[ad_1]

با ترکیب توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) و پروفایل بیان ژن تومور بلافاصله پس از درمان ، ممکن است بتوان تشخیص داد که چه بیمارانی با لنفوم هوچکین (cHL) در مراحل اولیه به احتمال زیاد به بیماری یا رویداد دیگری در طی آن تبدیل می شوند از قابلیت ردیابی ، تجزیه و تحلیل داده های نمونه انگلستان را نشان می دهد.

این مطالعه در شصت و دومین نشست سالانه مجازی و نمایشگاه انجمن هماتولوژی آمریکا (ASH) در 7 دسامبر ارائه شد.

نویدبخش سودمندی

این مطالعه یک تحلیل فرعی از آزمایش بالینی RAPID موسسه ملی سرطان در انگلستان است که بررسی کرد آیا بیماران با اسکن PET منفی پس از سه دوره هیدروکلراید دوکسوروبیسین ، سولفات بلئومایسین ، وینبلاستین و داکاربازین (ABVD) به شیمی درمانی نیاز دارند یا خیر. کاهش یا جلوگیری از پیشرفت بیماری.

برای تجزیه و تحلیل حاضر ، نمونه های تومور بیش از 220 بیمار RAPID تحت پروفایل بیان ژن قرار گرفتند.

این سه ژن را شناسایی کرد که به طور قابل توجهی با خطر وقوع cHL در طی پیگیری مرتبط هستند: دو ژن مرتبط با سلول های ایمنی IL15RA و CD22و ژن مربوط به آپوپتوز پیشنهاد.

یک مدل ترکیبی از سه ژن با نمرات PET متوسط ​​برای بیماران با خطر بالا تا پایین یک واقعه مربوط به cHL در طول پیگیری قابل پیش بینی بود ، با یک نمره بالا همراه با بیش از هشت برابر افزایش خطر یک رویداد.

با ارائه یافته ها ، دکتر کیم لینتون ، دانشگاه منچستر و بنیاد کریستی NHS تراست ، منچستر ، گفتند که این مدل “علی رغم استفاده گسترده” ، “ابزار امیدوار کننده ای برای بهبود پیش آگهی زنده ماندن cHL بدون حادثه” را نشان می دهد. ارزیابی خطر بالینی قبل از درمان

وی معتقد است که یافته ها “نیاز به ارزیابی بیشتر در یک گروه مستقل” به منظور “بهبود دقت درمان فردی برای بهبود کنترل بیماری و به حداقل رساندن سمیت دیررس” دارند.

دکتر لینتون اضافه کرد که نتایج همچنین گزارش های قبلی را تأیید می کند که بیان بیش از حد مارکر سلول B CD22 عملکرد محافظتی در cHL دارد ، بنابراین “نتیجه مطلوبتری می دهد”.

“جالب ، مهم”

دکتر کاترین دیفنباخ ، مدیر برنامه لنفوم بالینی در مرکز سرطان پرلموتر در دانشگاه نیویورک در لانگون ، که در این مطالعه نقش ندارد ، با اخبار Medscape انگلستان.

وی گفت این مطالعه “جالب بود و من فکر می کنم طبقه بندی لنفوم هوچکین واقعاً مهم است ، خصوصاً به این دلیل که … ما واقعاً می خواهیم بیمارانی را نجات دهیم که قادر به درمان هرچه بیشتر درمان باشند ، بنابراین ما از آنها برای عوارض جانبی طولانی مدت چشم پوشی می کنیم.” اثرات “.

وی در ادامه گفت كه پزشكان پزشك “برای بهبودی بیمارانی كه در معرض بالاترین خطر عود هستند ،” مایل نیستند كه به حداقل برسانند ، بلكه باید معالجه كنند ، بنابراین این هدف ما واقعاً در بیماران مبتلا به لنفوم هوچكین است. “

دکتر دیفنباخ اظهار داشت: با این وجود مطالعه حاضر دارای چندین پیش بینی بود ، “بزرگترین” این است که “این یک مطالعه فاقد اعتبار است” زیرا تجزیه و تحلیل در مجموعه داده های کامل ، بدون تأیید مستقل در یک گروه جداگانه از بیماران انجام شده است. .

علاوه بر این ، “در طول دوره پیگیری” “تعداد کمی رویداد” وجود دارد ، “که برای بیماران خوب است اما درک مدل” با این تعداد کم وقایع دشوار است “.

بنابراین ، قبل از اینکه گفته شود “مدل برای زمان نخست آماده است” ، نتایج نیاز به تأیید دارد.

در مورد نقش بالقوه آن در ارتباط با سایر نتایج طبقه بندی ، دکتر دیفنباخ ، كه نمره IPS-3 را برای لنفوم پیشرفته هوچكین ایجاد كرد ، گفت كه “هدف كامل این ارزیابی های خطر بالینی این است كه بتوان آنها را با نمره خطر بیولوژیکی ، بنابراین می توانید پروفایل ریسک بهبود یافته و دارویی کاملا شخصی “را دریافت کنید.

وی افزود که آنها “با هم رقابت نمی كنند” و مدل فعلی با بسیاری دیگر از ارزیابی های خطر متفاوت است زیرا برای ارزیابی پس از درمان طراحی شده است ، كه می تواند “اگر به شما اعتبار داده شود ، در صورت نیاز به شما بگوید برای افزایش درمان یا جلوگیری از کم کاری برای یک بیمار خاص. “

جزئیات مطالعه

دکتر لینتون سخنرانی خود را با ذکر این نکته آغاز کرد که اگرچه درمان ترکیبی استاندارد مراقبت از HHL در مراحل اولیه است ، اما بقای طولانی مدت توسط سمیت دیررس تضعیف می شود ، در نتیجه بیماران دو برابر بیشتر احتمال دارد از اثر سمیت درمان مانند خود بیماری بمیرد.

اگرچه اسکن PET واسطه ای منفی پس از سه دوره ABVD قادر به پیش بینی میزان عود کم در بیماران با مرحله غیر حجیم 1a / 2a cHL است ، اما چندین مطالعه نشان داده است که به تنهایی نمی تواند بیماران مناسب برای حذف پرتودرمانی.

برای تعیین اینکه آیا پروفایل بیان ژن در بافت تومور تشخیصی می تواند انتخاب بیمار را بهبود بخشد ، محققان BioPET را انجام دادند ، یک زیر تجزیه و تحلیل از مطالعه RAPID.

برای RAPID ، 571 بیمار cHL با مرحله 1a / 2a بیماری و هیچ فله مدیاستین با سه دوره ABVD تحت درمان قرار نگرفتند.

426 بیمار که متعاقباً نتیجه کاملی از پاسخ متابولیک 1 یا 2 داشتند ، به 30 گرم پرتودرمانی میدانی (IFRT) یا بدون درمان کمکی تصادفی شدند. به 145 بیمار که نمره PET مثبت 3-5 داشتند ، چرخه چهارم ABVD و به دنبال آن IFRT داده شد.

بیمارانی که تحت ارزیابی اولیه توسط سازمان تحقیق و درمان سرطان اروپا (EORTC) و ارزیابی خطر توسط گروه تحقیقاتی هوچکین آلمان (GHSG) قرار گرفته بودند و 3 سال پس از زنده ماندن اطلاعات بی جان داشتند ، در آنالیز BioPET قرار گرفتند. رفتار.

برای انجام پروفایل ژن ، آنها 57 نشانگر زیستی ژنی کاندیدا را از مسیرهای تنظیم نشده در cHL انتخاب کردند و از یک روش استاندارد (Quantigene Plex 2.0 ، ThermoFisher Scientific) برای ارزیابی مشخصات بیان ژن هر بیمار استفاده کردند.

آنها توانستند 227 نمونه از بیماران را در مطالعه RAPID ، همراه با 15 کنترل RNA مرجع و 12 نمونه کنترل شاهد تعبیه شده در فرمالین و پارافین ، بررسی کنند.

ميانگين سني بيماران 36 سال ، 48.0٪ زنان و 41.71٪ بيماران مرحله 2A بودند. نتایج خطر قبل از درمان تقریباً در 66٪ بیماران مطلوب بود و هر سه بازو به خوبی ارائه شده بودند.

پس از پیگیری متوسط ​​55 ماه ، 21 رویداد cHL وجود داشت.

پس از تنظیم برای گروه درمانی ، PRF1 و BCL2L1 ژن ها به طور قابل توجهی با نمره متوسط ​​PET 3-5 در تجزیه و تحلیل چند متغیره ، با نسبت شانس 1.49 و 0.65 ، به ترتیب همراه بودند (0.03 = p برای هر دو).

سه ژن نیز به طور قابل توجهی با یک رویداد cHL در روش چند متغیره مرتبط هستند: IL15RA، با نسبت خطر 0.33 (p = 0.02) ؛ CD22، با نسبت خطر 0.54 (p <0.001) ؛ و پیشنهاد، با نسبت خطر 3.66 (p <0.001).

ترکیب کردن CD22، پیشنهاد و IL15RA بیان نتایج با PET متوسط ​​در یک مدل ریسک ، تیم دریافت که در نمره قطع 0.69 ، این بیماران قادر به شناسایی بیماران پر خطر با کم خطر با نسبت خطر 85/8 بودند (001/0> p).

آنها دریافتند که درصد مثبت مثبت با مدل 7/67 درصد است ، در حالی که درصد مثبت کاذب 5/9 درصد است.

دکتر لینتون اضافه کرد که در یک مدل چند متغیره جداگانه ، CD22 پیش بینی کننده مهمی برای شکست درمان است ، که به عنوان نتیجه PET از یک رویداد 4-5 یا cHL تعریف می شود.

هیچ بودجه ای اعلام نشده است.

لینتون روشه را اعلام کرد: خدمات مشاوره ؛ Celgene: عضویت در هیئت مدیره یا کمیته های مشورتی. یانسن: دیگر: سفر ، اقامت ، هزینه ها. Celgene: Other: مسافرت ، اقامت ، هزینه ها. Beigene: عضویت در هیئت مدیره یا کمیته های مشورتی یک شرکت. Takeda: هزینه Gilead: عضویت در هیئت مدیره یا کمیته های مشورتی ؛ کاریوفرم: عضویت در هیئت مدیره یا کمیته های مشورتی یک شرکت.

شصت و دومین نشست و نمایشگاه سالانه ASH: خلاصه 2918. ارسال شده در 7 دسامبر.

خون 2020؛ 136 (ضمیمه 1): 18–19. doi: 10.1182 / blood-2020-136318[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر