[ad_1]

دبی (رویترز) – وزارت بهداشت امارات متحده عربی روز چهارشنبه با استناد به تجزیه و تحلیل موقت آخرین آزمایشات بالینی ، واکسن آزمایشی کرونا ویروس را که توسط گروه دارویی ملی چین (Sinopharm) تولید شده است ، 86٪ بازده دارد.

اگرچه اندکی پس از نتایج مثبت ماه گذشته رقبای غربی مانند Pfizer Inc ، Moderna ، AstraZeneca Plc و روسیه ، اطلاعات مثبت بدست آمد ، اما نه امارات و نه Sinopharm داده های دقیق نظرسنجی اصلی را منتشر نکردند.

در ماه ژوئیه ، کشور عربی در خلیج فارس آزمایشات بالینی واکسن فاز III را که توسط انستیتوی محصولات ارگانیک پکن ، واحدی از گروه کتابخانه ملی Sinopharm چین (CNBG) ساخته شده ، آغاز کرد.

در ماه سپتامبر ، این مجوز استفاده اضطراری از واکسن را برای گروه های خاصی مجاز کرد ، اولین مجوز بین المللی واکسن در چین.

این وزارتخانه در بیانیه ای از سوی آژانس دولتی گفت: “تجزیه و تحلیل 99 درصد سروكی آنتی بادی های خنثی كننده و 100٪ اثربخشی در پیشگیری از موارد متوسط ​​تا شدید بیماری” ، نشان داد.

در این گزارش آمده است: “تجزیه و تحلیل هیچ نگرانی جدی در زمینه ایمنی نشان نمی دهد.”

وی همچنین گفت که واکسن را بدون مشخص کردن به طور رسمی ثبت کرده و 31000 داوطلب از 125 ملیت در آزمایش در امارات شرکت کرده اند.

وی نگفت که در صورت وجود چه عوارضی را شناسایی کرده ، چه تعداد شرکت کننده بیمار شده اند یا چه تعداد داوطلب واکسن یا دارونما دریافت کرده اند.

برای توضیح نمی توان بلافاصله به CNBG رسید.

این واکسن که از یک ویروس غیرفعال استفاده می کند و قادر به تکثیر سلول های انسانی برای ایجاد پاسخ های ایمنی نیست ، طبق مطالعات اخیر به دو دوز نیاز دارد.

این مطالعه در امارات متحده عربی مشارکتی بین CNBG ، شرکت هوش مصنوعی گروه 42 (G42) مستقر در ابوظبی و وزارت بهداشت ابوظبی است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir