[ad_1]

همانطور که توسط ممیزی جدید در انگلستان فاش شد ، در سالهای اخیر پیشرفت کمی در بهبود کنترل گلوکز در دوران بارداری در زنان مبتلا به دیابت نوع 1 یا 2 وجود داشته است.

بنابراین کارشناسان انگلیسی از اعلامیه خدمات بهداشت ملی (NHS) استقبال کردند که نظارت مستمر گلوکز (CGM) ، به صورت نظارت فلاش ، به زودی در دسترس تمام زنان باردار مبتلا به دیابت نوع 1 در انگلیس خواهد بود.

سخنرانی در کنفرانس دیابت حرفه ای انگلستان: هفته گذشته دکتر آنلاین هلن آر. مورفی گفت که تحقیقات قبلی ، گزارش شده توسط اخبار پزشکی Medscape، نشان داد که CGM با افزایش زمان در محدوده A1c برای زنان باردار مبتلا به دیابت نوع 1 و بهبود نتایج نوزادی همراه است.

بنابراین او از اعلامیه در 13 نوامبر مبنی بر اینکه NHS در انگلیس بودجه ای را برای تأمین فلاش مانیتورینگ ، نوعی CGM ، برای تمام زنان باردار مبتلا به دیابت نوع 1 به مدت 12 ماه فراهم کرده است “خوشحال است”.

NHS می گوید تقریباً 2000 زن واجد شرایط رعد و برق برای کنترل سطح A1c خود هستند.

دکتر پارتا کار ، مدیر بالینی ملی دیابت در NHS انگلیس ، در یک خبرنامه مطبوعاتی از NHS گفت: “این یک گام بزرگ به جلو است.”

در انگلیس بیش از 250،000 نفر مبتلا به دیابت نوع 1 وجود دارد و در حال حاضر حدود 75،000 بیمار از معرفی سریع فناوری فلش بهره مند می شوند.

کار ، که همچنین مشاور داروی دیابت در Portsmouth NHS Trust است ، گفت: “این فن آوری جدید می تواند تفاوت زیادی برای کسانی که دیابت دارند ، ایجاد کند” و گسترش در دسترس بودن “تأثیر فوری بر روی زنان باردار خواهد گذاشت.”

هلن کیرانن ، رئیس سیاست ها و کارزارهای دیابت انگلیس ، گفت: “اگرچه خدمات بهداشتی تحت فشار فوق العاده ای باقی مانده اند ،” به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 ، “بسیار خوب است که ببینید زنان باردار … به آنها کمک می کنند شرایط خود را به بهترین وجهی که می توانند از خانه مدیریت کنند. “

کارن آدینگتون ، مدیر اجرایی موسسه خیریه دیابت نوع 1 انگلستان JDRF ، اضافه کرد که زنان باردار مبتلا به دیابت نوع 1 با چالش های خاصی روبرو هستند ، بنابراین ما به خصوص از این مرحله بسیار خوشحال هستیم ، JDRF ، که نشان داد CGM برای زنان باردار مقرون به صرفه است. “

افزایش بسیار زیاد شیوع دیابت نوع 2 در دوران بارداری

مورفی از دانشکده پزشکی نورویچ ، دانشگاه شرق آنگلیا ، هنگام ارائه خود در جلسه مجازی ، گزارش ممیزی ملی بارداری دیابت (NPID) ، که در حال حاضر شامل داده های مربوط به 17375 بارداری است ، تقریباً نیمی از آن در زنان با 2 دیابت

وی خاطرنشان کرد که طی 20 سال گذشته ، شیوع دیابت نوع 2 در دوران بارداری “افزایش چشمگیری” داشته است. وی گفت: همچنین در زنان مبتلا به دیابت نوع 1 شاهد بارداری بیشتری هستیم.

داده ها نشان داد که 700 زن در حسابرسی نوزادانی را با نقص مادرزادی به دنیا آوردند که “اکثریت قریب به اتفاق” آنها (660 نفر) دارای ناهنجاری های بزرگ بودند و همانطور که انتظار می رفت ، نسبت قابل توجهی (260 نفر) دارای بیماری مادرزادی قلب بودند.

مورفی گفت که “آنچه واقعاً چشمگیر است و احتمالاً تعجب آور نیست” “رابطه واضح و خطی بین سطح A1c مادر در اوایل بارداری و افزایش خطر یک عارضه جدی است.”

مورفی اضافه کرد ، اگرچه این پیوند قبلاً در زنان مبتلا به دیابت نوع 1 شناخته شده است ، “جدید و مهم این است که بتوان این داده ها را برای زنان مبتلا به دیابت نوع 1 و دیابت نوع 2 برای اولین بار نشان داد.”

برای مرده زایی و مرگ نوزادی ، سه عامل مهم خطر ، سطح A1c> 48 mmol / mol (> 6.5٪) ، با ضریب احتمال (OR) 3.0 ، محرومیت اجتماعی (OR ، 2.3) و دیابت نوع 2 مادر (OR) است. 65/1)

سطح A1c> 48 mmol / mol پس از 24 هفته حاملگی نیز با سطوح بالاتر زایمان زودرس ، برای نوزادان در سن بارداری بالا و پذیرش در بخش مراقبت های ویژه نوزادان ، “به ویژه در دیابت نوع 1” همراه است. گفت مورفی.

برنامه ریزی بارداری مهم است

ممیزی همچنین شامل اطلاعات مربوط به مراقبتهای قبل از بارداری است که “متأسفانه در مورد دیابت نوع 1 و 2 پیشرفت بسیار کمی داشته است”.

با این حال ، کاهش مصرف داروهای مضر بالقوه توسط زنان مبتلا به دیابت نوع 2 در دوران بارداری از 15٪ به 10٪ کاهش یافته است ، در حالی که حدود 65٪ قبل از بارداری متفورمین مصرف می کنند.

مورفی گفت که “این نشان می دهد آنها در مراقبت های بهداشتی تعاملات منظم دارند.” “اما این همچنین بدان معنی است که ما برای همکاری نزدیک با همکاران مراقبت های اولیه خود برای بهبود آمادگی بارداری باید کارهای بیشتری انجام دهیم.”

وی توضیح داد که در میان زنان مبتلا به دیابت که قصد بارداری ندارند ، خطر عوارض جدی مانند مرده زایی یا قلب جدی یا نقص مادرزادی حدود 10٪ است ، اما در کسانی که قصد باردار شدن دارند ، تقریباً به 2٪ کاهش می یابد.

نویسندگان هیچ رابطه مالی مرتبط را گزارش نمی دهند.

کنفرانس حرفه ای دیابت انگلیس. ارائه شده در 17 نوامبر سال 2020.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دیابت و غدد درون ریز ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir