[ad_1]

یک گروه متخصص بین المللی اولین مجموعه توصیه ها را براساس اقدامات بالینی فعلی و شواهد علمی در مورد استفاده از روشهای درمانی کتوژنیک (KDT) در بزرگسالان مبتلا به صرع مقاوم به دارو منتشر کرده است.

این گروه گفت ، درست مانند كودكان مبتلا به صرع ، KDT می تواند در بزرگسالان مبتلا به صرع ایمن و م effectiveثر باشد ، اما فقط باید با حمایت پزشكان متخصص آموزش دیده در استفاده از آنها مصرف شود.

اولین نویسنده ، مکنزی چرنونکا ، MD ، مدیر مرکز رژیم صرع بزرگسالان ، دانشکده پزشکی دانشگاه جان هاپکینز ، بالتیمور ، مریلند ، گفت: “انگیزه کلید پیروی موفقیت آمیز از KDT است.” اخبار پزشکی Medscape.

چرنونکا گفت: “بیمارانی که خودمختار هستند ، به انگیزه شخصی نیاز دارند و از ساختار حمایتی قوی برخوردار هستند. همچنین برای بیمارانی که معتاد هستند ، مراقبان مراقبت از آنها باید انگیزه مدیریت رژیم خود را داشته باشند.”

این رهنمودها در تاریخ 30 اکتبر به صورت آنلاین منتشر شد تمرین بالینی در مغز و اعصاب.

رمان در مغز و اعصاب بزرگسالان

KDT ها دارای چربی زیاد ، کربوهیدرات کم و رژیم های پروتئینی کافی هستند که متابولیسم چربی و تولید کتون را القا می کنند. با وجود استفاده از آن به عنوان یک درمان ضد عفونی کننده موثر از دهه 1920 ، KDT همچنان یک تازگی در عصب شناسی بزرگسالان است.

علاوه بر این ، اگرچه دستورالعمل های مشخصی برای KDT برای کاهش تشنج در کودکان وجود دارد ، اما تاکنون هیچ توصیه رسمی برای بزرگسالان نشده است.

Cervenka و یک تیم بین المللی بر اساس تجربه متخصصان در 20 مرکز با استفاده از KDT در بیش از 2100 بزرگسال مبتلا به صرع در 10 کشور ، توصیه هایی را برای استفاده از KDT در بزرگسالان ارائه دادند.

این هیئت خاطرنشان کرد: “با مشخصات عارضه جانبی نسبتاً ملایم و پتانسیل کاهش تشنج در تقریباً 60٪ بزرگسالان مبتلا به صرع مقاوم به دارو ، KDT باید بخشی از لیست گزینه های موجود باشد.”

آنها می گویند KDT برای بزرگسالان مبتلا به انواع تشنج و سندرم صرع مناسب است ، که شناخته شده است در کودکان مثر است.

این موارد شامل کمپلکس اسکلروزیس سل ، سندرم Rett ، سندرم Lennox-Gastaut ، سندرم کمبود حمل کننده گلوکز (G1DS) ، صرع عمومی ژنتیکی و صرع کانونی به دلیل اختلالات عمده مهاجرت و مقاوم در برابر داروهای ضد عفونی کننده است.

به گفته هیئت ، بزرگسالانی که مبتلا به صرع کانونی مقاوم در برابر دارو هستند ، ابتدا باید با توجه به انتظار بالاتر بودن درجه آزادی تشنج ، ارزیابی جراحی انجام شود.

بر رعایت تمرکز کنید

کارشناسان تقریباً در همه مراکز گزارش می دهند که از دو یا چند KDT استفاده می کنند. نود درصد از رژیم اتکینز اصلاح شده ، 84 درصد از رژیم کتوژنیک کلاسیک و 63 درصد از رژیم کتوژنیک اصلاح شده و / یا درمان با شاخص گلیسمی پایین استفاده می کنند.

بیش از نیمی از مراکز (58٪) از روغن تری گلیسیرید با زنجیره متوسط ​​در ترکیب با KDT دیگر برای تحریک تولید بدن کتون استفاده می کنند.

مهمترین عوامل موثر در انتخاب KDT سهولت استفاده از رژیم غذایی برای بیمار (100٪) و ترجیحات بیمار و / یا مراقب ، شرایط خانه و رژیم غذایی (هر کدام 90٪) است.

این هیئت توصیه می کند که KDT متناسب با نیازهای فرد ، با در نظر گرفتن خصوصیات جسمی و روحی وی ، شرایط اولیه پزشکی ، ترجیحات تغذیه ای ، نوع و میزان حمایت خانواده و سایر موارد ، سطح خودکفایی ، عادات غذایی و سهولت رژیم غذایی در نظر گرفته شود. .

چرنونکا گفت: “بیشتر تفاوت های توصیه های مربوط به کودکان و بزرگسالان مربوط به انطباق است. این اغلب برای بزرگسالان بزرگتر از کودکان است.”

این هیئت توصیه می کند که به بیماران بزرگسال ایده های دستور العمل ، آموزش فردی در مورد چگونگی ایجاد رژیم کتوژنیک توسط متخصص تغذیه یا متخصص تغذیه و راهنمایی هایی برای برنامه ریزی و تهیه وعده های غذایی قبل از شروع رژیم ارائه شود. آنها خاطرنشان می كنند كه این بیشترین احتمال موفقیت را تضمین می كند ، زیرا بیماران اغلب گزارش می كنند كه برای مقابله با محدودیت های كربوهیدرات مشكل دارند.

“در عمل اطفال ، پاسخهای مثبت معمولاً 2 سال قبل از از شیر گرفتن روی KDT باقی می مانند. KDT در بزرگسالان از نظر زمانی محدود نیست. حداقل 3 ماه KDT قبل از ارزیابی پاسخ توصیه می شود.”

این پانل موارد منع مصرف متابولیکی مطلق و اقدامات احتیاطی مرتبط با مشکلات غذایی ، اختلال عملکرد دستگاه گوارش و هضم غذا را برای کودکان و بزرگسالان یکسان نشان می دهد.

با این حال ، آنها اضافه کردند که تعدادی از بیماری های شایع در بزرگسالان مانند چربی خون ، بیماری های قلبی ، دیابت ، تراکم استخوان کم و بارداری “توجه ، احتیاط و نظارت بیشتری بر استفاده از KDT است.”

فراتر صرع

این دستورالعمل ها همچنین خواستار انجام مطالعات بیوشیمیایی قبل از KDT برای غربالگری بزرگسالان برای وجود ناهنجاری های قبلی و ایجاد مرجعی برای مقایسه نتایج پیگیری در 3 ، 6 و 12 ماه و پس از آن سالانه یا در صورت لزوم است.

آنها همچنین خاطر نشان می كنند كه آزمایشهای متابولیك مانند سطح اسیدهای آلی ادرار و سطح آمینو اسیدهای سرم معمولاً در بزرگسالان مورد نیاز نیست مگر آنكه سوicion ظن بالینی جدی در مورد یك اختلال متابولیك اساسی وجود داشته باشد.

یک ارزیابی ژنتیکی به روز شده نیز ممکن است در بزرگسالان دارای معلولیت ذهنی و صرع با علت ناشناخته در نظر گرفته شود. اسکن سریال از تراکم مواد معدنی استخوان هر 5 سال یکبار انجام می شود.

این دستورالعمل ها همچنین برای نظارت بر کتونها (βHB یا AA خون در ادرار) در ماههای اولیه KDT به عنوان یک هدف عینی از انطباق KDT و پاسخ بیوشیمیایی درخواست می کنند.

تنظیمات رژیم غذایی باید به بهینه سازی پاسخ درمانی ، به حداقل رساندن عوارض جانبی و افزایش انعطاف پذیری باشد.

همچنین به بزرگسالان مبتلا به KDT باید توصیه شود از مولتی ویتامین ها و مکمل های معدنی استفاده کنند و مایعات زیادی بنوشند.

این هیئت می گوید شواهد موجود همچنین از استفاده KDT در سایر بیماری های عصبی بزرگسالان مانند میگرن ، بیماری پارکینسون ، زوال عقل و مولتیپل اسکلروز پشتیبانی می کند.

با این حال ، هیئت مدیره می گوید شواهد بیشتری برای هدایت توصیه های استفاده از KDT در سایر شرایط عصبی لازم است.

این مطالعه بودجه هدفمندی ندارد. چرنونکا گفت که وی از Nutrition ، Vitaflo ، بنیاد BrightFocus و آزمایشگاه تحقیقات ارتش کمک هزینه دریافت کرده است. هزینه های انجمن صرع آمریکا ، مرکز مغز و اعصاب ، اپی ژنیکس ، LivaNova و Nutricia. هزینه های نمایشی و مشاوره برای Nutricia ، Glut1 Deficiency Foundation و Sage Therapy. افشاگری درباره سایر نویسندگان در این مقاله ذکر شده است.

Neurol Clin Pract. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 30 اکتبر 2020. خلاصه

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر