[ad_1]

سازمان غذا و داروی آمریكا (FDA) علائم ضد باكاربردی بالوكساویر ماركوكسیل (Xofluza) را گسترش داده و پیشگیری را پس از قرار گرفتن در معرض آنفلوانزای بدون عارضه در افراد بالای 12 سال ، شامل می شود.

دبرا بیرنکرانت ، Ph.D. گفت: “این نشانه گسترده برای Xofluza گزینه مهمی را برای پیشگیری از آنفلوانزا به موقع برای فصل آنفلوآنزا فراهم می کند ، که پیش بینی می شود مانند دیگر موارد نباشد زیرا همزمان با بیماری همه گیر ویروس کرونا خواهد بود.” بخش محصولات ضد ویروسی ، مرکز FDA برای ارزیابی و تحقیقات دارو ، در یک خبرنامه مطبوعاتی گفت.

علاوه بر این ، Xofluza ، که قبلا فقط به صورت قرص در دسترس بود ، اکنون به صورت گرانول برای مخلوط شدن در آب در دسترس است ، FDA گفت.

آژانس برای اولین بار در سال 2018 بالکساویر ماربوکسیل را برای درمان آنفلوانزای حاد بدون عارضه در افراد 12 سال به بالا که بیش از 48 ساعت علائم داشتند ، تأیید کرد.

یک سال بعد ، FDA این علائم را گسترش داد و شامل افراد در معرض خطر ابتلا به عوارض مربوط به آنفولانزا مانند آسم ، بیماری مزمن ریوی ، دیابت ، بیماری قلبی یا چاقی و همچنین بزرگسالان 65 سال یا بالاتر بود.

ایمنی و اثربخشی Xofluza برای پیشگیری از آنفلوانزا پس از مواجهه با مطالعه تصادفی ، دوسوکور و کنترل شده که شامل 607 فرد بالای 12 سال بود ، پشتیبانی شد. پس از قرار گرفتن فرد در معرض آنفولانزا در خانواده ، آنها یک دوز واحد Xofluza یا دارونما دریافت کردند.

نقطه پایانی اصلی ، نسبت افرادی بود که از روز 1 تا 10 به آنفلوانزا مبتلا شده و تب و حداقل یک علامت تنفسی داشتند.

از 303 نفری که Xofluza دریافت کرده اند ، 1٪ این معیارها را داشته است ، در حالی که 13٪ کسانی که دارونما دریافت کرده اند.

شایعترین عوارض جانبی Xofluza شامل اسهال ، برونشیت ، حالت تهوع ، سینوزیت و سردرد است.

حساسیت بیش از حد ، از جمله آنافیلاکسی ، ممکن است در بیمارانی که Xofluza مصرف می کنند ، رخ دهد. داروی ضد ویروسی در افرادی که دارای واکنش حساسیت شناخته شده به Xofluza هستند منع مصرف دارد.

Xofluza نباید همزمان با محصولات لبنی غنی شده با کلسیم ، ملین ، آنتی اسید یا مکمل های خوراکی حاوی کلسیم ، آهن ، منیزیم ، سلنیوم ، آلومینیوم یا روی استفاده شود.

اطلاعات کامل تجویز بصورت آنلاین در دسترس است.

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر