[ad_1]

س Quesالات مربوط به مفید بودن کالپروتکتین مدفوع به عنوان اندازه گیری التهاب روده در بیماری التهابی روده (IBD) پس از جلسه افتتاحیه نشست سالانه پیشرفت سالانه در بیماری های التهابی 2020 2020 در روز چهارشنبه ، بر چت مخاطبان مسلط شد.

این معیار اغلب برای تشخیص سندرم روده تحریک پذیر (IBS) از IBD استفاده می شود.

شرکت کنندگان در بحث ها در مورد چگونگی پیش آگهی کالپروتکتین مدفوع برای وضعیت بیماری و غلظت کالپروتکتین در مدفوع چه اطلاعاتی را ارائه می دهند ، اختلاف داشتند. چندین متخصص در مورد قطع مصرف کالپروتکتین در مورد اینکه چه زمانی این بیماری بهبودی در نظر گرفته می شود یا اینکه برای ارزیابی باید کولونوسکوپی مورد بررسی قرار گیرد ، بحث کرده اند.

دکتر بروس ای. سندز از دانشکده پزشکی Icahn در کوه سینا در نیویورک در مورد آزمایش غیر تهاجمی گفت: “استفاده از آن بسیار دشوار است.”

در طول روز ، به ازای هر نفر ، تغییر کنید

وی توضیح داد که ممکن است تفاوتهای فردی وجود داشته باشد و غلظت آن در مدفوع اول روز نسبت به ماده آخر متفاوت باشد.

وی گفت: “تغییرات زیادی وجود دارد که باعث می شود کاهش به طور متوسط ​​برای جمعیت خوب باشد ، اما اعمال آن برای افراد کمی دشوارتر است.”

سندز گفت مارکر مزایای بیشتری برای افراد مبتلا به التهاب روده بزرگ دارد ، اما برای بیماران با التهاب شدید روده کوچک به همان اندازه دقیق نیست.

مجری استفان هاناور ، استاد پزشکی ، گوارشی و کبدی در دانشکده پزشکی در فاینبرگ در دانشگاه نورث وسترن شیکاگو ، از ساندز پرسید که اگر غلظت 160 میکروگرم در میلی گرم بیمار داشته باشد ، حرکت بعدی وی چه خواهد بود؟

به ماسه ها غلظت های بین 150 تا 250 میکروگرم در میلی گرم “منطقه خاکستری” گفته می شود.

وی گفت: “این معمولاً نیاز به انجام کولونوسکوپی را به من نشان می دهد.”

“اگر ما در مورد استفاده از کالپروتکتین مدفوع برای رد IBS صحبت می کنیم ، این محدودیت 50 و 55 است. اما ما به طور کلی از آن به عنوان پزشک IBD استفاده نمی کنیم.”

ساناندا وی. کین ، MD ، MSPH ، متخصص گوارش در کلینیک مایو در روچستر ، مینه سوتا ، گفت اخبار پزشکی Medscape 160 میکروگرم بر میلی گرم در بیمار مبتلا به IBD “برای من احتمالاً حداقل بیماری است ، اما برای ایجاد تغییرات شدید در رژیم پزشکی کافی نیست.”

وی درباره این اقدام گفت: “ما باید محدودیت های آن و همچنین نقاط قوت آن را بدانیم. در حال حاضر ، شركت های بیمه آن را” آزمایشی “می دانند و بسیاری از شركت ها آن را پوشش نمی دهند. از قضا ، آنها هزینه كولونوسكوپی را متحمل می شوند ، اما نه آزمایش برای مدفوع “

به عنوان مرجع استفاده کنید

سندز گفت اگر كولونوسكوپي كند تا بفهمد بيمار در حال بهبود است و مي داند در حال حاضر چه مقدار کالپروتكتين مدفوعي است ، از آن به عنوان معياري براي آينده استفاده مي كند تا ارزيابي كند كه آيا بيمار از بهبودي خارج شده است.

وی افزود که پیش آگهی منفی کالپروتکتین مدفوع با حد 100 میکروگرم در میلی گرم “در واقع کاملاً خوب است ، بنابراین می توانید از تعدادی کولونوسکوپی غیرضروری برای جستجوی عود جلوگیری کنید.”

ویلیام جی Sandborn ، پزشكی از دانشگاه كالیفرنیا ، سان دیگو ، در مورد ماركر گفت: “ما از برخی استفاده می كنیم ، اما حد 50 بسیار خاص است. شما می توانید آن را معادل نمره آندوسكوپی مایو 0 در کولیت اولسراتیو و احتمالاً بافت شناسی بدانید. بهبودی “

وی گفت: “کاهش بیش از 50 میکروگرم در میلی گرم” بسیار واضح نیست.

وی گفت که با توجه به عدم توافق در هیئت ، “دیگران ممکن است در این ناراحتی مکث کنند”.

Sandborn گفت كه در مورد بالا رفتن كلپروتكتين در پروكتيت اولسراتیو و اینکه آیا در ایلئیت کرون افزایش یافته است ، اطلاعات کمی در دست است.

کین گفت سایر عوامل بر میزان کالپروتکتین مدفوع تأثیر می گذارند.

وی افزود: “ما شواهدی داریم كه می گویند اگر شما از یك مهاركننده پمپ پروتون استفاده می كنید ، سطح كلپروتكتین مدفوعی را تغییر می دهد. بیمارانی كه دارای پولیپسپ های ملتهب هستند ممكن است به یك بیماری بی حركت در اطراف شبه پولیپ ها مبتلا شوند كه می تواند باعث افزایش کالپروتكتین مدفوع شود.”

وی گفت ، اما این می تواند برای برخی از جمعیت بیمار سود ویژه ای داشته باشد.

وی به مطالعه ای اشاره کرد که می تواند از سطح کالپروتکتین در بیماران باردار مبتلا به کولیت اولسراتیو برای اندازه گیری فعالیت غیر تهاجمی بیماری استفاده شود.

سندز ، سندبورن ، کین و هاناور روابط مالی مربوط را فاش نمی کنند.

نشست سالانه پیشرفت بیماری التهابی روده (AIBD) 2020: جلسه اول ارائه شده در 9 دسامبر 2020

مارسیا فرلیک یک روزنامه نگار مستقل مستقر در شیکاگو . او قبلا نیز در مورد آن نوشته است شیکاگو تریبون ، ساینس نیوز و Nurse.com و سردبیر در شیکاگو Sun-Times ، سینسیناتی پرسشگر و ابر مقدس ( مینه سوتا ) بار. او را در توییتر در دنبال کنید mfrellick

Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر