[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای مربوط به COVID-19 را در مرکز منابع ویروس مدوناگ پیدا کنید.

به عنوان یک گروه ، به نظر می رسد بزرگسالان بزرگسال فشارهای روحی و روانی بیماری همه گیر COVID-19 را بهتر از سایر گروه های سنی تحمل می کنند.

تقریباً 8 ماه پس از همه گیری ، و برخلاف انتظار ، مطالعات متعدد نشان می دهد که سلامت روان افراد مسن به اندازه سایر گروه های سنی تأثیر منفی نمی گذارد.

ایپسیت واهیا ، دکترای پزشکی ، مدیر پزشکی برنامه های روانپزشکی سالمندان سرپایی و مدیر پزشکی در انستیتو فناوری گفت: “به نظر می رسد بزرگترهای مسن بهتر از سایرین فشارهای همه گیری را کنترل کرده اند و ما معتقدیم پایداری بخشی از دلیل آن است.” وی گفت: و روانپزشکی در بیمارستان مک لین ، بلمونت ، ماساچوست اخبار پزشکی Medscape.

Vahia و نویسندگان مشترک Dilip Geste ، Ph.D. ، دانشگاه کالیفرنیا ، سان دیگو و چارلز رینولدز ، III ، Ph.D. ، دانشگاه پیتسبورگ ، پنسیلوانیا ، شواهد اثرات COVID-19 بر سلامت روان در افراد مسن را در یک مقاله منتشر شده در 20 نوامبر جاما.

ثابت ، حکیم

از نظر جسمی ، افراد مسن به ویژه در برابر اثرات بیماری همه گیر COVID-19 آسیب پذیر هستند ، با خطر بیشتری از بیماری جدی ، عوارض و مرگ.

همچنین نگرانی هایی وجود دارد که ممکن است انزوا در هنگام شیوع همه گیر برای افراد مسن دشوارتر باشد ، که می تواند بیماری های روحی موجود را تشدید کند. واهیا و همکارانش گفتند ، با این حال ، داده های جمع آوری شده طی چند ماه گذشته تصویر بسیار ظریف تری را نشان می دهد.

به عنوان مثال ، مطالعه ای بر روی بیش از 5400 بزرگسال زنده در ایالات متحده كه توسط مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده در ماه ژوئن انجام شد ، نشان داد كه افراد 65 سال و بالاتر به طور قابل توجهی سطح اضطراب ، اختلالات افسردگی و افسردگی را پایین می آورند. همراه با تروما یا اختلال استرس از گروه های سنی جوان.

افراد مسن نیز در ماه گذشته میزان کمتری از مصرف مواد جدید یا افزایش یافته و افکار خودکشی را گزارش کردند.

این مشاهدات مشابه مشاهدات سایر کشورهای پردرآمد از جمله کانادا ، اسپانیا و هلند است. واهیا گفت: “همچنین مطالعاتی از چین ، هنگ کنگ و تایوان انجام شده است که این یافته ها را تکرار می کند.” اخبار پزشکی Medscape.

انعطاف پذیری بیشتر اثرات COVID-19 بر روی سلامت روان حداقل در برخی از بزرگسالان بالغ که در جامعه زندگی می کنند ، ممکن است یکی از عوامل ایجاد اختلافات باشد.

پایداری می تواند تعامل بین عوامل داخلی – مانند پاسخ استرس فرد ، توانایی های شناختی ، ویژگی های شخصیتی و سلامت جسمی – و منابع خارجی مانند ارتباطات اجتماعی و ثبات مالی را منعکس کند.

محققان خاطرنشان کردند ، خرد احتمالاً یک عامل محافظتی اضافی برای افراد مسن است.

خرد یک ویژگی شخصیتی پیچیده است که شامل همدلی و دلسوزی ، تنظیم عاطفی ، توانایی انعکاس خود و عزم راسخ برای پذیرش ناامنی است.

واهیا و همکارانش گفتند که مطالعات سطح بالاتری از خرد ، به ویژه ترحم ، در افراد مسن را نسبت به افراد جوان نشان می دهد.

داستان هنوز در حال نوشتن است

آنها هشدار می دهند که داده های موجود در حال حاضر چشم اندازهایی برای زیر گروه های اصلی افراد مسن مانند افراد مبتلا به زوال عقل ، کسانی که از افراد مبتلا به زوال عقل مراقبت می کنند یا کسانی که در مراکز نگهداری از زندگی یا خانه های سالمندان زندگی می کنند فراهم نمی کند. اثر بیماری های مزمن پزشکی یا روانی همزمان نیز نامشخص است.

وهیا گفت که توجه به این نکته نیز مهم است که تحقیق منتشر شده تاکنون نشان دهنده فاز ابتدایی همه گیری است. اثرات طولانی مدت COVID-19 بر سلامت روان افراد مسن ، به ویژه در ایالات متحده و سایر کشورهایی که به شدت آسیب دیده اند ، مشخص نیست.

وی گفت: “ما داده های جدیدتری ندیده ایم.”

“طی چند ماه آینده ، ما انتظار داریم كه مطالعات طولی بیشتری را كه می تواند چگونگی توسعه این انعطاف پذیری اولیه را همزمان با گسترش بیماری همه گیر خصوصاً در ایالات متحده روشن كند ، ببینیم. آیا افراد مسن هنوز از این بابت احساس خوبی دارند. در واقع ، تاریخ هنوز در حال نوشتن است “.

این مطالعه بودجه خاصی ندارد. وهیا و رینولدز گزارش کردند که به ترتیب به عنوان سردبیر و سردبیر مجله روانپزشکی سالمندان آمریکا حق امتیاز دریافت کردند. ژست اعلام كرد كه به عنوان سردبير روانپزشكي بين المللي بورسيه گرفته است.

جاما. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 20 نوامبر 2020. متن کامل

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir