ منجر به تولید آزمایشات تشخیصی و واکسن مثر شد. وی در سال 1976 جایزه نوبل فیزیولوژی یا پزشکی را دریافت کرد.

در آن زمان ، آلتر در انستیتوی ملی بهداشت در بتسدا ، مریلند کار می کرد و در حال بررسی وقوع هپاتیت در بیمارانی بود که تزریق خون می کردند. در سطح جهان ، هپاتیت منتقله از خون سالانه بیش از یک میلیون مرگ و میر ایجاد می کند.

هنگامی که غربالگری در سال 1969 برای جلوگیری از اهدای خون افراد مبتلا به هپاتیت A یا هپاتیت B آغاز شد ، بسیاری از گیرندگان پس از انتقال از انتقال التهاب کبد در امان ماندند. با این حال ، برخی از افراد هنوز بیمار می شوند و محققان شروع به ظن می کنند که چیزی به نام “نه-A ، no-B” در کمین خون اهدا شده است.

در حالی که دانشمندان آن را در دنیای خرد ردیابی می کنند ، مقامات بهداشت عمومی و دیگران در تلاشند تا ویروس مشکوک را در جهان کلان مسدود کنند. در ایالات متحده ، این به معنای تغییر در روش های اهدای خون بود. وقتی مشخص شد که از هر پنج دریافت کننده انتقال خون ، یک نفر به هپاتیت مبتلا شده است ، احتمالاً در اثر ویروس ، سیستم اهدای خون از یک شرکت پولی به داوطلب تبدیل شده است.

انتظار می رفت که با این کار یک منبع ویروس – مصرف کنندگان مواد مخدر در خیابان – از بین برود و این کار نیز انجام شد. سرعت انتقال پس از تزریق به نصف کاهش یافت.تشریفات را تماشا کنید اینجا

در دهه 1980 ، محققان دریافتند كه اهداكنندگان حامل این بیماری زا مرموز اغلب دارای سطح پادتن های زیادی برای ویروس هپاتیت B یا افزایش سطح آلانین ترانس آمیناز هستند. سپس بانک های خون آزمایش اهدا کنندگان بالقوه را آغاز کردند و میزان هپاتیت غیر از A و نه B را به نصف کاهش داد.

وقتی آلتر و تیمش مطالعه شامپانزه ها را شروع کردند ، آنها توانستند تأیید کنند که این عامل که A و B نیست ، با انتقال خون منتقل می شود. اما گام بعدی غیرقابل حل شد. آلتر می گوید: “مردم می دانستند اگر ویروس آن را پیدا کنیم چه شکلی است ، اما ما نتوانستیم آن را پیدا کنیم.”

وی گفت: “سپس شیرون آمد و او را شبیه سازی کرد.”

این استارت آپ کوچک در چندین اتاق اجاره ای در یک کارخانه متروکه در امریویل ، کالیفرنیا قرار داشت. در اینجا ، دکتر برنده جایزه نوبل ، دکتر مایکل هوتون و همکارانش دکتر کو لی لی چو و دکتر جورج کو هفت سال به تعقیب این بیماری مرموز پرداختند. هرگاه روش سنتی در تعیین آن ناموفق باشد ، تیم برخی از روشهای غیر سنتی را امتحان می کند.

آنها با شبیه سازی دقیق قطعات ژنومی از خون یک شامپانزه آلوده و سپس غربالگری این کتابخانه با استفاده از سرم جدا شده از بیماران مبتلا ، به موفقیت دست یافتند. امید این بود که آنتی بادی های موجود در نمونه های سرم به ماده ژنتیکی ویروسی بچسبند و یک نشانگر نشان دهند indic وجود آن ایجاد کنند.

چو ، كه هم اكنون معاون تحقيقات در Nansha Biologics Limited در هنگ كنگ است ، گفت: “اين كار” ماهيگيري “در ابتدا نااميدكننده بود. “ما هیچ ماهی صید نکردیم.”

وی آزار و شکنجه ای را که تحت فشار فزاینده مدیریت ارشد انجام شده بود ، به همان تشبیه کرد بازی تقلیدی است، فیلمی از تلاش های آلن تورینگ برای رمزگشایی پیام های اطلاعاتی آلمان به دولت انگلیس در طول جنگ جهانی دوم به تصویر می کشد.

تلاش ناکام ماند و تیم کنار رفت. کو برای حفظ روحیه خود ، گزیده ای از شعر لویی کارول را به اشتراک می گذارد شکار اسنارک. او به راحتی اتفاق افتاد که سرخوردگی های پیگیری آنها را محصور کند ، در حالی که استقامت را تشویق می کند: / هر آنچه را که می دانید انجام دهید و هر آنچه را که نمی توانید امتحان کنید: / امروز نباید فرصتی را از دست بدهید! “محققان هپاتیت C نقل قول از شکار اسنارک به الهام بخشیدن به جستجوی آنها کمک کرد.

کو ، که اکنون بازنشسته است ، گفت: این کلمات تیم را برای ادامه کار ، آزمایش روشهای مختلف و در نهایت کشف ویروس هپاتیت C انگیزه دادند.

در طی فرایند خسته کننده غربالگری میلیون ها کلون ، چو یک منطقه احتمالی را در یکی از صفحات مشاهده کرد که “احساس” او به او می گفت حاوی مواد ویروسی است. و او این کار را کرد. عامل بیماری زا – RNA پیچیده شده در یک پاکت چربی – عضوی از آن است Flaviviridae خانواده.

در سال 1989 ، این تیم اعلام کرد که یک ویروس فلاوی ویروس جدید مرتبط با هپاتیت پس از تزریق را شناسایی کرده و یافته های خود را در علوم پایه. بعداً در همان سال ، یک آزمایش آنتی بادی برای آن در شرح داده شد علوم پایه از تیم شامل Alter.

هوتون ، اکنون یک ویروس شناس در دانشگاه آلبرتا در ادمونتون ، کانادا ، گفت: “موفقیت یک احساس خارق العاده بود.” “من اغلب گفته ام که از سال 1989 تا 1991 من در کشف کشف بالایی داشتم.” سپس “محققان و صنعت داروسازی کار بسیار خوبی انجام دادند که با استفاده از آنتی ویروس های بسیار م effectiveثر واقع شدند.”

چارلز رایس ، استاد دانشگاه می گوید: “مایك به همراه تیمش 7 سال طول كشید تا این قطعه كوچك از ژنوم ویروسی را كه با سرم بهبودی بیمار واكنش نشان می دهد ، بدست آورد و از آن برای ساختن توالی استفاده می كند. آنجاست كه من وارد آن می شوم.” ویروس شناسی در دانشگاه راکفلر در نیویورک و سومین دانشمند در سه گانه برنده جایزه نوبل.

تعیین هدف مولکولیچارلز رایس (سمت راست) در آزمایشگاه با یک دانشجو. عکس از دانشگاه راکفلر.

گام بعدی تأیید این مسئله بود که در بیمارانی که انتقال خون دریافت کرده اند باعث هپاتیت می شود. برای چندین سال ، رایس و همکارانش در دانشکده پزشکی دانشگاه سنت لوئیس نسخه ای از ویروس را ایجاد کردند که توانایی تکثیر خود را حفظ کرده و آن را به شامپانزه تزریق کرد. این حیوانات به هپاتیت مبتلا شدند و تأیید کردند که این ویروس فلاویو واقعاً علت آن بوده است. بیش از هشت سال پس از شناسایی ویروس ، دانشمندان شواهدی از عفونت آن داشته اند.

رایس گفت: “ما سرانجام ساختار ژنوم ویروسی را شناختیم.” “ما نشان داده ایم که سازگاری برای شروع عفونت و ایجاد بیماری کافی است.”

این یافته ها ، که در سال 1997 منتشر شده است علوم پایه، گام نهایی کلیدی در جستجوی هدف مولکولی برای درمان ها و شاید روزی واکسن بود.

برای اولین بار در تاریخ ، اکنون می توان هپاتیت C را درمان کرد ، این امیدواری برای ریشه کن شدن ویروس از جمعیت جهان افزایش می یابد. اما در حالی که سازمان بهداشت جهانی برای دستیابی به هدف خود در از بین بردن بیماری مربوط به هپاتیت C تا سال 2030 تلاش می کند ، موانع باقی مانده است.

قیمت ها در ایالات متحده با افزایش اپیدمی مواد مخدر افزایش یافته است ، زیرا این ویروس در افرادی که از مواد مخدر در خیابان استفاده می کنند رایج است و در معرض خطر رفتارهایی که منجر به انتقال می شود ، است.

شیوع هپاتیت C مزمن اکنون حدود 1٪ است. در سال 2019 ، حدود 3.8 میلیون آمریکایی تحت تأثیر قرار گرفت و بیش از 39000 نفر به علت های مربوط به هپاتیت C جان خود را از دست دادند. از همه مرگ های ناشی از سرطان کبد در سال 2019 ، 39٪ به دلیل هپاتیت C بود.

ژان میشل پیادانل ، مدیر طرح غیرانتفاعی دارو برای بیماری های فراموش شده گفت: توسعه این “قاتل خاموش” ممکن است سالها طول بکشد ، که احساس بی دردی کمک را سرکوب می کند.

افراد آلوده به هپاتیت C اغلب بخشی از گروه های حاشیه ای هستند. معمولاً هیچ عامل جمعیتی مشترکی وجود ندارد که بتواند آنها را در امر وکالت متحد کند.

پیدانل گفت ، اگرچه هزینه درمان فقط 200 دلار در كشورهایی است كه داروهای عمومی در آن موجود است ، اما پول هنوز هم می تواند یك مشكل باشد.

پاسخ COVID-19 نشان می دهد که سیستم های بهداشتی در یک بحران چگونه سریع پیشرفت می کنند و می توانند سازگار شوند. کری جیمز ، مدیر اجرایی اتحاد جهانی کبدی گفت: “اگر اراده سیاسی وجود داشته باشد ، می توان بودجه ای یافت.”

سرعت باورنکردنی تولید واکسن برای SARS-CoV-2 برندگان نوبل را تحت تأثیر قرار داده است که هنوز واکسن ضد هپاتیت C را مشاهده نکرده اند.

هوتون اظهار امیدواری کرد که حرکت جدید درخواست های فوری برای واکسن های هپاتیت C را حفظ کند. اگر حتی بخش کوچکی از پول COVID-19 استفاده شود ، رایس گفت ، “تاکنون واکسن هپاتیت C دریافت کرده بودیم.”

امیلی ویلینگام روزنامه نگار و محقق آزاد با مدرک لیسانس انگلیسی و دکترای زیست شناسی است. او در مورد موضوعات بهداشتی ، از جمله بیماری های عفونی و کبدی گزارش می دهد.

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر