این دارو کاهش ذهنی مرتبط با سن را در موش ها برطرف می کند


بر اساس مطالعه ای از دانشگاه کالیفرنیا ، سانفرانسیسکو ، یک داروی تجربی کاهش حافظه و انعطاف پذیری ذهنی مربوط به سن را معکوس کرد.

این مطالعه توسط همکار بررسی و در یک مجله دسترسی آزاد منتشر شد eLife. این ماده می گوید این دارو موسوم به ISRIB توانایی های شناختی را در موش های مسن ترمیم کرده و مغز و سلول های ایمنی را دوباره جوان کرده است.

اثرات بسیار سریع ISRIB برای اولین بار نشان می دهد که یک م significantلفه قابل توجه از دست دادن شناختی مربوط به سن می تواند ناشی از نوعی “انسداد” فیزیولوژیکی برگشت پذیر باشد نه تخریب دائمی. ” گروه های جراحی مغز و اعصاب و فیزیوتراپی و علوم توان بخشی ، در بیانیه ای گفتند.

https://twitter.com/UCSF/status/1336352357496594433؟ref_src=twsrc٪5Etfw٪7Ctwcamp٪5Etweetembed٪7Ctwterm٪5E1336352357496594433٪7Ctwgr٪5E٪7Ctw -موارد مربوط به سن-کاهش ذهنی-در-موش

اگرچه نتایج امیدوار کننده است ، اما آزمایشات حیوانی همیشه به نتایج یکسان در انسان منجر نمی شود. این دارو قبل از استفاده در انسان مجبور به انجام آزمایشات بالینی متعدد و تأیید FDA می شود.

دکتر پیتر والتر ، استاد بیوشیمی و بیوفیزیک ، گفت: این مطالعه نشان داد که مغز پیر توانایی های شناختی خود را برای همیشه از دست نمی دهد ، اما “به دلیل چرخه معیوب استرس سلولی” خاموش یا مسدود شده است.

پیش از این ، این دارو برای بررسی آسیب مغزی آسیب دیده استفاده می شد. مطالعه سال 2017 روی موش ها همچنین نشان داد که ISRIB می تواند مشکلات یادگیری و حافظه ناشی از TBI را معکوس کند.

در این تحقیق ، محققان حیوانات مسن تربیت کردند تا با یافتن یک سکوی پنهان از پیچ و خم آب فرار کنند. این کار معمولاً برای حیوانات مسن دشوار است ، اما کسانی که داروی آزمایشی را به عنوان بخشی از یک دوره آموزش 3 روزه دریافت کرده اند ، همانند موش های جوان تر ، توانستند این کار را انجام دهند. محققان گفتند ، افراد آزمایشی عملکرد بسیار بهتری نسبت به موش های هم سن و سالی که دارو دریافت نکردند ، داشتند.

منابع

دانشگاه کالیفرنیا-سانفرانسیسکو: “داروها ظرف چند روز کاهش روانی ناشی از افزایش سن را برطرف می کنند.”

دانشگاه کالیفرنیا: “این دارو اختلال حافظه ناشی از آسیب مغزی را معکوس می کند.”

eLife: “تقویت کننده شناختی مولکول کوچک ، کاهش حافظه مربوط به سن را در موش ها برطرف می کند.”
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes