اکسیژن مایع برای بیماران سیار مبتلا به بیماری ریه توصیه می شود


طبق راهنمای جدید انجمن قفسه سینه آمریکا (ATS) ، افراد مبتلا به بیماری مزمن ریه که به مقدار قابل توجهی اکسیژن نیاز دارند ، باید بتوانند آن را به صورت مایع در صورت ترک خانه خود خارج کنند.

آن هالند ، MD ، MD گفت: “برای این بیماران ، اغلب انواع دیگر دستگاه ها یا قادر به تأمین اکسیژن کافی نیستند یا به اندازه کافی قابل حمل نیستند.”

استاد فیزیوتراپی در دانشگاه موناش و بیمارستان آلفرد در ملبورن ، استرالیا. “استفاده از آنها سنگین و دست و پا گیر است.”

هولند و همکارانش همچنین توصیه کلی تری را برای تجویز اکسیژن سرپایی – البته نه لزوماً به شکل مایع – به بزرگسالان مبتلا به بیماری انسدادی ریوی مزمن (COPD) یا بیماری بینابینی ریه (ILD) که در حین ورزش دچار هیپوکسمی شدید در هوا هستند. .

آنها توصیه ها را به عنوان بخشی از اولین راهنمای ATS در نوع خود برای اکسیژن درمانی در منزل برای بزرگسالان مبتلا به بیماری مزمن ریه در مجله آمریکایی پزشکی تنفسی و مراقبت های ویژه.

ATS به دلیل تحقیقات جدید نیاز به دستورالعمل های به روز شده را شناسایی کرده است و به عنوان یک بررسی آنلاین از نزدیک به 2000 کاربر اکسیژن در ایالات متحده نشان داده است که آنها در دسترسی و استفاده از اکسیژن مشکل دارند.

هولند گفت ، برای اکسیژن درمانی طولانی مدت ، جهت گیری آنچه بیشتر پزشکان در حال انجام هستند را تقویت می کند. توصیه می شود بزرگسالان مبتلا به COPD یا IBD که در اتاق استراحت دچار هیپوکسمی مزمن هوا هستند ، حداقل 15 ساعت در روز تحت درمان با اکسیژن قرار بگیرند.

از طرف دیگر ، در بزرگسالان مبتلا به COPD که در اتاق استراحت دچار هیپوکسمی مزمن هوا هستند ، دستورالعمل ها توصیه می کنند که از اکسیژن درمانی طولانی مدت استفاده نکنند.

هولند گفت ، توصیه به تجویز اکسیژن سرپایی برای افراد مبتلا به هیپوکسمی شدید هوا در اتاق می تواند تأثیر بیشتری در تمرین داشته باشد. تست های آزمایشگاهی نشان می دهد که اکسیژن می تواند ظرفیت تمرین را بهبود بخشد ، اما آزمایشات بالینی مورد استفاده در زندگی روزمره نتایج متناقضی داشته است.

حتما بخوانید:
فروشگاه آنلاین تجهیزات پزشکی سدان مد

هولند گفت ، مدارک به ویژه در بیماران مبتلا به ILD وجود ندارد اخبار پزشکی Medscape. وی گفت: “این بخش مهمی از عمل برای حفظ اکسیژن درمانی است که از نظر اخلاقی انجام چنین آزمایشی بسیار دشوار است.” “بنابراین ، ما مجبور شدیم از شواهد غیر مستقیم بیماران مبتلا به COPD” برای راهنمایی استفاده کنیم.

تجهیزات قابل حمل همراه با وزنه هستند ، از جمله مدیریت وزن و فله ، کلاله اجتماعی ، ترس از کاهش بطری و سر و صدای تجهیزات.

هولند گفت: “ما سعی کردیم به طور واضح مزایا و وزن های این روش درمانی را بیان کنیم و یک توصیه مشروط و همچنین یک فراخوان بسیار قوی برای تصمیم گیری مشترک با بیماران و متخصصان مراقبت های بهداشتی ارائه دادیم.”

کمیته علاوه بر بررسی شواهد ، نگرانی های شناسایی شده توسط بیماران را نیز در نظر گرفت. این شامل چالش در مورد چگونگی استفاده از تجهیزات است. یکی از کاربران اکسیژن به نقل از این راهنما نوشت: “تمام تجهیزات اکسیژن به سمت من” پرتاب شد “. “من چیزی نمی دانستم و مات و مبهوت مانده بودم. مطمئن هستم که تأمین کننده هنگام تحویل برخی دستورالعمل ها را به من داد ، اما من چیزی را نگه نداشتم.”

به همین دلیل ، این دستورالعملها به عنوان دستورالعملها و آموزشهای “بهترین روشها” در مورد استفاده و نگهداری تجهیزات ، از جمله ترک سیگار ، پیشگیری از آتش سوزی و خطرات قطع استفاده می کنند.

دکتر MayLan K. Hahn ، سخنگوی انجمن ریوی آمریکا و استاد طب ریوی و بحرانی در سیستم بهداشتی آن اربور دانشگاه میشیگان گفت ، هیچ چیز تعجب آور درباره این دستورالعمل جای تعجب ندارد. وی گفت: “من فکر نمی کنم آنها واقعاً به نتیجه جدیدی رسیده باشند.” اخبار پزشکی Medscape. “تقریباً مثل این است که من قبلاً تمرین کرده ام.”

وی گفت ، اما این جهت می تواند در سیاست تأثیر بگذارد. این هیئت یک مطالعه را نشان داد که بازپرداخت کمتر هزینه های مدیکر با تحمل شرکت های تجهیزات پزشکی از سال 2011 بسیاری از بیماران را مجبور کرده است از سیستم های اکسیژن مایع کوچک و به راحتی قابل حمل به سیستم های اکسیژن که شامل سیلندرهای سنگین است ، تبدیل شوند.

حتما بخوانید:
آموزش 20 زبان دنیا در کنارهم

هلند و همکارانش نوشتند: “تأثیر این کاهش در دسترس بودن و کفایت دستگاه های قابل حمل اکسیژن در ایالات متحده بسیار عمیق است.” “کاربران اکسیژن اضافی مشکلات بیشماری را گزارش می کنند ، موضوع اصلی محدودیت تحرک و انزوا به دلیل گزینه های قابل حمل ناکافی است.”

به همین دلیل ، دستورالعمل ها اکسیژن مایع را برای بیماران مبتلا به بیماری مزمن ریوی که در خارج از خانه متحرک هستند و در طول ورزش به جریان مداوم اکسیژن> 3 لیتر در دقیقه نیاز دارند ، توصیه می کنند.

وی گفت ، بسیاری از بیماران خان با این مشکل دست و پنجه نرم کرده اند. وی گفت: “سنگین ترین و دردناک ترین شکل” اکسیژن سرپایی “این سیلندرهای فلزی واقعاً بزرگ هستند.” “آنها عظیم هستند. و شما باید آنها را در کالسکه حمل کنید. فقط در تئوری قابل حمل است.”

وی گفت ، برخی از بیماران وی به خرید تجهیزات خود در eBay روی آورده اند.

نویسندگان گزارش های زیادی را منتشر کرده اند ، از جمله به عنوان اعضای هیئت مشاور بنیاد و شرکت های دارویی ، و برخی از آنها کارمندان شرکت ها یا سهامداران هستند. اطلاعیه های کامل در مجله موجود است.

Am J Respir Crit Care Med. منتشر شده در 15 نوامبر 2020. متن کامل

لایرد هریسون در مورد علم ، بهداشت و فرهنگ می نویسد. کارهای وی در مجلات ملی ، روزنامه ها ، رادیو عمومی و وب سایت ها ظاهر شده است. او در حال کار بر روی رمانی در مورد واقعیت های جایگزین در فیزیک است. از آن در www بازدید کنید. lairdharrison.com یا آن را دنبال کنید توییتر:LairdH

برای اخبار بیشتر ، Medscape را در فیس بوک دنبال کنید ، توییتر، اینستاگرام و یوتیوب.
منبع: ketabche-online.ir