[ad_1]

نیویورک (سلامت رویترز) – طبق سری جدید موارد از انگلستان ، به نظر می رسد التهاب عصبی یکی از ویژگی های معمول سه شکل مونوژنیک عمومی زوال عقل پیش از دماغ خانوادگی (FTD) باشد.

بر اساس این یافته ، نویسندگان پیشنهاد می کنند که “استراتژی های درمانی اصلاح کننده بیماری آینده ممکن است با مدولاسیون سیستم ایمنی بهبود یابد” و مطالعات توموگرافی انتشار پوزیترون (PET) در حاملان بدون علامت یکی از سه ژن “ممکن است به توسعه کمک کند. مداخلات اولیه و هدفمند “

دکتر جیمز بندیکت روو از دانشگاه کمبریج و همکارانش در مجله عصب شناسی ، جراحی مغز و اعصاب و روان گفتند که یک پنجم موارد FTD اتوزومی غالب است و معمولاً ناشی از جهش در ژن های GRN ، MAPT یا C9orf72 است.

آنها اضافه می کنند که برخی شواهد نشان می دهد که التهاب عصبی ممکن است یک فرآیند بیماری زایی اولیه باشد تا نتیجه تخریب عصبی. در یک مطالعه قبلی PET توسط برخی از محققان ، التهاب عصبی در یک نوع FTD قبل از ظهور علائم رخ داده است (https://bit.ly/3nEjTMa).

برای کسب اطلاعات بیشتر ، تیم در هفت بیمار مبتلا به FTD خانوادگی علامت دار از جهش های MAPT ، GRN یا C9orf72 از PET همراه با رادیولیگاند (11C) PK11195 ، که به میکروگلیای فعال متصل شده و التهاب عصبی را اندازه گیری می کند ، استفاده کردند. آنها همچنین توزیع پاتولوژی tau یا TDP-43 را با استفاده از رادیو لیگاند (18F) AV-1451 نمایه سازی کردند.

بیماران – چهار زن و سه مرد – در هنگام ارائه از 51 تا 70 سال سن داشتند. علائم رایج شامل تغییرات رفتاری ، رفتار وسواسی یا پارانوئید ، بی علاقگی ، کمبود زبان یا شناختی و تجمع شیرینی جات است.

در تمام گروههای جهش ، بیماران افزایش (11C) اتصال PK11195 را نشان دادند ، بیشتر در مناطق جلو-گیجگاهی ، اما مناطق اضافی در برخی افراد ناهنجاری نشان می دهد.

حامل های جهش GRN و C9orf72 توزیع ناهمگنی از اتصال (18F) AV-1451 را نشان می دهند ، در حالی که کسانی که دارای جهش MAPT هستند توزیع متوالی در مغز دارند.

دکتر روو از طریق ایمیل به رویترز سلامتی گفت که FTD معمولاً 10 تا 20 سال قبل از بروز علائم اجرا می شود و یک پنجره بالقوه را برای بررسی ژن های معیوب فراهم می کند. وی افزود: تفاوت در محل التهاب علائم دقیق را تعیین می کند.

دکتر رو گفت: یکی از دلایلی که پیش از این نقش التهاب در FTD شناخته نشده است ، هزینه بالای PET است که مانعی برای تحقیق در این زمینه است.

بر اساس یافته های جدید ، وی گفت که آزمایشات بالینی درمان های ضد التهابی یا ایمنی هدفمند تضمین شده است ، شاید شامل درمان های طراحی شده برای درمان سایر اختلالات باشد.

دکتر جیلیان کریل از دانشکده علوم پزشکی دانشگاه سیدنی ، استرالیا ، که نوروتینیت را در FTD مطالعه کرد ، به ایمیلی به رویترز سلامتی گفت که سری جدید به شواهد فزاینده ای اضافه می کند که التهاب مغز یکی از جنبه های مهم FTD است.

اگرچه این مورد در مورد سایر بیماریهای تخریب عصبی که در آنها بررسی بافتی التهاب عصبی را نشان می دهد ، صادق است ، وی ادامه داد ، “وضعیت FTD کمی پیچیده تر است ، زیرا FTD ناهمگنی بالینی ، پاتولوژیک و ژنتیکی را نشان می دهد.”

دکتر کریل ، که در کار جدید دخیل نیست ، جایی که اکثر بیماران از نظر بالینی مشابه هستند و از نظر آسیب شناسی عصبی مشابه هستند ، این در مقایسه با بیماری آلزایمر است.

وی گفت ، یافته های جدید ، که نشان دهنده فرآیندهای التهابی مشترک است که زمینه ساز انواع مختلف FTD هستند ، مفید هستند ، زیرا آنها پیشنهاد می کنند که “به جای ایجاد مجموعه ای از روش های درمانی برای FTD به دلایل مختلف ، درمانی مفید که التهاب عصبی را تحت تأثیر قرار می دهد. “

علاوه بر این ، از آنجا که التهاب عصبی زمینه برخی اختلالات عصبی دیگر مانند مالتیپل اسکلروزیس را فراهم می کند ، ممکن است در حال حاضر روش های درمانی در دسترس وجود داشته باشد که می تواند برای FTD اعمال شود.

این مطالعه بودجه تجاری ندارد.

منبع: https://bit.ly/36LKVdO مجله مغز و اعصاب ، جراحی مغز و اعصاب و روانپزشکی ، آنلاین ، 29 اکتبر 2020.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر