[ad_1]

اوکلند ، کالیفرنیا (رویترز) – موج جدیدی از برنامه های تلفن همراه برای کمک به ردیابی ویروس کرونا در آستانه تعطیلات به ایالات متحده می آید در حالی که مقامات بهداشت عمومی شرط بندی می کنند که شرکت اپل و گوگل Alphabet Inc به طور قابل توجهی سرعت و تأثیر را تسریع می کند.

کلرادو ، مریلند و ناحیه کلمبیا با توجه به خدمات بهداشت عمومی خود ، برنامه های اطلاع رسانی در معرض نور را با فناوری جدید در ماه گذشته راه اندازی کرده اند و بیش از 2.3 میلیون کاربر را در کنار هم جمع کرده اند. مقامات گفتند که انتظار می رود ماه آینده کالیفرنیا ، واشنگتن و سایر ایالت ها این روند را دنبال کنند.

علاوه بر مخاطبین ردیابی انسانی ، برنامه های تلفن های هوشمند از سیگنال های ردیابی بلوتوث هنگام تماس نزدیک با افراد استفاده می کنند و در صورت مثبت بودن تماس اخیر به طور ناشناس به کاربران هشدار می دهند. آنها در ابتدای همه گیری به عنوان ابزاری امیدوار کننده ظاهر شدند ، اما کمبودهای فنی ، نگرانی درباره حریم خصوصی و بی توجهی آمریکا به اقدامات امنیتی نقاط قوت آنها را تضعیف می کند.

ممکن است روند معکوس شود ، زیرا هوای سرد و خستگی قفل کننده جهش جهانی را در موارد تهدید می کند.

در ماه سپتامبر ، اپل و گوگل ، سازندگان غالب نرم افزارهای گوشی های هوشمند ، سیستمی را به نام Exposure Notifications Express راه اندازی کردند که به مقامات بهداشت عمومی اجازه می دهد بدون ایجاد کد ، برنامه هایی را راه اندازی کنند و زمینه را برای توزیع گسترده تر و برنامه های بهتر ایجاد کنند.

سارا تونبرگ ، مشاور ارشد کلرادو در کنترل ویروس کرونا گفت: “این یکی از ابزارهای بسیاری است که در جعبه ابزار وجود دارد و ما باید از همه آنها استفاده کنیم.”

پردیس های دانشگاه کالیفرنیا در حال آزمایش یک سیستم آینده مبتنی بر فناوری جدید Express هستند ، از سن دیگو شروع می شود ، جایی که برای اطلاع رسانی در بیش از 20 مورد مثبت مورد استفاده قرار گرفته است. بیش از 18000 کارمند و دانشجو در دانشگاه سن دیگو ، بیش از 50٪ از جمعیت دانشگاه ، از این سیستم استفاده می کنند.

اطلاعیه های سرعت

بسیاری از دولت ها در ایالات متحده و سایر کشورها میلیون ها دلار و ساعتهای بی شماری را صرف کارکنان توسعه برای راه اندازی برنامه های کاربردی قبل از ورود اکسپرس کرده اند.

از زمان راه اندازی در تابستان ، برنامه های کاربردی در آلمان و انگلیس حدود 20 میلیون بارگیری داشته اند. هنوز هم ، این برای توده حیاتی کافی نیست ، کارشناسان می گویند. هر دو کشور در ماه گذشته شاهد احیای جدی موارد ویروس بوده اند.

در سنگاپور ، جایی که ویروس غالب است ، اکنون نیمی از مردم از برنامه TraceTogether استفاده می کنند که به تدریج برای فعالیت ها ، از جمله مدرسه و مسافرت اجباری می شود.

طبق داده های 18 ایالت و دو سرزمینی که این برنامه ها را در دسترس قرار داده است ، ایالات متحده عقب است و حدود 6 میلیون نفر از زمان معرفی اولین برنامه در ماه آگوست ، برنامه های اعلان قرار گرفتن در معرض را امتحان می کنند.

بر اساس یک بررسی رویترز ، تا کریسمس ، نزدیک به 50 درصد از جمعیت ایالات متحده به یک برنامه اطلاع رسانی در معرض نور دسترسی پیدا می کنند که از اوایل ماه اکتبر دو برابر افزایش می یابد.

گسترش کلرادو به کتابی برای طرفداران فناوری تبدیل شده است. تونبرگ گفت ، گوگل و اپل همچنین اخیراً اطلاع رسانی به کاربران خود را در مورد راه اندازی برنامه های جدید آغاز کرده اند و این افزایش به کلرادو کمک کرده تا به سرعت حدود یک پنجم ساکنان خود را به استفاده از این فناوری بکشاند.

وی گفت: “ما واقعاً می خواستیم قبل از آن به آنجا برویم ، اما این فناوری هنوز پخته نشده بود.”

کلرادو راهی موثر برای ایجاد اعلان ها ارائه داده است. برای جلوگیری از هشدارهای غلط ، کاربران کدی را که ایالت ارائه کرده است وارد می کنند تا آزمایش مثبت را تأیید کنند. روزها طول کشید تا موارد عقب مانده برای ارسال کدها ، که به ردیابی ضعیف در بسیاری از کشورها کمک می کند ، با کمتر از نیمی از کاربران مثبت کد خود را وارد می کنند.

بنابراین هفته گذشته کلرادو ارسال خودکار پیام های متنی را با استفاده از شماره تلفن های موجود در سوابق آزمون آغاز کرد. زمان تأخیر اکنون ساعت است ، نه روز و پیگیری در بین مصرف کنندگان در حال افزایش است. نکته منفی این است که افرادی که از این برنامه استفاده نمی کنند پیام های متنی را از ایالت دریافت می کنند که باید آنها را نادیده بگیرند.

سایر ایالت ها در حال بررسی روش کلرادو هستند.

دکتر کاترین فلدمن ، رئیس ردیابی تماس در مریلند گفت: “زمان مهم است.” “شما می خواهید مخاطبین را شناسایی کرده و آنها را در اسرع وقت جدا کنید.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر