[ad_1]ارین بالدشویلر ، مادر شی مک گینیس (سمت چپ) و گیبسون مک گینیس ، با مرحله سرطان پستان متاستاتیک در مرحله 4 تشخیص داده شد. ایمنی درمانی به علائم جسمی بیماری او کمک می کند و به شدت اندازه تومور پستان را کاهش می دهد. درمان آن دشوارتر این نگرانی خورنده است که او بزرگ شدن فرزندان خود را نبیند.

از اوایل ماه مارس ، درست زمانی که نگرانی در مورد COVID-19 در ایالات متحده گسترش یافت ، ارین بالدشوویلر از La Conner ، واشنگتن ، با ترس شخصی روبرو شد.

بالدشوایلر که فقط 48 سال داشت و مادر دو نوجوان بود ، پس از یافتن یک توده کوچک در پستان بزرگتر از یک نخود ، سرطان متاستاتیک پستان در مرحله 4 تشخیص داده شد. چند هفته بعد ، او به اندازه یک توپ گلف ، عصبانی و قرمز بود. پزشکان دو سال به او فرصت دادند تا زندگی کند.

وی گفت: “این دلخراش است.” – راستش من وحشتناک بودم.

اما بالدشویلر به جای بازنشستگی به بیماری خود ، انرژی را در تلاش های جدید برای کمک به بیماران در حال مرگ برای دستیابی قانونی به پسیلوسیبین ، ترکیبی تغییر دهنده ذهن که در قارچ های جادویی به اصطلاح جادوگر برای تسکین دردهای روحی وجود دارد ، تزریق می کند.

بالدشوایلر گفت: “من شخصاً با افسردگی ، اضطراب ، عصبانیت دست و پنجه نرم کردم.” “این روش درمانی برای غوطه وری و آزادسازی آن ترسها و سایه های منفی طراحی شده است.”

دکتر سونیل آگگاروال ، پزشک مراقبت های تسکینی در سیاتل و کاترین تاکر ، مدافع وکالت برای بیماران صعب العلاج و ریاست گروه تمرین روانپزشکی گروه حقوقی قانون ، از استراتژی جدیدی دفاع می کنند که روانپزشکی را از طریق ایالتی و فدرال “حق تجربه” قوانینی که به بیماران مریض در دسترس اجازه می دهد تا به داروهای تحقیقاتی دسترسی پیدا کنند.

آنها ادعا می کنند که پسیلوسیبین – چه در قارچ های روانگردان یا در نسخه های مصنوعی یافت شود – از معیارهای استفاده در بیش از 40 کشور و قانون حق تجربه 2017 که توسط دولت ترامپ تصویب شده است ، برخوردار است.

تاکر گفت: “آیا می توانید به این اساسنامه نگاهی بیندازید و ببینید که این ماده برای psilocybin اعمال می شود؟” من فکر می کنم که پاسخ مثبت است.

هنوز زوجین اعتراف می کنند که در حال پیگیری نظریه حقوقی هستند که هنوز در دادگاه آزمایش نشده است. آگاروال گفت: “این زمین غیرقابل غرق است.”

در این ماه ، آگواروال ، که در انستیتوی علوم پزشکی پیشرفته ادغام ، معروف به AIMS کار می کند ، اولین قدم را برای تصویب فدرال برای این ماده در ایالت واشنگتن و احتمالاً در سراسر کشور برداشت. او برای تولید psilocybin به کمیسیون تضمین کیفیت داروخانه ایالتی تقاضا کرد ، که به او امکان می دهد قارچ های psilocybin از اسپورها را در کلینیک خود پرورش دهد و از آنها برای استفاده درمانی استفاده کند.

اعضای کمیسیون هنوز این برنامه را بررسی نکرده اند ، اما گوردون مک کراکن ، سخنگوی آژانس گفت که “اگر راهی برای مطابقت با الزامات مقررات نظارتی ایالتی و اداره داروی فدرال باشد” راهی برای مجوز و استفاده احتمالی وجود دارد.

استفاده از سایلوسیبین در حال حاضر طبق قانون فدرال که طبق قانون مواد کنترل شده در ایالات متحده طبقه بندی شده است ، غیرقانونی است ، که شامل مواد شیمیایی و موادی است که برای استفاده پزشکی پذیرفته نیستند و دارای سو for مصرف بالایی هستند ، مانند هروئین و LSD. .

با این حال ، اخیراً ، چندین شهر و ایالت آمریکا رأی دادند که در اختیار داشتن مقادیر کمی از پسیلوسیبین ، جرم زدایی نشده است. در این ماه ، اورگن به اولین ایالتی تبدیل شد که psilocybin را برای استفاده منظم در درمان مشکلات بهداشت روانی غیرقابل حل قانونی اعلام کرد. اولین بیماران از ژانویه 2023 دسترسی خواهند داشت.

این بخشی از یک جنبش گسترده تر برای احیای psilocybin است ، که در میان داروهای روانگردان بود که پس از افراط افسانه ای در ضد فرهنگ در 1960s و 1970s ناقص – و در نهایت ممنوع -.

آگرووال گفت: “من فکر می کنم بسیاری از این شیاطین ، از آن زمان این ترس در دهه 50 متابولیزه شده است.” “نه کاملاً ، اما ما آن را منتقل کرده ایم تا دوباره امتحان شود ایمن است.”

وی به شواهد در حال رشد استناد می کند که پسیلوسیبین می تواند تأثیرات قابل توجه و ماندگاری بر استرس روانی داشته باشد. مرکز مطالعه روانپزشکی و هوشیاری جان هاپکینز که امسال راه اندازی شده است ، ده ها تحقیق بررسی شده توسط همسالان را بر اساس دو دهه تحقیق منتشر کرده است. اینها شامل مطالعاتی است که تأیید می کند که پسیلوسیبین به بیماران کمک کرده است تا با اختلال افسردگی اساسی ، افکار خودکشی و پیامدهای عاطفی ناشی از تشخیص سرطان کنار بیایند.

به نظر می رسد درمان با سایلوسیبین با تغییر شیمیایی عملکرد مغز به روشی که به طور موقت بر روی نفس یا احساس خود فرد تأثیر بگذارد ، کار می کند. در واقع ، او در تجربه های فراجناحی شناخته شده در تصاویر دهه روانگردان آمریکایی 60 بازی می کند.

بیرون آمدن از سرشان – و جدا شدن از ترس و احساسات مربوط به مرگ – مردم “بودن” را به عنوان چیزی متفاوت از اشکال جسمی خود تجربه می کنند. دکتر ایرا بایوک ، متخصص مراقبت های تسکینی و افسر پزشکی در انستیتوی مراقبت از انسان در پراویدنس سن ، گفت که این منجر به ایجاد تغییراتی اساسی در دیدگاه می شود. جوزف سلامتی.

“آنچه روانگردان ها انجام می دهند ، پرورش چارچوبی از احساس درماندگی و ناامیدی است و اینکه زندگی ارزش زیستن را ندارد تا ببیند که ما با افراد دیگر ارتباط داریم و به جهانی متصل هستیم که دارای ارتباط ذاتی است.” او گفت.

“همراه با این تغییر چشم انداز ، اغلب انحلال ترس از مرگ ، عدم وجود و از دست دادن وجود دارد ، و این فقط قابل توجه است.”

بیوک گفت ، مهم این است که داروها را در شرایط کنترل شده ، در یک اتاق ساکت و کنترل شده توسط یک راهنمای آموزش دیده ، تهیه کنید. وی گفت: “آنها ثابت شده اند كه در شرایطی كه با دقت غربال شده و با هدفگیری دقیق با درمانگران آموزش دیده استفاده می شوند ، بسیار ایمن هستند.” “تقریباً برعکس این امر صادق است که در یک جمعیت آماده نشده و آزمایش نشده استفاده شود.”بالدشوایلر یکی از بسیاری از بیماران سرطانی است که می خواهد برای کمک به تسکین درد روانی که می تواند همراه با بیماری فانی باشد ، تحت درمان با سایلوسیبین قرار گیرد. طرفداران می گویند به نظر می رسد این روش درمانی با تغییر موقت عملکرد مغز به روشی که بر احساس خود تأثیر بگذارد ، کار می کند و به او کمک می کند تا خود را از ترس و احساسات ناشی از مرگ جدا کند.

بالدشوایلر یکی از چندین بیمار سرطانی AIMS است که مایل به درمان با سایلوسیبین هستند. دیگری مایکل بلوم ، 64 ساله ، از سیاتل است که در سال 2017 مبتلا به سرطان تخمدان در مرحله 3 تشخیص داده شد.

“مثل اینکه کسی به سمت تو آمده باشد ، اسلحه ای را به پشت سرت بگذارد ، نجوا کند ،” من اسلحه ای به سر شما دارم و تا آخر عمر اسلحه ای به سر شما دارم. من ممکن است ماشه را بکشم یا نکشم. “چگونه چنین زندگی می کنی؟”

آگرووال گفت ، مطالعات نشان می دهد که یک جلسه شش ساعته درمان با سایلوسیبین ممکن است برای از بین بردن این ترس کافی باشد. وی گفت: “من واقعاً به روش حق تقدم علاقه مندم زیرا در حال حاضر برای بیماران واقعاً ضروری است.”

طبق قوانین ایالتی و فدرال ، برای احراز شرایط “حق تجربه” ، درمان باید یک آزمایش بالینی فاز 1 را که توسط سازمان غذا و دارو فدرال تأیید شده است ، به پایان رسانده باشد ، بخشی از آزمایشات بالینی فعال باشد و در حال انجام باشد.

تاکر گفت ، تاکنون ، psilocybin در همه این جعبه ها بوده است.

FDA وضعیت “دستیابی به موفقیت درمانی” سایلوسیبین را برای استفاده در آزمایشات بالینی ایالات متحده توسط Compass Pathways ، یک گروه تحقیقاتی روانگردان در انگلستان و موسسه Usona ، یک گروه تحقیقاتی غیر انتفاعی غیرانتفاعی در ویسکانسین ، اعطا کرده است. طبق سوابق فدرال ، بیش از سه ده آزمون در حال استخدام یا تکمیل هستند.

اما دسترسی به دارو همچنان یک مانع است. اگرچه قارچ های روانگردان به طور وحشی در شمال غربی اقیانوس آرام رشد می کنند و منابع زیرزمینی دارویی دارند ، یافتن منبع قانونی تقریباً غیرممکن است.

تاکر و آگرووال تابستان گذشته از اوسونا تقاضای تأمین psilocybin مصنوعی کردند ، محققانی که آن را برای آزمایشات بالینی تولید می کنند ، اما تاکنون چیزی دریافت نکرده اند. پنی پترسون ، سخنگوی Usona ، گفت که “هیچ قطعنامه نهایی” وجود نداشته است و گفتگوها ادامه دارد.

دکتر آنتونی بک ، پزشک مراقبت های تسکینی در دانشگاه واشنگتن گفت ، عدم تمایل این شرکت ممکن است نشان دهنده نگرانی بیشتر در مورد تلاش های اجرای قانون برای تسریع در استفاده از پیلوسیبین باشد.

Back از استفاده از psilocybin برای بیماران سرطانی پشتیبانی می کند و حتی برای درک بهتر تجربه این دارو را امتحان کرده است. اما وی گفت استفاده از پسیلوسیبین در خارج از آزمایشات بالینی رسمی می تواند توانایی Usona در به دست آوردن تاییدیه سنتی FDA را به خطر بیندازد. ممکن است عوارض جانبی رخ دهد که باید گزارش شود به FDA ، آژانس ای که از قبل نظارت دقیق بر مطالعه دارد.

باک گفت: “راستش ، من می فهمم که چرا آنها مردد هستند.” “من فکر می کنم تلاش های درست نبرد سختی است.”

هنوز ، تاکر و سایر مدافعان می گویند این نبردی است که ارزش جنگیدن دارد. End of Life ، گروهی متمرکز بر کمک به بیماران مریض در حال استفاده با احترام از قانون مرگ کرامت دولت ، اخیراً سیاستی را منتشر کرده است که از درمان با سایلوسیبین به عنوان نوعی مراقبت تسکینی پشتیبانی می کند. جودیت گوردون ، روانشناس و عضو هیئت مدیره گروه گفت: سایر درمان های اضطراب و افسردگی ، مانند دارو و مشاوره ، در حال حاضر به سادگی عملی و م practicalثر نیستند.

وی گفت: “وقتی مردم می میرند ، وقت و انرژی لازم برای انجام بسیاری از روان درمانی ها را ندارند.”

بالدشویلر موافق است. شاید کمتر از دو سال زندگی کند و می خواهد به هر ابزاری که بتواند درد او را تسکین دهد دسترسی داشته باشد. ایمونوتراپی با کوچک شدن شدید اندازه تومور پستان به علائم جسمی کمک می کند. درمان دشوارتر این نگرانی است که او نتواند دختر 16 ساله اش شی مک گینیس و پسر 13 ساله اش گیبسون مک گینیس را بزرگ ببیند.

وی گفت: “آنها بچه های زیبایی هستند و روحیه خوبی دارند.” “دانستن اینکه ممکن است برای آنها مکنده نباشم. واقعاً سخت است.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر