[ad_1]

به نظر می رسد ترکیب آنتی بادی داروی مخلوط sakituzumab govitan (SG) (Trodelvy) در زیر گروه های نشانگرهای زیستی برای زنان مبتلا به سرطان پستان متاستاتیک سه برابر منفی (mTNBC) که پس از چندین خط درمانی پیشرفت کرده است ، موثر است ، ارزیابی یک نشانگر زیستی مرحله 3 مطالعه ASCENT نشان می دهد.

اما هم ناظر و هم نویسنده اصلی این مطالعه هشدار دادند که نتایج حاصل فرضیه هایی را ایجاد می کند.

با این حال ، داده ها نشان داد که این دارو نتایج زنده ماندن خوبی را در مقایسه با دارونما در هر دو داده است BRCA1 / 2-بیماران مثبت و منفی و حتی برای کسانی که بیان کمی پروتئین هدف دارند ، آنتی ژن سطح سلول تروفوبلاستیک 2 (Trop-2) موثر است.

این مطالعه هفته گذشته در سمپوزیوم سرطان پستان در سن آنتونیو (SABCS) 2020 ارائه شد.

نویسنده اصلی این تحقیق ، دکتر سارا هورویتس ، مرکز جامع سرطان جانسون ، دانشگاه کالیفرنیا ، لس آنجلس ، خواستار احتیاط در تفسیر داده ها ، با توجه به اندازه های کوچک نمونه در زیر گروه Trop-2 و خط جوانه زنی پایین شد. BRCA1 / 2زیر گروه مثبت

جنیفر کی لیتون ، MD ، دانشگاه تگزاس ، مرکز سرطان اندرسون ، هوستون ، تگزاس ، که در این مطالعه شرکت نکرد ، این نظرات را تکرار کرد.

او گفت اخبار پزشکی Medscape که اعداد ، به ویژه برای BRCA1 / 2 تجزیه و تحلیل ، “بسیار کوچک” بودند.

وی افزود: این یک گروه از پیش تعیین شده نبود ، بنابراین یک تحلیل جالب برای ایجاد فرضیه هایی برای مطالعات آینده است ، اما چیزی نیست که در عمل بالینی فعلی قابل استفاده باشد.

با این وجود ، لیتون گفت که داده های حاصل از تجزیه و تحلیل اولیه ASCENT برای زنان مبتلا به mTNBC که حداقل دو خط درمانی قبلی دریافت کرده اند “تغییر در عمل” باقی مانده است.

در مورد اینکه آیا SG سرانجام فراتر از این محیط پیچیده خواهد بود ، وی تأکید کرد که “باید تلاش های بیشتری انجام شود و گزارش خواهد شد که نقش آن در شرایط دیگر ارزیابی می شود ، و ما امیدواریم که مفید بودن آن را به بیماران. “

SG یک داروی درجه یک است که حاوی آنتی بادی است که به Trop-2 هدایت می شود ، که در سرطان پستان بسیار بیان می شود و با SN-38 ، متابولیت فعال ایرینوتکان همراه است.

بر اساس داده های مثبت از آزمایش فاز 1/2 ، SG تأیید تسریع شده ای را از سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای بیماران mTNBC که پس از حداقل دو روش درمانی قبلی در حال پیشرفت بیماری هستند ، دریافت کرد.

همانطور که گزارش شده است اخبار پزشکی Medscape ، نتایج اولیه ASCENT ، که در نشست سالانه انجمن انکولوژی پزشکی اروپا در سال 2020 ارائه شد ، نشان داد که SG بقای بدون پیشرفت (PFS) را تقریباً 4 ماه و بقای کلی را بیش از 5 ماه برای زنان با قبل از درمان بهبود می بخشد mTNBC در مقایسه با شیمی درمانی.

جزئیات مطالعه

در SABCS ، هورویتس ارزیابی مطالعه ای از نشانگر زیستی داده های مطالعه راجع به رابطه بین اثر SG و بیان Trop-2 و خط جوانه زنی را ارائه داد. BRCA1 / 2 وضعیت جهش

وی به مخاطبان یادآوری کرد که در ASCENT ، 529 بیمار مبتلا به mTNBC که پس از گذراندن حداقل دو رژیم شیمی درمانی بیماری پیشرفته ، پیشرفت بیماری داشتند ، 1: 1 تصادفی شدند تا SG داخل وریدی دریافت کنند. در روزهای 1 و 8 چرخه 21 روزه یا انتخاب روش درمانی توسط پزشک.

درمان تا زمان پیشرفت بیماری یا سمیت غیر قابل قبول ادامه دارد.

برای تجزیه و تحلیل حاضر ، که بر بیمارانی که متاستاز مغزی نداشته اند ، متمرکز است ، تیم بیوپسی بایگانی اولیه یا متاستاتیک یا نمونه های جراحی جمع آوری شده در ابتدای مطالعه را بررسی کردند.

آنها با استفاده از تجزیه و تحلیل ایمونوهیستوشیمی معتبر مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفتند. تومورها بر اساس H-score به عنوان Trop-2 اکسپرسورهای کم ، متوسط ​​یا زیاد طبقه بندی شدند که مجموع وزنی درصد رنگ آمیزی است.

علاوه بر این ، خط میکروب BRCA1 / 2 وضعیت جهش در ابتدا تعیین شد.

وضعیت جهش در 149 بیمار مبتلا به SG و 143 بیمار مبتلا به کنترل شناخته شده است. اکثریت (به ترتیب 57 و 54 درصد) بودند BRCA1 / 2 منفی.

در میان 151 بیمار SG که وضعیت بیان Trop-2 برای آنها وجود داشت ، 56٪ تومورهای بیان بالا داشتند. 26٪ ، میانگین بیان و 18٪ ، بیان کم

در گروه کنترل ، بیان Trop-2 در 139 بیمار شناخته شده بود ، که 52٪ از آنها تومورهای بیان بالا داشتند. 25٪ ، میانگین بیان و 23٪ ، بیان کم

هورویتس گزارش داد که اگرچه PFS متوسط ​​در بیمارانی که SG دارند با کاهش بیان Trop-2 کاهش می یابد ، اما بیشتر از آنچه در درمان شاهد دیده می شود ، باقی مانده است.

در بیماران با تومور با وضعیت Trop-2 بالا ، PFS متوسط ​​6.9 ماه با SG بود ، در حالی که در بیماران تحت درمان کنترل 2.5 برابر بود. این در مقایسه با 2/2 ماه در گروه Trop-2 میانه به 5/6 ماه و در گروه Trop-2 پایین به 7/2 ماه در مقایسه با 1.6 ماه کاهش یافت.

الگوی مشابهی برای بقای کلی مشاهده شده است.

در گروه بالا Trop-2 ، میانگین بقای کلی در SG 14.2 ماه بود ، در حالی که در کنترل درمانی 6.9 ماه بود. 14.9 ماه در مقابل 6.9 ماه در گروه متوسط ​​Trop-2 ؛ و 9.3 ماه در مقابل 7.6 ماه در گروه پایین Trop-2.

مجدداً ، میزان پاسخ هدف از 44٪ به 38٪ و سپس به 22٪ در SG در گروههای Trop-2 بالا ، متوسط ​​و پایین کاهش یافت ، در حالی که در گروه کنترل به ترتیب 1٪ ، 11٪ و 6٪ بود. رفتار.

به نظر نمی رسد که تعاملی بین بیان Trop-2 و عوارض جانبی مربوط به درمان از علاقه خاص وجود داشته باشد. بروز نوتروپنی ، اسهال و کم خونی در بیماران تحت درمان با SG به طور مداوم بیشتر از بیماران تحت درمان با دارونما بود.

هورویتس گفت که میزان پاسخ عینی در SG و درمان کنترل در هر دو به طور قابل توجهی بالاتر است BRCA1 / 2-در بیماران مثبت و منفی ، در 19٪ در مقابل 6٪ در گروه مثبت و 33٪ در مقابل 6٪ در گروه منفی.

این در PFS بهبود یافته با SG در هر دو زیر گروه ، در 4.6 ماه در مقابل 2.5 ماه با درمان کنترل در منعکس شد BRCA1 / 2-بیماران مثبت و 4.9 ماه در مقابل 1.6 ماه در BRCA1 / 2-بیماران منفی

بقای کلی 15.6 ماه در SG بود ، در مقایسه با 4.4 ماه در درمان شاهد در BRCA1 / 2-بیماران مثبت که در BRCA1 / 2-بیماران منفی 10.9 ماه و 7.0 ماه بود.

این مطالعه توسط Immunomedics Inc حمایت مالی شد. هورویتس با Immunomedics و بسیاری دیگر از شرکت های دارویی ارتباط مالی دارد

سمپوزیوم سرطان پستان در سن آنتونیو (SABCS) 2020: خلاصه GS3-06. ارائه شده در 10 دسامبر سال 2020.

برای کسب اطلاعات بیشتر از سرطان شناسی Medscape ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر