[ad_1]با جنبش دولتی خود در میان یکی از بدترین شیوع COVID-19 در کشور ، آخرین چیزی که رئیس مجلس داکوتای جنوبی استفان هوگارد می خواهد در جلسه قانونگذاری آینده با آن مقابله کند ، ماری جوانا است. اما رای دهندگان ایالتی گزینه زیادی را به جمهوریخواهان نگذاشتند.

این پاییز ، داکوتای جنوبی به اولین ایالت در ایالات متحده تبدیل شد که ماری جوانای پزشکی و ماری جوانای تفریحی را در همان انتخابات قانونی کرد. هاگارد که مدت هاست با هر نوع قانونی شدن ماری جوانا مخالف است ، اکنون باید در ایجاد یک برنامه ماری جوانای پزشکی مشارکت داشته باشد.

رای دهندگان داکوتای جنوبی ماری جوانای قانونی را در قانون اساسی این ایالت گنجانده اند. بنابراین ، اگر هاگارد پس از ملاقات مجدد نمایندگان در 12 ژانویه ، به فکر پس زدن ابتکار عمل بود ، آنها شکست خوردند.

هاگارد گفت: “با یک اصلاحیه قانون اساسی ، ما واقعاً نمی توانیم کاری در این باره انجام دهیم. تا زمانی که لغو نشود ، روی سنگ نوشته شده است.”

داکوتای جنوبی یکی از چندین ایالتی است که در آن رأی دهندگان مسائل رأی دادن به ماری جوانا را تأیید می کنند و جمهوری خواهان را برای رهبری دولت های ایالت انتخاب می کنند. مونتانا و آریزونا ، دو ایالت دیگر که جمهوری خواهان دفتر فرمانداری و قانونگذار را در آن کنترل می کنند (یا به زودی آنها را کنترل خواهند کرد) نیز از ماری جوانا برای تفریح ​​در مجاورت کیسه حمایت کرده اند. می سی سی پی اقدامی را برای قانونی کردن ماری جوانای پزشکی اتخاذ کرده است.

نیوجرسی ، که دارای فرماندار دموکرات و مجلس قانونگذاری با اکثریت دموکرات است ، همچنین رای گیری درباره ماری جوانای تفریحی را تصویب کرده است.

بسیاری از قانون گذاران محافظه کار با قانونی شدن ماری جوانا ، یک داروی غیرقانونی طبق قوانین فدرال مخالف هستند. اما آنها موانعی دارند که به سادگی تصویب لوایح را می دهند تا وقتی قانونگذاران ایالتی در ژانویه به کار خود باز می گردند ، ابتکار عمل را برگردانند. برخی از مخالفان ماری جوانا ، با درک محدودیت های تغییر اصلاحیه قانون اساسی ، برای لغو اقدامات یا حداقل کمرنگ جلوه دادن قوانین قانونی به دادگاه ها یا مقامات محلی مراجعه می کنند.

پیش از انتخابات 11 نوامبر ، ایالت و واشنگتن دی سی ماری جوانای تفریحی را که اکثر آن چپ دست بود ، به استثنای آلاسکا ، قانونی کرده بودند. 21 کشور دیگر ماری جوانا پزشکی را مجاز می دانند. پس از انتخابات ، 15 کشور ماری جوانا را برای تفریح ​​قانونی کرده و 35 کشور ماری جوانا پزشکی را مجاز می دانند.

در ایالت های محافظه کار مانند مونتانا ، که تصویب یک لایحه می تواند طرح رأی گیری را تغییر دهد یا لغو کند ، نکته ای که به نمایندگان اجازه می دهد این است که بسیاری از رأی دهندگانی که به آنها رأی دادند نیز قانونی بودن مصرف ماری جوانا در بزرگسالان را تأیید کردند. 21 سال به بالا

در مونتانا ، 57٪ از رای دهندگان ابتکار ماری جوانای تفریحی را تأیید کردند – همان سهم دریافت شده توسط رئیس جمهور دونالد ترامپ. در داکوتای جنوبی 54٪ به ماری جوانای تفریحی و 70٪ ماری جوانای پزشکی تأیید کردند. در آریزونا ، پیشنهاد کشتی های تفریحی نیز به راحتی پذیرفت.

این نوع حاشیه ها باعث شده است که جمهوری اسکای جمهوری خواه در تجدید نظر در لایحه ای که وی برای لغو رأی گیری در مونتانا در انتظار تصویب آن بود ، تجدید نظر کند.

اسکیس روز بعد از انتخابات به میسولیان گفت که پس از مشخص شدن رای دهندگان از او – در حالی که از نامزدهای جمهوری خواه برای بالا و پایین رای پشتیبانی می کرد – تصمیم گرفت آن را به تعویق بیندازد.

اسکایت به روزنامه گفت: “به هیچ وجه نمی توانم سعی کنم وصیت نامه مونتانا را لغو کنم.”

هاگارد گفت که مخالفت با این اقدام در داکوتای جنوبی توسط این همه گیری از خط خارج شده و رای دهندگان هرگز پیامی از مخالفان در مورد پیامدهای منفی احتمالی قانونی شدن دریافت نکرده اند.

طرفداران قانونی سازی تقریباً 800،000 دلار برای فعالیت های انتخاباتی خود در داکوتای جنوبی هزینه کرده اند – بیشتر این مبلغ مربوط به کمیته اقدام سیاسی رویکرد جدید ، یک گروه در سراسر کشور برای حمایت از قانونی سازی است و پنج برابر بیشتر مخالف این اقدامات هستند. رای دادن.

کلرادو ، اولین ایالت مجاز به استفاده از ماری جوانای تفریحی در سال 2014 ، اغلب در مورد آنچه ممکن است اتفاق بیفتد مانند یک کودک روی پوستر رفتار می کند. طرفداران می گویند این ایالت از افزایش درآمد مالیاتی و فعالیت اقتصادی بهره مند شده است. اما مخالفان ، از جمله هاگارد ، به مطالعات افزایش مرگ در کلرادو پس از قانونی شدن استناد می کنند تا توضیح دهند که چرا آنها فکر بدی هستند.

هاگارد گفت: “این طرف ماجرا گفته نشده است و اگر گفته می شد ، من فکر می کنم این رأی به شکل دیگری برگزار می شد.”

مخالفان ماری جوانا منتظر نیستند ببینند قانونگذاران ایالتی در صورت انجام چه کاری – آنها به دادگاه خواهند رفت. شهرستان پنینگتون ، داکوتای جنوبی ، کلانتر و رئیس گشت بزرگراه داکوتای جنوبی دادخواست شکایت از قانون اساسی اصلاحیه ماری جوانا را تشکیل داده اند. روزنامه سریع شهر گزارش می دهد که این دادخواست توسط كریستی نوئم ، فرماندار پشتیبانی می شود و دولت بخشی از آن را پرداخت می كند. در طول مبارزات انتخاباتی ، نوح مخالف جدی قانونی شدن بود.

در صورت عدم موفقیت در چالش حقوقی ، این اصلاحیه باید از اول ژوئیه اعمال شود و طبق گفته های استانداری ، باید توسط وزارت بهداشت ایالت اجرا شود. قانونگذار نظارت بیشتری بر نحوه کارکرد برنامه ماری جوانای پزشکی خواهد داشت. هاگارد گفت این موضوع مهمترین جلسه 37 روزه خواهد بود.

مخالفان در مونتانا همچنین می خواهند دادگاه ها ماری جوانا را برای تفریح ​​ممنوع کنند. استیو زاباوا ، فروشنده اتومبیل در بیلینگز که سالهاست علیه ماری جوانای قانونی مبارزه می کند ، در دادخواست خود گفت آنچه رای دهندگان قبول می کنند به طور غیرقانونی قدرت را از قانونگذاران ایالتی می گیرد ، نشان می دهد درآمد مالیات به کجا می رسد.

زاباوا وی را متهم به پذیرش در صندوق های رای برای گروه های حامی طرفدار ماری جوانا کرد ، که مخالفان این اقدام را خشمگین و بزرگتر از تعداد او نسبت به دیوید و گالیات دانست.

سرگرم کننده گفت: “آنها این معامله را با آب نبات پوشش دادند. آنها کل مونتانا را دروغ گفتند و گفتند این به نفع جانبازان ، ماهی ها و حیات وحش است.” “آنها از خط عبور کردند و ما از آنها می خواهیم که چنین کنند.”

فان گفت اگر دادگاه ها ماری جوانا را برای تفریح ​​ممنوع نکنند ، او امیدوار است خانه ایالتی تحت کنترل جمهوری خواهان در مونتانا مانع مصرف آن شود.

فون گفت: “من فقط فکر نمی کنم عشق زیادی به ماری جوانا در مونتانا باشد.”

در آریزونا ، فقط چهار سال پیش رای گیری درباره ماری جوانای تفریحی توسط رای دهندگان رد شد. امسال او با اختلاف زیادی گذشت. رأی دهندگان ایالتی همچنین جو بایدن را به عنوان رئیس جمهور دونالد ترامپ انتخاب کردند – اولین باری است که یک دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری این ایالت از سال 1996 پیروز می شود.

قانونگذار آریزونا به رهبری جمهوری خواهان بعید است به دلیل قانونی در سال 1998 کاری را برای جلوگیری از اجرای قانون از سوی نمایندگان جمهوریخواه انجام دهد که نمایندگان مجلس را از تغییر طرح تصویب شده توسط رأی دهندگان بدون اکثریت سه چهارم منع می کند.

ممکن است دست قانون گذاران ایالتی بسته باشد ، اما این ابتکار به شهرداری ها قدرت محدود کردن استفاده از آن را داده است. یک روز پس از تصویب این ابتکار ، شورای شهر Oro Valley اعلامیه اضطراری را تصویب کرد که انواع شرکت ها را برای فروش ماری جوانا محدود می کند و استفاده از آن را در مکان های عمومی ممنوع می کند.

این اعلامیه بر اساس زبانی است که توسط اتحادیه شهرها و شهرهای آریزونا نوشته شده و قبل از روز انتخابات به اعضا داده می شود.

یکی از اصلی ترین حامیان رای گیری در ایالت ، پروژه سیاست ماری جوانا است ، سازمانی مستقر در واشنگتن که از تغییرات گسترده در سیاست ماری جوانا در سراسر کشور پشتیبانی می کند. معاون مدیر متیو شوویچ گفت که این انتخابات نشان داد که چگونه افکار عمومی در مورد ماری جوانا به سرعت در حال رشد است.

شوویچ گفت كه او معتقد است نتایج انتخابات سال 2020 نتایج خوبی برای تلاش های قانونی در آینده در ایالت ها و حتی در سطح فدرال است. به دلیل این حمایت روزافزون ، وی هر فرصتی را برای مونتانا یا داکوتای جنوبی برای تغییر قانون قانونی برای تفریح ​​رد کرد ، اما افزود که سازمان او برای مقابله با این تلاشها همه تلاش خود را انجام خواهد داد.

“این یک مسئله دو حزبی است [and] فکر می کنم در یک لحظه حساس هستیم. وی گفت: “ما آن را به کشورهای بزرگ و کوچک ، کشورهای لیبرال و دولت های محافظه کار منتقل کرده ایم.” “ما احساس خوبی داریم. ما معتقدیم که 2021 سال ماست.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر