[ad_1]

(رویترز) – مشاور ارشد برنامه Warp Speed ​​دولت ایالات متحده گفت: كاركنان بهداشتی و پزشكانی كه برای اولین مكان كاری با COVID-19 توصیه می شوند می توانند در مدت 24 ساعت پس از تأیید مقررات ، عکس دریافت كنند.

مونسف اسلاوی ، مدیر عامل سابق GlaxoSmithKline ، که برخی از واکسن ها را تحت برنامه ایالات متحده نظارت می کند ، اظهار داشت که امیدوار است تا پایان سال جاری 20 میلیون نفر واکسینه شوند.

اسلاوی در مراسمی به میزبانی واشنگتن پست گفت: “طی 24 ساعت ، شاید حداكثر 36 تا 48 ساعت پس از تأیید ، این واكسن در دست انسان باشد.”

اسلاوی اظهار داشت كه سفرهای عملیاتی – بدون واكسن – برای آماده سازی برای توزیع اولیه انجام شده است ، كه انتظار می رود در اواسط دسامبر پس از دریافت مجوز اضطراری Pfizer Inc (EUA) از سازمان غذا و داروی آمریكا برای این دارو آغاز شود. واکسن

Pfizer پس از انتشار اطلاعاتی كه نشان داد این واكسن با شریک آلمانی BioNTech SE تولید شده است ، در جلوگیری از COVID-19 95٪ موثر است ، در 20 نوامبر به EUA مراجعه كرد.

قرار است جلسه کمسیون مشاوران متخصص خارجی در 10 دسامبر برای بحث در مورد داده ها و توصیه به FDA در مورد اعطای مجوز ارائه شود. آژانس معمولاً از توصیه های این کمیته های خبره پیروی می کند.

دولت ها مسئول توزیع واکسن در بین جمعیت خود خواهند بود. اسلاوی گفت که دولت فدرال دوزهایی را به مکانهای تعیین شده در برنامه های ایالتی ارسال می کند.

اسلاوی گفت ، ایالات متحده باید ماهانه 60 تا 70 میلیون دوز بین واكسن های Pfizer و Moderna Inc داشته باشد. واکسن Moderna ، که تقریباً به همان اندازه موثر بود ، یک هفته پس از تزریق Pfizer توسط هیئت متخصصی بررسی می شود.

هر دو واکسن نیاز به دریافت دو دوز از بیماران در فواصل حدود یک ماه دارند.

اگر واکسن های آزمایشی جانسون و جانسون و AstraZeneca Plc نیز تصویب فوری دریافت کنند ، اسلاوی گفت که این 30 تا 50 میلیون دوز اضافی را اضافه می کند.

وی گفت: اگر چهار واکسن تایید شده تا اوایل سال آینده وجود داشته باشد ، تولید دوز باید در ماه مارس یا آوریل به طور قابل توجهی افزایش یابد و به حدود 150 میلیون عکس در ماه برسد.

J&J گفت که در آستانه انتشار تجزیه و تحلیل موقت از مطالعه واکسن در مقیاس بزرگ در پایان این یا اوایل سال آینده است. پس احتمالاً قبل از اقدام به مجوز به داده های تست کامل نیاز خواهید داشت.

مجوز سریع آمریکا برای واکسن AstraZeneca بعید به نظر می رسد. محققان این شرکت و دانشگاه آکسفورد داده های موقت را در 23 نوامبر منتشر کردند که نشان داد واکسن آن به طور متوسط ​​70٪ موثر است و می تواند با یک رژیم دوز جایگزین تا 90٪ در برابر ویروس موثر باشد.

برخی از محققان قدرت داده های AstraZeneca را زیر سوال بردند ، زیرا مشخص شد بیمارانی در انگلیس که 90٪ اثر دارند ، به طور تصادفی نیمی از دوز واکسن و به دنبال آن دوز کامل را دریافت می کنند.

AstraZeneca گفت احتمالاً برای تأیید این نتایج یک مطالعه جهانی بیشتر با استفاده از این رژیم دوز انجام می شود.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر