بازسازی فوری پستان بعد از شیمی درمانی نئوادجوانت امکان پذیر است


نیویورک (سلامت رویترز) – بر اساس یک مطالعه گذشته نگر ، نتایج طولانی مدت سرطان پس از شیمی درمانی جدید از نظر سرطان پستان ، مشابه بازسازی فوری پستان و ماستکتومی معمولی است.

“هیچ تفاوتی در میزان عود موضعی و منطقه ای طولانی مدت و همچنین در بقای پنج ساله بین گروههای همسان از بیماران مبتلا به بازسازی فوری پستان (IBR) با ماستکتومی نگهدارنده نوک سینه (NSM) یا ماستکتومی محافظ پوست و SSM) و ماستکتومی معمولی بدون فوری وجود ندارد. بعد از شیمی درمانی جدید ، حتی برای گروههای فرعی از بیماران بدون پاسخ به شیمی درمانی ، “گفت: دکتر Beomseok شرکت دانشکده پزشکی دانشگاه اولسان در سئول از طریق ایمیل به سلامت رویترز.

NSM یا SSM با IBR فوری به طور فزاینده ای در درمان زنان منتخب مبتلا به سرطان پستان محبوب هستند ، اما اثر انکولوژیکی و ایمنی این روش جراحی پس از شیمی درمانی نئوادجوانتی نامشخص است.

دکتر شرکت و همکارانش نتایج طولانی مدت سرطان 526 زن که تحت IBR با NSM / SSM قرار گرفتند را با 740 زن که فقط تحت عمل جراحی معمولی قرار گرفتند مقایسه کردند. آنها از مقایسه ارزیابی گرایش برای ایجاد دو گروه متعادل که هر کدام 323 بیمار دارند ، استفاده کردند.

در تجزیه و تحلیل همزمان با ارزیابی تمایل ، هیچ تفاوت قابل توجهی بین IBR و گروه های ماستکتومی معمولی در عود موضعی (به ترتیب 3.7 v در مقابل 3.4) ، عود منطقه ای (7.1 v در مقابل 5.3)) یا دور وجود ندارد محققان در جراحی JAMA گزارش دادند ، متاستاز (17.3٪ در مقابل 18.6٪).

دو گروه همچنین بقای محلی پنج ساله مشابه بدون عود (6/95 درصد در مقابل 7/96 درصد) ، بقای عاری از بیماری (5/76 درصد در مقابل 9/79 درصد) ، بقا بدون متاستازهای دور (5/82 درصد در مقابل 82 ،) داشتند. 5٪) و بقای کلی (92.0٪ در مقابل 89.3٪).

نتایج در زیر گروه بیمارانی که به شیمی درمانی نئوآجوانشی پاسخ ندادند مشابه بود.

وی گفت: “نتایج ما نشان می دهد که پاسخ به شیمی درمانی نئوآجوانتی نباید منع استفاده از بازسازی فوری پستان تلقی شود و حتی در بیماران منتخب بدون پاسخ به شیمی درمانی ، بازسازی فوری ممکن است یک گزینه عملی باشد و باید قبل از جراحی در مورد آن بحث شود.” -ر گفت: شرکت

“فعل و انفعال پیچیده شیمی درمانی نئوادجوانت (NACT) و بازسازی ، زیرا مربوط به عوارض جراحی ، خستگی بازسازی ، هزینه و رضایت بیمار است ، همچنان ضعیف است ، اما این مطالعه توسط کو و همکارانش نشان می دهد که نتایج قابل قبول سرطان ممکن است دکتر Rachel A. Greenup و همکارانش در مرکز پزشکی دانشگاه دوک در دورهام ، کارولینای شمالی ، در یک توضیح مرکب نوشتند: “بعد از NACT در یک محیط برای بازسازی فوری پستان نگهداری می شود.”

“بنابراین ، آنها نتیجه گرفتند ،” تصمیمات جراحی پس از NACT باید در زمینه سایر ویژگیهای بیمار و درمانهایی انجام شود که زنان را مستعد عوارض بعد از عمل و نتایج زیر بهینه (مانند چاقی ، سابقه یا احتمال پرتودرمانی و سیگار کشیدن در آینده) می کند. “

دکتر چی وی موک از بیمارستان عمومی چانگی سنگاپور ، که اخیراً مقایسه رباتیک با NSM معمولی با IBR را در درمان سرطان پستان انجام داده است ، از طریق ایمیل به رویترز سلامتی گفت ، “با نتایج مشابه طولانی مدت سرطان ، بیمارانی که احتمالاً پیشنهاد شده اند ماستکتومی معمولی قبل از این مطالعه ممکن است یک گزینه قابل مقایسه از نظر زیبایی شناختی اما از نظر زیبایی شناسی در حال حاضر ارائه دهد. “

دکتر موک ، که در این مطالعه نقش ندارد ، گفت: “یک نکته جالب که در این مطالعه مورد توجه قرار نگرفت ، فرایند تصمیم گیری و انتخاب بیماران برای بازسازی یا ماستکتومی معمولی است.” “آیا این کاملاً به ترجیحات بیمار بستگی دارد؟ یا سایر عوامل مانند موارد دلخواه / عوامل بیماری جراحان؟”

دکتر ادوین جی ویلکینز از دانشگاه میشیگان ، آن آربر ، که مطالعه فوری و تاخیر در بازسازی پستان را انجام داد ، در ایمیل خود به رویترز سلامت گفت: “این یک مطالعه به موقع و کاملاً طراحی شده است. اگرچه نتایج آن یافته های گزارش های قبلی را منعکس می کند ، داشتن شواهد اطمینان بخش است که نشان می دهد ماستکتومی های پستانک / پوست محافظت کننده همراه با بازسازی فوری منجر به نتایج سرطان تقریباً مشابه ماستکتومی های معمولی می شوند. “

وی گفت: اگرچه بازسازی پستان مزایای قابل توجهی در کیفیت زندگی بسیاری از زنان ایجاد می کند ، اما تأیید این نکته ضروری است که این جراحی ها اثربخشی درمان سرطان را به خطر نمی اندازد. وی افزود: “همه خانمها تمایل به بازسازی بعد از جراحی ماستكتومی ندارند ، اما برای كسانی كه این جراحی ها را انتخاب می كنند ، در حال حاضر شواهد محكمی وجود دارد كه نشان می دهد آنها می توانند بدون به خطر انداختن سلامتی یا زنده ماندن این كار را انجام دهند.”

دکتر ویلکینز ، که همچنین در این مطالعه نقش ندارد ، گفت: “این مطالعه باید برای بیماران و ارائه دهندگان در تهیه برنامه های درمانی جامع برای درمان و بهبود سرطان پستان مفید باشد.”

منبع: https://bit.ly/3lYcYg2 و https://bit.ly/3kgvz6G جراحی جاما ، آنلاین 14 اکتبر 2020
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes