[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

به گزارش واشنگتن پست ، در حالی که کشورها برای تأیید واکسن COVID-19 از سوی FDA آماده می شوند ، آنها در تلاشند تا برنامه های توزیع دوز کمتر از حد انتظار را تنظیم کنند.

به عنوان بخشی از عملیات Warp Speed ​​، مقامات فدرال قول دادند که تا پایان سال حدود 300 میلیون دوز را در سال جاری تحویل دهند. آنها با اشاره به محدودیت های عرضه ، تقریباً یک دهم آن را تخمین می زنند – بین 30 تا 40 میلیون دوز.

طبق گفته CNN ، این مقدار برای واکسیناسیون 20 میلیون نفر در دو دوز کافی است و قرار است در این هفته Pfizer تنها 6.4 میلیون دوز را آماده کند. براساس تجزیه و تحلیل CNN از تخصیص 27 کشور ، هیچ کس به اندازه کافی برای واکسیناسیون گروه اولویت اول خود ، مانند کارکنان بهداشت یا ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ، کافی نخواهد بود.

CNN گزارش داد که انتظار می رود کالیفرنیا 327000 دوز دریافت کند تا 2.4 میلیون کارگر بهداشت خود را واکسینه کند. طبق CBS News ، یک سوم از برآورد اولیه 36000 دوز ، مین حدود 12000 دوز دریافت خواهد کرد.

نیرو شاه ، مدیر CDC در ماین ، به واشنگتن پست گفت: “این مبلغ” به سختی به ما اجازه می دهد تا بخش اورژانس ICU و پرسنل در جبهه را واکسینه کنیم. “

روزنامه می گوید ، توزیع واکسن ها باید در ژانویه و فوریه بیشتر باشد ، اما هنوز به اندازه تصور قبلی نیست. Pfizer در دسامبر حدود 50 میلیون دوز تولید خواهد كرد و انتظار می رود 1.3 میلیارد دوز در سال 2021 در دسترس باشد. Moderna در دسامبر حدود 20 میلیون و در سال 2021 بین 500 تا 1 میلیارد دوز تولید خواهد كرد.

برآوردها برای سال آینده به مواد اولیه مانند نوکلئوتیدها برای ساخت واکسن mRNA ، لیپیدها برای کپسوله سازی mRNA ، آنزیم ها ، کیسه ها و تجهیزات آزمایشگاهی که برای تولید انبوه استفاده می شود بستگی دارد. تقاضا زنجیره تأمین معمول تولید واکسن را متشنج کرده است.

استفان بانسل ، مدیر عامل شرکت مدرنا به روزنامه گفت: “البته برخی از تأمین کنندگان ما برای این کار آماده نبودند.” “اگر یک ماده از بین رفته باشد ، باید منتظر بمانیم.”

مقامات پنج ایالت به CBS News گفتند که آنها نگران عواقب ناشی از سردرگمی در توزیع واکسن در سطح ایالت و کمبود بودجه از سطح فدرال هستند.

جکی فارول ، سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات بشردوستانه در ماین ، به CBS News گفت: “بسیار مهم است که کنگره کمک مالی برای حمایت از شیوع واکسن ارائه دهد.”

وی گفت: “ما هنوز در حال بررسی هستیم كه بدون این حمایت و برنامه ریزی برای همه موارد غیرمترقبه چه می توانیم انجام دهیم ، اما بودجه فدرال برای موفقیت این مهم بسیار مهم است.”

منبع

واشنگتن پست ، “عملیات ترامپ” Warp Speed ​​”نوید سیل واکسن ها را می دهد. در عوض ، ایالات متحده انتظار دارد که قطره کاهش یابد.”

CNN ، “اولین تهیه واکسن ویروس کرونا ناکافی است.”

CBS News ، “توزیع اولیه واکسن ها برخی از کارکنان بهداشت را پوشش می دهد.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir