امگا 3 ، ویتامین D هر دو در پیشگیری اولیه AF در ریتم VITAL شکست می خورند


آزمایشات بالینی اسیدهای چرب امگا 3 یا مکمل های ویتامین D طی جستجوی مزایای بیماری های قلبی عروقی (CV) سفری طولانی و پر پیچ و خم را دنبال کرده است که نتایج کاملاً مخلوطی را به همراه داشته است. اما این سفر ممکن است در یکی از زمینه های تحقیقات قلب مرزی بی نتیجه باشد ، پیشگیری اولیه از فیبریلاسیون دهلیزی (AF) ، نشان می دهد نتایج اولیه از مطالعه ریتم VITAL ، ارائه شده در 13 نوامبر در یک جلسه مجازی از انجمن قلب آمریکا ( AHA)

نه کلاه های روغن دریا و نه مکمل های ویتامین D3 بیش از 5 سال در مطالعه ، با بیش از 25000 بزرگسال در جامعه ، در بروز خطر AF تصادفی ، اعم از پاروکسیسم یا مداوم ، تفاوتی ایجاد نکردند. و همچنین به نظر نمی رسید که آنها آسیب ببینند.

کریستین ام آلبرت ، MD ، مرکز پزشکی Cedars-Sinai در لس آنجلس گفت: “از نظر دانش ما ، این اولین مطالعه در مقیاس بزرگ ، طولانی مدت و کنترل شده با دارونما است که تأثیر هر مداخله ای را در یک مورد PM آزمایش می کند.” ، کالیفرنیا ، در جلسه مطبوعاتی برای VITAL-Rhythm قبل از ارائه رسمی روند در طول کنفرانس گفت.

وی گفت ، یافته های وی استفاده از کلاه با روغن دریا یا ویتامین D3 برای پیشگیری اولیه از AF تصادفی را پشتیبانی نمی کند. “خوشبختانه ، آنها همچنین خطر فیبریلاسیون دهلیزی را در بیمارانی که از این مکمل ها برای سایر موارد استفاده می کنند نشان نمی دهند.”

هر دو عامل به طور گسترده ای بدون نظارت پزشکی به دلیل مزایای احتمالی خود پذیرفته می شوند ، و به ویژه کلاهک های جلبک دریایی – که اغلب به اشکال خاص دوز مصرفی دارند – می توانند برای کاهش سطح تری گلیسیرید و براساس نتایج REDUCE-IT استفاده شوند ، کاهش خطر قلبی عروقی.

جاناتان پی پیچینی گفت: “روشن است که هیچ مدرکی وجود ندارد که بتواند مفید بودن هر یک از این مکمل ها در جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی باشد. و من فکر می کنم این از شواهد ارائه شده توسط این محققان کاملاً مشخص باشد.” q ، MHS ، دانشگاه دوک ، دورهام ، کارولینای شمالی ، که بخشی از مطالعه نبود.

وی گفت: “همچنین كمی ناامیدكننده است زیرا فیبریلاسیون دهلیزی مشكل بزرگی است و عدم توانایی در شناسایی راهكارهای پیشگیری از موضوعات مكرر است. theheart.org | قلب و عروق Medscape.

VITAL-Rhythm یک مطالعه جانبی در مطالعه VITAL است که نشان نمی دهد هیچ مزیتی از نظر مکمل از نظر خطر سرطان یا وقایع CV ، همانطور که در جلسات AHA 2 سال پیش گزارش شده است. در حقیقت ، تأثیرات آنها در طول آزمایش به طرز شگفت آوری منفی به نظر می رسد. در یک مطالعه کمکی دیگر ، VITAL-DKD ، هیچ مکملی در بیماران دیابتی نوع 2 به حفظ عملکرد کلیه برای 5 سال کمک نکرد.

شرکت کنندگان VITAL را بدون سابقه AF ، بیماری CV یا سرطان شروع کردند. آنها تصادفی شدند و در یک تصادفی مضاعف حدود یک گرم اسیدهای چرب امگا 3 ، 2000 IU ویتامین D3 یا دارونما دریافت کردند.

VITAL و مطالعات جانبی آن نظریه های مکانیکی را در مورد اینکه چگونه مکمل های دارای اسیدهای چرب امگا 3 و ویتامین D ممکن است بر خطر AF تأثیر بگذارند ، تضعیف می کنند ، ایده های حاصل از مطالعات اپیدمیولوژیک و رژیم غذایی. تصور می شد که “آنها ممکن است اثرات مستقیم ضد آریتمی بر روی میوسیت ها از طریق قرار گرفتن در معرض کانال های یونی ، بازسازی الکتریکی ، اثرات تثبیت کننده الکتریکی و سیالیت غشای سلولی داشته باشند” ، Renate B. Schnabel ، MD ، مرکز قلب دانشگاه ، هامبورگ ، آلمان ، در جلسه توجیهی. وی خاطرنشان کرد: یا اثرات مشابه ممکن است با اثرات مفید بر تصلب شرایین ، التهاب یا بیماری کرونر قلب مرتبط باشد.

حتما بخوانید:
خطر بیشتر سقوط / شکستگی با مهارکننده های گیرنده آندروژن

Schnabel ، که پس از ارائه رسمی آلبرت در AHA 2020 ، به عنوان یک بحث دعوت شده صحبت کرد ، گفت هیچ یک از ایده ها احتمالاً پس از VITAL و VITAL-Rhythm وجود ندارد.

این واقعیت که مکمل های اسید چرب امگا 3 ممکن است باعث بروز AF یا خطرات آن نشوند ، از بسیاری از مطالعات بالینی و مشاهده ای نیز مشهود است. چندین مورد ، از جمله REDUCE-IT ، شواهدی از افزایش خطر AF هنگام مصرف مکمل های جلبک دریایی را شامل می شود. این ممکن است در VITAL-Rhythm اتفاق افتاده باشد.

Piccini ، رئیس برنامه آزمایش بالینی تحقیقات الکتروفیزیولوژیک مرکز ، گفت: “اگرچه هیچ مدرکی مبنی بر جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی از اسیدهای چرب امگا 3 وجود داشت ، اما در گروه اسیدهای چرب امگا 3 نشانه ای از احتمال بیشتری فیبریلاسیون دهلیزی وجود داشت.” .

تجزیه و تحلیل حساسیت ، محدود به شرکت کنندگان که به رژیم های تجویز شده خود پایبند بودند ، بر خلاف تجزیه و تحلیل قصد درمان اساسی (ITT) ، نسبت خطر 13٪ افزایش یافته برای AF تصادفی را برای گروه مواد افزودنی نفتی دریایی نشان داد. رسیده است پ مقدار .09 ، که می تواند به عنوان یک روند تفسیر شود.

پیکینی گفت: “چندین مطالعه وجود دارد که اکنون روند یا افزایش آریتمی را در بیماران تحت درمان با اسیدهای چرب امگا 3 نشان می دهد.” “من فکر نمی کنم که نهایی باشد ، اما مطمئناً چیزی است که باید مراقب آن باشید.”

آلبرت در جلسه توجیهی گفت ، VITAL-Rhythm شامل یک مطالعه فرعی الکتروکاردیوگرافی (ECG) است که هنوز گزارش نشده است ، که باید اطلاعات بیشتری در مورد هر گونه اثر روغنهای دریایی یا مکمل های ویتامین D در مطالعه ارائه دهد.

مطالعه اضافی 25،119 بیمار (میانگین سنی 67 سال ؛ 51٪ زنان) را به مصرف ویتامین D3 در 2000 واحد بین المللی در روز اختصاص داد ، مکمل های غذاهای دریایی حاوی اسیدهای چرب امگا 3 840 میلی گرم در روز – 460 میلی گرم اسید ایکوزاپنتانوئیک (EPA). ) بعلاوه 380 میلی گرم اسید دوکوزاهگزانوئیک (DHA) (اوماکور، Pronova BioPharma) – یا دارونما در یک تصادفی 2 ˟ 2

موارد حوادث AF از طریق پرسشنامه های سالانه مشخص شد که در آن شرکت کنندگان اعلام کردند که آیا تشخیص آریتمی را دریافت کرده اند یا خیر ، یا توسط مراکز خدمات Medicare & Medicaid (CMS) برای داده های بیمارستان برای ویزیت های AF و ویزیت های کلینیکی تکمیل شده است. آنها منجر به بررسی پرونده های سرپایی و سرپایی شدند ، که از آنها کمیسیون برای نقاط نهایی تصمیمات مربوط به AF ​​را تعیین کرد. نوار قلب (9/72 درصد) یا گزارش پزشک (1/27 درصد) تشخیص AF را به عنوان یک پروتکل ضروری تأیید می کند.

حتما بخوانید:
انواع مهاجرت، بهترین روشهای مهاجرتی 2022

طبق این استانداردها ، 900 مورد تصادف شناسایی شده است که درصد آنها 3.6 درصد است و در یک میانگین 5.3 ساله است. آلبرت گفت ، آنها در 58.4 par پاروکسیسم ، در 38.4 permanent دائمی و در 3.1 ind نامشخص بودند.

از 12542 بیمار اختصاص داده شده به کلاهک های روغن دریایی ITT ، 469 نفر (3.74٪) در تجزیه و تحلیل ITT ، در مقایسه با 431 بیمار از 12.577 (3.43٪) که نسبت داروی دارونما دریافت کرده اند ، AF تصادفی پیدا کردند. در معرض خطر (HR) 1.09 (95٪ CI، 0.96 – 1.24؛ پ = .19)

نتایج در دو روش حساسیت مشابه بود ، یکی از بیماران با AF که ممکن است علائمی قبل از تصادفی داشته باشند ، و دیگری به استثنای کسانی که PM آنها فقط در داده های CMS شناسایی شده بود ، حذف شد. با این حال ، در حساسیت حساسیت درمانی سوم ، HR برای حوادث 1.13 بود (95 C CI ، 0.98 – 1.30 ؛ پ 09/0 =)

نتایج برای تصادفی شدن ویتامین D تقریباً یکسان بود ، برای HR 1.09 (95٪ CI ، 0.96 – 1.25؛ پ = .19) از ITT ؛ نتایج در هر سه تجزیه و تحلیل حساسیت مشابه است.

Piccini از تجزیه و تحلیل روغن دریا در طول درمان گفت: “این یک علامت بزرگ خطر نیست.” اما این ، همراه با شواهد ثابت از مطالعات دیگر ، او را مکث می کند. “اگر بیمار به من مراجعه کند و به من بگوید ، دکتر ، من می خواهم از روغن ماهی امگا 3 استفاده کنم ، زیرا می خواهم خطر وقایع را کاهش دهم ، همانطور که یک دکتر آریتمی می گوید ،” ما شواهد زیادی برای انجام این کار برای جلوگیری از فیبریلاسیون دهلیزی نداریم. ” . در حقیقت ، برخی شواهد نشان می دهد که این ممکن است خطر ابتلا به آن را کمی افزایش دهد. “

وی درباره این روشهای درمانی جلبک دریایی مبتنی بر شواهد برای سایر موارد ، گفت: “من فکر می کنم گزارش خانگی مطمئناً در صورت گزارش تپش قلب یا سایر علائم یا نشانه هایی است که ممکن است به دلیل فیبریلاسیون دهلیزی باشد ، ما باید در مورد غربالگری فیبریلاسیون دهلیزی تهاجمی باشیم “و تشخیص را به صورت مناسب انجام دهیم. اگر حادثه AF پس از قطع درمان برطرف شود ، “ممکن است احتیاط باشد که از تجویز دارو برای آن بیمار خودداری شود.”

VITAL-Rhythm و VITAL توسط بسیاری پشتیبانی می شود کمک های مالی از موسسه ملی بهداشت. آلبرت نشان می دهد که وی از طرف کمک هزینه دریافت کرده است St. جود پزشکی ، ابوت و روشه. شنابل گزارش می دهد که وی هزینه هایی از Bristol-Myers Squibb / Pfizer دریافت کرده است. پیشتر ، پیچینی فاش کرد که وی از Abbott ، انجمن پیشرفت دستگاه پزشکی ، Bayer ، Boston Scientific و Philips کمک هزینه تحقیقاتی دریافت کرده و به عنوان مشاور Abbott ، Allergan ، ARCA Biopharma ، Biotronik ، Boston Scientific ، LivaNova ، Medtronic ، Milestone ، Sanofi ، Philips و UptoDate.

جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) 2020. LBS.01 ارائه شده در 13 نوامبر 2021

استیو استایلز را در توییتر دنبال کنید: @ SteveStiles2. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org ، ما را دنبال کنید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma