[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.

بیش از 60٪ بیماران در یک مرکز داروی تولید مثل در یوتا که به دلیل بیماری همه گیر COVID-19 درمان باروری آنها قطع شد ، پس از رفع تعلیق حدود 7 هفته بعد ، درمان خود را از سر گرفتند.

در یکی دیگر از مراکز باروری در نیویورک ، یک مطالعه نشان داد که 96٪ از پاسخ دهندگانی که سیکل آنها به علت همه گیری لغو شده است ، آنها را ناراحت کرده و 22٪ آنها را به طور انحصاری ناراحت می کنند ، با یک اختلال انحصاری که معادل از دست دادن کودک تعریف شده است. .

یک محقق در نشست سالانه انجمن پزشکی باروری آمریکا در سال 2020 ، که عملاً امسال برگزار شد ، گفت: بازه زمانی نامشخص برای از سرگیری درمان ، زمانی که این مطالعه در نیویورک انجام شد ، ممکن است یک منبع اصلی درد و رنج برای بیماران باشد.

جنا ام. توروسی ، پزشک مرکز باروری دانشگاه کلمبیا در نیویورک ، گفت: “آنها نمی دانند چه زمانی ممکن است دوباره این شانس را پیدا کنند.”

دستورالعمل های COVID-19 ، منتشر شده توسط ASRM در 17 مارس ، توقف چرخه های درمانی جدید ، از جمله القای تخمک گذاری ، تلقیح داخل رحمی و لقاح آزمایشگاهی (IVF) را توصیه می کند.

پل سی لین ، دکترای رئیس انجمن فناوری های کمک باروری و عضو گروه کار ، گفت: از آن زمان ، گروه کاری ASRM COVID-19 از “از کارگیری مجدد مراقبت های باروری پس از کاهش محدودیت ها” پشتیبانی کرده است.

وی در یک خبرنامه برای دو مطالعه که اثرات همه گیری را ارزیابی می کند ، گفت: “طی چند ماه گذشته ، دانش قابل توجهی در مورد ویروس COVID-19 و تأثیر آن بر بیماران و سیستم پزشکی به دست آمده است.”

اقدامات احتیاطی خاصی همچنان وجود دارد. لین گفت: “روشن شده است كه حداقل تا زمانی كه واكسن م effectiveثر و بی خطر یا درمان بسیار م effectiveثر در دسترس باشد ، باید پروتكل های COVID-19 را تمرین كنیم.”

تمایل به ادامه در طی یک بیماری همه گیر

در 15 مارس ، مرکز پزشکی باروری یوتا چرخه های جدید IVF و انتقال جنین منجمد را متوقف کرد. این مرکز همچنان به ارائه چرخه IVF برای بیماران مبتلا به باروری فوری ادامه می دهد.

در اوایل ماه مه ، بیمارانی که چرخه آنها قطع شده بود فرصت دریافت درمان را داشتند.

دکتر لورن ورلی ، دکترای غدد درون ریز باروری و ناباروری در دانشگاه یوتا ، سالت لیک سیتی ، گفت: “با بازگشایی مجدد ، هر بیمار از پزشک اولیه آزمایشگاهی خود مشاوره استاندارد دریافت کرد.”

پزشکان توضیح دادند که موارد زیادی در مورد COVID-19 در دوران بارداری ناشناخته مانده و مشخص نیست که آیا مجبور است دوباره کلینیک تعطیل شود. علاوه بر این ، بیماران مجبور به آزمایش COVID-19 شدند.

برای شناسایی عوامل مرتبط با ادامه درمان پس از تعلیق ، محققان بیمارانی را که درمان خود را از سر گرفتند با بیمارانی که این کار را نکردند مقایسه کردند.

تجزیه و تحلیل آنها شامل 278 بیمار بود که قبل از توقف برنامه ریزی چرخه IVF یا انتقال جنین منجمد (FET) را داشتند. محققان عواملی مانند سن ، برابری ، هورمون ضد مولری ، تعداد فولیکول های آنترال ، سابقه چرخه های IVF یا FET های قبلی ، تعداد بلاستوسیست های یخ زده ، منبع گامت و استفاده از رسانه های حاملگی را بررسی کردند.

در مجموع 62٪ از بیماران پس از رفع محدودیت ها درمان را انتخاب کردند ، از جمله 69 نفر از 133 بیمار (52٪) بیمار با چرخه جدید برنامه ریزی شده و 104 نفر از 145 نفر (72٪) بیمار با چرخه برنامه ریزی شده FET.

در میان کسانی که دوره های جدید برنامه ریزی شده دارند ، کسانی که درمان را از سر می گیرند بزرگتر از کسانی هستند که درمان خود را از سر نگرفتند ، با میانگین سنی 37 سال در مقابل 35 سال ، اما تفاوت از نظر آماری معنی دار نبود.

در بین بیمارانی که دوره های FET برنامه ریزی شده دارند ، کسانی که درمان خود را از سر نمی گیرند بیشتر از کسانی که درمان خود را از سر می گیرند (7٪ در مقابل 1٪) احتمال حاملگی حاملگی دارند. وریلی گفت ، در برخی موارد ، ناقلین حاملگی در کشور دیگری زندگی کرده اند و بیماری همه گیر یک سفر پیچیده است که منجر به تأخیر می شود.

وریلی گفت ، این تجزیه و تحلیل شامل اطلاعاتی در مورد درآمد یا وضعیت اقتصادی-اجتماعی نیست که ممکن است در تصمیم گیری بیماران نقش داشته باشد.

تأثیر احساسی تأخیر نامشخص

توروسی گفت ، درمان باروری اغلب به زمان حساس است ، به ویژه در بیمارانی که سن باروری پیشرفته دارند یا ذخیره تخمدان آنها کاهش یافته است و تاخیر نامشخص در درمان باروری می تواند به طور بالقوه منجر به از دست دادن توانایی برخی از خانم های باردار با گروههای خاص خود شود.

در اوایل آوریل ، توروسی و همکارانش بیماران را در مرکز باروری دانشگاهی خود در نیویورک بررسی کردند تا واکنش بیماران به توصیه های ASRM را ارزیابی کنند. آنها تصمیم گرفتند بعد از اینکه فهمیدند که قطع درمان تأثیر عاطفی قابل توجهی دارد ، مطالعه را انجام دهند.

محققان از طریق 18 مطالعه بر روی بیش از 3000 بیمار از طریق ایمیل ارسال کردند.

در مجموع 518 بیمار مطالعه را با نرخ پاسخ 17 درصد به پایان رساندند. بیماران میانگین سنی 37 سال (دامنه ، 52-23 سال) داشتند و 92٪ آنها زن بودند. حدود 24٪ بچه داشتند و 66٪ حداقل یک درمان باروری داشتند.

نیمی از چرخه ها به دلیل همه گیری COVID-19 لغو شد ، از جمله چرخه مقاربت (5٪) ، چرخه تلقیح داخل رحمی (23)) ، چرخه IVF با انتقال برنامه ریزی شده رویان تازه (10 IV) ، IVF با تمام جنین های منجمد ( 27٪) ، چرخه انجماد تخم مرغ (3٪) و چرخه FET (30٪).

توروسی در پاسخ به س questionsال های این نظرسنجی مبنی بر اینکه آیا آنها با توصیه های ASRM موافق هستند ، “واکنش ها متفاوت بود.”

حدود 36٪ بیماران موافقت کردند که باید تمام دوره های باروری متوقف شود ، 22٪ مطمئن نبودند و 43٪ با این توصیه مخالف بودند. توروسی گفت ، بیمارانی که سیکل لغو داشتند ، کمی بیشتر از کسانی که سیکل لغو نداشته اند (30٪ موافقت می کنند) با لغو موافقت می کنند (40٪ موافق هستند).

اکثر پاسخ دهندگان گزینه شروع چرخه درمان را پس از مشورت با پزشک خود ترجیح می دهند. توروزی گفت: “نیمی” انتخاب می کند که یک چرخه جدید را در اوج شیوع همه گیر نیویورک آغاز کند.

نظرات بیماران ممکن است بسته به منطقه متفاوت باشد و به شدت شیوع COVID-19 در آنجا بستگی دارد و همچنین ممکن است با گذشت زمان تغییر کنند ، علاوه بر این ، ممکن است نظرات و ویژگی های بیمارانی که به مطالعه ناشناس پاسخ داده اند با نظر بیمارانی که پاسخ نداده اند متفاوت باشد.

Verrilli ، Turocy و Lin افشای مالی مربوطه را نداشتند.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir