[ad_1]

تحقیقات جدید نشان می دهد ، افرادی که یک دوره فعلی اختلال افسردگی اساسی (MDD) را تجربه می کنند ، به طور قابل توجهی بیشتر دچار مقاومت به انسولین (IR) می شوند.

محققان دریافتند که بیماران مبتلا به MDD 51٪ بیشتر از بیماران بدون اختلال افسردگی در معرض IR هستند. علاوه بر این ، در افرادی که افسردگی فعلی را تجربه می کنند ، IR نیز با شدت افسردگی و مزمن بودن افسردگی ارتباط دارد.

دکتر کاتلین واتسون ، عضو فوق دکترا در گروه روانپزشکی ، دانشگاه استنفورد ، کالیفرنیا ، گفت: “ما از این مطالعه دو چیز آموختیم – اول اینکه مقاومت به انسولین با یک دوره افسردگی و شدت آن ارتباط دارد.” اخبار پزشکی Medscape. “دوم ، ما یاد گرفتیم که می توانیم مقاومت انسولین را با استفاده از اندازه گیری جایگزینی که از نظر بالینی در دسترس است – نسبت تری گلیسیرید / HDL ارزیابی کنیم.”

این مطالعه در تاریخ 2 دسامبر به صورت آنلاین منتشر شد روانپزشکی JAMA.

رویکرد هدفمند

بسیاری از مطالعات MDD و IR را با هم مرتبط کرده اند. با این حال ، واتسون گفت: “ما توصیف زیادی از ماهیت این رابطه نداشتیم.” وی افزود که تیم او می خواهد درک بهتری از چگونگی ارتباط IR با ویژگی های افسردگی ، مانند بهبود ، شدت و مزمن داشته باشد.

مشخص کردن این ارتباطات “نمایانگر یک گام مهم در جهت فنوتیپ بهتر ، مقدمه ای برای مطالعات طولی و رویکردی متمرکزتر برای درمان MDD است”.

برای این مطالعه ، محققان از داده های مطالعه افسردگی و اضطراب هلند ، یک مطالعه طولی هلندی روی بزرگسالان استفاده کردند که “روند و پیامدهای اختلالات افسردگی و اضطراب را توصیف می کند”.

این مطالعه شامل 1269 شرکت کننده در مطالعه با MDD فعلی (536 = n) ، MDD (394 = n) و کنترل کننده بدون سابقه MDD (339 = n) بود.

علاوه بر مطالعه رابطه بین MDD و IR ، محققان همچنین می خواهند بدانند که “آیا استفاده از اقدامات مختلف جایگزینی IR ارتباط مستقیمی با MDD دارد”.

IR با استفاده از دو نشانگر جایگزین تعیین می شود – شاخص کمی برای آزمایش حساسیت به انسولین (QUICKI) و نسبت تری گلیسیرید به لیپوپروتئین های با چگالی بالا (HDL).

شرکت کنندگان در یک چهارم پایین QUICKI به عنوان IR طبقه بندی شدند ، در حالی که سایر شرکت کنندگان در گروه “حساس به انسولین” طبقه بندی شدند.

دومین اندازه گیری مادون قرمز جایگزین – نسبت تری گلیسیرید-HDL – شاخصی است بر اساس اندازه گیری نمونه خون ناشتا ، که در آن تعیین IR براساس نقاط کاهش ویژه جنسیت انجام می شود (نسبت زن: IR> 1.9 ؛ نسبت مرد: IR > 2.8)

افسردگی بر اساس مصاحبه بین المللی ترکیبی تشخیصی (نسخه 2.1) تعیین می شود ، در حالی که شدت افسردگی بر اساس موجودی علائم افسردگی است. “مزمن بودن” به عنوان افسردگی در 4 سال گذشته تعریف شده است و با استفاده از بررسی کارت زندگی سنجیده می شود.

شرط در مقابل خط

مقاومت به انسولین به MDD فعلی مربوط است اما به آن برطرف نمی شود (OR ، 1.51.) [95% CI, 1.08 – 2.12]؛ و یا 1.14 [95% CI, 0.79 – 1.64]، به ترتیب).

در یک مدل سازگار با سن ، جنس ، تحصیلات ، وضعیت شریک زندگی ، وضعیت سیگار کشیدن و مصرف الکل ، IR ، همانطور که توسط هر دو اندازه گیری ارزیابی می شود ، به شدت افسردگی مربوط می شود – اما فقط نسبت تری گلیسیرید-HDL ارتباط بین IR را فراهم می کند و مزمن بودن افسردگی.

IR در هر دو اندازه گیری با شدت یا مزمن بودن افسردگی در بهبود MDD همراه نبود.

یافته ها – به ویژه ارتباط بین MDD فعلی اما ساده نشده – نشان می دهد که “IR یک بیماری است ، نه یک ویژگی ، نشانگر زیستی افسردگی” ، نویسندگان اشاره می کنند.

واتسون گفت: “سازوکارهای قابل قبول زیادی بین IR و MDD وجود دارد.” “برخی از فرضیه ها در مورد رابطه شامل التهاب ، تغییر در محور هیپوتالاموس-هیپوفیز-آدرنال و تغییر در رفتار سالم است.

وی افزود: “شناختن این نكات ظریف به ما كمك می كند تا زمینه تحقیقات آینده را فراهم كنیم ، از جمله پرسیدن اینكه آیا IR می تواند منجر به پیشرفت MDD شود”

سرانجام ، واتسون خاطرنشان کرد که تیم وی در حال کار با دانشمندان علوم اعصاب برای شناسایی بهتر مکانیسم های مغز در سطح ژنتیکی ، مولکولی و سلولی مرتبط با IR و MDD و نحوه هدایت آنها به سمت درمان ها یا مداخلات بالقوه است.

مکانیسم های بیولوژیکی مشترک؟

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape ، راجر مک اینتایر ، دکتر ، استاد روانپزشکی و داروسازی ، دانشگاه تورنتو ، کانادا ، و رئیس گروه روان درمانی فارماکولوژیک اختلالات خلقی ، گفت: “نتایج” حاکی از این است که در زیرجمعیت افراد مبتلا به افسردگی ، آنچه را می توان نامید ، وجود دارد. “سندرم متابولیک نوع II” – افسردگی نتیجه فرآیندهای متابولیسم غیر طبیعی است. “

مکینتایر ، که همچنین رئیس و مدیرعامل بنیاد تورنتو برای کشف مغز و دانش است ، گفت: “همچنین نتایج نشان می دهد که” شاید بتوان از نشانگرهای متابولیکی به عنوان نشانگرهای زیستی برای وجود بیماری در مقابل عدم استفاده کرد. ” در مطالعه

وی همچنین در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape ، Andrea Faggiolini ، Ph.D. ، استاد روانپزشکی ، دانشکده پزشکی در دانشگاه Siena ، ایتالیا ، گفت: افسردگی ، بیماری های متابولیک و التهابی “احتمالاً از نظر مکانیسم های مشترک بیولوژیکی مشترک هستند زیرا در آنها عوامل خطر مانند رژیم غذایی ناسالم و رژیم غذایی مشترک وجود دارد. زندگی و قرار گرفتن مکرر در معرض استرس جسمی و روانی. “

“برای بهبود IR می توان افسردگی را درمان کرد. برعکس ، برنامه های زندگی یا داروهایی که می توانند IR را بهبود بخشند ممکن است علائم افسردگی را بهبود ببخشند. “Faggolini ، که در این مطالعه نقش نداشت ، پیشنهاد کرد.

وی خاطرنشان كرد: باید دید كدام علائم افسردگی بیشتر در این ارتباط نقش دارد و آیا بهبود آنها مقدم است یا به دنبال بهبود IR است.

بودجه مطالعه افسردگی و اضطراب هلند از طریق برنامه Geestkracht سازمان تحقیقات و توسعه بهداشت هلند تأمین می شود و توسط چندین دانشگاه شرکت کننده و سازمان های بهداشت روان پشتیبانی می شود. واتسون هیچ رابطه مالی را فاش نکرد. یافته های سایر نویسندگان در مقاله اصلی ذکر شده است. مک اینتایر اعطای کمک هزینه تحقیقاتی از CIHR / GACD / بنیاد ملی علوم چین را اعلام کرد. و هزینه های سخنرانی / مشاوره از Lundbeck ، Janssen ، Purdue ، Pfizer ، Otsuka ، Allergan ، Takeda ، Neurocrine ، Sunovion ، Eisai ، Minerva ، Intra-Cellular و Abbvie. مک اینتایر همچنین مدیرعامل AltMed است. فاگولینی خدمت کرده یا در حال حاضر مشاور یا مدرس است یا کمک هزینه های تحقیقاتی را از آنجلینی ، آپسن ، بوهرینگر اینگلهایم ، دایچی سانکیو ، داک جنریسی ، گلاکسو اسمیت کلاین ، ایتال فارماکو ، لوندبک ، جانسن ، مایلان ، نوراکسفارم ، اوتسو دریافت کرده است. Recordati ، Sanofi Aventis ، Sunovion و Vifor.

روانپزشکی JAMA. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 2 دسامبر 2020. خلاصه

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir