[ad_1]

پرداخت 3600 مطالعه اخیر نتیجه گیری شده است که پرداخت های مالی از صنعت داروسازی به پزشکان آمریکایی با افزایش تجویز دارو برای تولید کننده پرداخت کننده مرتبط است.

وی همچنین شواهدی از “رابطه موقتی و پاسخ دوز” یافت [that] یک رابطه علیت را پیشنهاد دهید. “

این بررسی در 24 نوامبر در منتشر شد سالنامه طب داخلی.

آرون پی میچل ، MD ، انکولوژیست پزشکی در مرکز سرطان Memorial Sloan Kettering در شهر نیویورک ، گفت: “بیشتر پزشکان در برخی از دوره های شغلی خود پرداخت های صنعتی را می پذیرند.”

بیش از دو سوم (67٪) پزشکان از سال 2015 تا 2017 پرداخت دارویی دریافت کرده اند. این سهم در برخی از تخصص ها از جمله انکولوژی پزشکی ، جراحی ارتوپدی و اورولوژی حتی بیشتر (> 80٪) است.

میچل گفت: “متأسفانه ، من فکر می کنم بسیاری از ما قربانی گزارشات داروخانه در مورد این موضوع شده ایم – این یعنی تضاد منافع در واقع به نفع بیماران است.” اخبار پزشکی Medscape. “در نتیجه این پرداخت ها ، آنها به دلایلی مانند یادگیری پزشکان درباره داروهای جدید یا ارائه ایده های جدید اشاره می کنند.”

این همان چیزی است که پزشکان می خواهند بشنوند ، ادامه داد: آنها دوست دارند یک ناهار رایگان در مطب خود بگیرند و آنها را به مکان های لوکس منتقل کنند تا سخنرانی های پولی داشته باشند ، بنابراین این پیامی است که آنها پذیرای آن هستند. وی تأکید کرد ، اما نتایج این مطالعه به وضوح نشان می دهد که این پیام اشتباه است.

وی گفت: “قبول پول از این صنعت پزشكان ما را بدتر می كند ، نه بهتر.” “امیدوارم که پزشکان هرچه بیشتر از این داده ها آگاه شوند ، بیشتر شروع به تغییر عقیده می کنند. پزشکان می خواهند تمام تلاش خود را برای بیماران خود انجام دهند ، بنابراین من فکر می کنم نکته اصلی این است که به آنها نشان دهیم این روابط صنعتی مضر هستند ، و آنها کمکی نمی کنند. “

یک متخصص که در این مطالعه دخیل نیست نیز امیدوار است که داده های جدید قانع کننده باشد.

آرون اس. کسلهایم ، دکترای دکتری ، پروفسور ، اظهار داشت: “یکی از مخالفت های تاریخی اصلاحات بیشتر ، این واقعیت است که پزشکان منفرد در برابر این ایده که بازاریابی می تواند روش تجویز آنها را تحریک کند ، مقاومت نشان داده اند.” در پزشکی و مدیر برنامه درباره مقررات ، درمان و قانون در دانشکده پزشکی هاروارد ، بوستون ، ماساچوست.

کسلهایم گفت: “ما امیدواریم که بررسی های منظم و منظمی از این دست بتواند در نهایت به آرام کردن این ایده کمک کند.” اخبار پزشکی Medscape.

تأثیر شدید در تجویز

در مطالعه خود ، میچل و همکارانش با انجام یک بررسی منظم از مقالات منتشر شده ، تأثیر پرداخت ها در تصمیم گیری بالینی و تجویز دارو را ارزیابی کردند. در مجموع 36 مطالعه ، از جمله 101 تجزیه و تحلیل ، در بررسی نهایی آنها گنجانده شده است.

در مجموع ، 30 مطالعه فقط ارتباط مثبتی بین پرداخت های صنعتی و تجویز دارو داشتند ، در حالی که شش مورد دیگر یافته های مختلفی داشتند. در هیچ یک از مطالعات فقط نتایج صفر گزارش نشده است.

از 101 تجزیه و تحلیل فردی ، 89 مورد (88٪) رابطه مثبتی بین پرداخت صنعت و تجویز دارو داشتند. 12 تحلیل باقیمانده صفر است و هیچکدام بازخورد را مشخص نمی کنند.

نه مطالعه مورد بررسی قرار گرفت و شواهدی از رابطه موقت یافت. 25 مورد بررسی و شواهدی از رابطه دوز-پاسخ یافتند.

نویسندگان همچنین بررسی کردند که پزشکان چه نوع پرداختی را دریافت می کنند. پرداخت غذا و نوشیدنی رایج ترین نوع پرداخت است. پرداخت های جبرانی ، هزینه ها و هزینه های مشاوره کمتر رایج بود ، اما ارزش پولی بسیار بالاتر بود.

این بررسی همچنین نشان داد که ارزش پرداخت های شخصی به دلار در حال افزایش است. آنها تخمین می زنند که کل پرداخت داروها برای پزشکان در سال 2018 به حدود 2.1 میلیارد دلار رسیده باشد.

دریافت پرداخت از صنعت با افزایش تجویز دارو به شرکت پرداخت کننده ، هزینه های بیشتر تجویز و افزایش تجویز محصولات با مارک همراه است.

این عمل منجر به افزایش هزینه های مراقبت های بهداشتی می شود. میچل گفت: “بسیاری از مطالعاتی که ما در مورد مارک تجاری بررسی کردیم هزینه های مراقبت های بهداشتی را نیز بررسی کردند.” اخبار پزشکی Medscape. “پزشكانی كه مبلغی را دریافت می كنند داروهای مارك دار بیشتری تجویز می كنند و این منجر به افزایش هزینه های داروهای تجویزی برای این پزشكان می شود.”

موانع تغییر

نویسندگان خاطرنشان کردند که علیرغم نگرانی در مورد تأثیر صنعت داروسازی در تجویز ، این عمل همچنان ادامه دارد و پزشکان خود یکی از موانع اصلی تغییر هستند.

میچل گفت: “در سال 2009 ، انستیتوی پزشکی – كه هم اكنون آكادمی ملی پزشكی است – گزارش تعارض منافع را صادر كرد كه جامعه پزشكی را ترغیب می كرد تا این تعارضات را از طریق خودتنظیمی از بین ببرد.” متأسفانه ما پزشکان کاملاً قادر به انجام این کار نبودیم. »

میچل اظهار داشت که وی در مورد توانایی خودتنظیمی پزشکان خوشبین نیست. وی گفت: “من فکر می کنم اقدامات خارجی مانند ممنوعیت دولت در چنین درگیری هایی مورد نیاز خواهد بود.” “و من از چنین منع حمایت می کنم.”

در جای بهتری ، اما …

کسلهایم از هاروارد می گوید که اوضاع بهتر از آن است – اصلاحاتی انجام شده و پیشرفت هایی نیز حاصل شده است. به عنوان مثال ، برخی از داده ها حاکی از آن است که از زمان ایجاد برنامه بازپرداخت ها ، به نظر می رسد تعداد کمتری از پزشکان آمریکایی در آن صنعت درگیر هستند. اما اگرچه تعداد کمتری از سرطان شناسان پرداخت می کنند ، اما هزینه های صنعتی کاهش نیافته است.

کسلهایم گفت: “ما مطمئناً در مقایسه با دو دهه پیش در شرایطی بهتر هستیم که بازاریابی دارویی در همه جا وجود داشت و تقریباً همه تولیدکنندگان دارو درگیر شکستن قوانین مانند شرکت در بازاریابی خارج از برچسب شدند.” اخبار پزشکی Medscape.

وی افزود: “از آن زمان تاکنون مراکز پزشکی دانشگاهی بزرگتر اقداماتی را برای نظارت بهتر بر روابط مالی پزشکان خود انجام داده اند.”

علاوه بر این ، پزشکان بیشتر نیز متوجه “اثر خورنده” تبلیغات دارویی بر نتایج بیمار و سیستم مراقبت های بهداشتی شده اند و آنها خود نیز اقداماتی را برای محدود کردن تعاملات بازاریابی انجام داده اند.

با این حال ، کسلهایم تأکید کرد که ارتقا pharm دارویی هنوز یک صنعت 20 تا 30 میلیارد دلاری در سال در ایالات متحده است و اکثر پزشکان هنوز روابط مالی مختلف با صنعت را از طریق جلسات با نمایندگان فروش و مواد غذایی گزارش می دهند.

“از این به بعد ، من فکر می کنم پزشکان بیشتری باید آگاهانه از بازاریابی دارویی اجتناب کنند ، اما علاوه بر این ، ما باید تلاش های پزشکان را برای انجام این کار با ارائه فرصت های آموزشی بی طرفانه برای یادگیری در مورد مدیریت بیماری های مختلف بر اساس کسلهایم افزود: “حقایق ، استفاده مناسب از داروهای جدید و موارد مشابه”. آنها می توانند به صورت اصطلاح “جزئیات دانشگاهی” شخصی یا از طریق انتشار بهتر بهترین شیوه ها و بررسی شواهد باشند. “

این مطالعه توسط موسسه ملی سرطان پشتیبانی شد. میچل از تماس با مرک خارج از شغل خبر می دهد.

آن اینتر اینترنشنال. منتشر شده بصورت آنلاین در 24 نوامبر 2020. خلاصه

برای کسب اطلاعات بیشتر از Medscape Oncology ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر