[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

تنظیم کننده پزشکی انگلیس اولین کسی در جهان است که اجازه استفاده از واکسن Pfizer / BioNTech COVID-19 را داده است و واکسیناسیون اوایل هفته آینده آغاز می شود.

سخنگوی وزارت بهداشت و خدمات انسانی گفت كه استاندار توصیه آژانس تنظیم كننده دارو و محصولات بهداشتی مستقل انگلیس (MHRA) را برای تأیید واكسن پذیرفته است. سخنگو گفت: “این به دنبال ماه ها آزمایشات دقیق بالینی و تجزیه و تحلیل عمیق داده های کارشناسان MHRA است که به این نتیجه رسیده اند که این خلا استانداردهای سختگیرانه ایمنی ، کیفیت و اثربخشی خود را داشته است.”

آژانس سپس ترتیب واکسیناسیون را تعیین می کند ، با اولویت “ساکنان خانه های مراقبت ، متخصصان مراقبت های بهداشتی ، افراد مسن و از نظر بالینی بسیار آسیب پذیر.

“برای حمایت از موفقیت در برنامه واکسیناسیون ، بسیار مهم است که همه به نقش خود ادامه دهند و به محدودیت های لازم در زمینه خود پایبند باشند تا ما بتوانیم ویروس را بیشتر سرکوب کنیم و به NHS اجازه دهیم کار خود را انجام دهد بدون سخنگو گفت.

وزیر بهداشت انگلیس مت هانکوک به Sky News گفت که واکسیناسیون “اوایل هفته آینده” آغاز می شود

این خبر هنگامی منتشر شد که انگلیس از یک قفل ملی به یک سیستم سه لایه تجدید نظر شده روی آورد.

مشکلات ذخیره سازی

انگلیس 40 میلیون دوز واکسن سفارش داده است که برای یک سوم جمعیت کافی است.

اطلاعات اولیه نشان می دهد که واکسن 94٪ در محافظت از افراد بالای 65 سال در برابر ویروس کرونا موثر است و هیچ گونه نگرانی در مورد ایمنی بالینی در آزمایشات بالینی گزارش نشده است.

فایزر گفت که در سال 2020 می تواند تا 50 میلیون دوز واکسن و در سال آینده تا 1.3 میلیارد واکسن تولید کند.

این واکسن مشکلاتی را در تدارکات و زنجیره تامین ایجاد می کند ، زیرا به خنک کننده زنجیره سرد در -70 درجه سانتیگراد نیاز دارد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر