در این روش میله های فلزی به طور مستقیم به ایمپلنت با استفاده از یک جراحی ساده پیچ تراکم استخوان bmd می شوند. در مورد پوکی استخوان در زنان جوان قبل از یائسگی ، حداقل نیمی از موارد یک بیماری اولیه وجود دارد. این نکته را در نظر داشته باشید که درمان قطعی برای پوکی استخوان وجود ندارد، بلکه تنها می توان با درمان مناسب و به موقع، از پیشرفت این اختلال پیشگیری به عمل آورد. نمره به دست آمده در این تست نشان می دهد که چگالی استخوانی شما طبیعی است ، پایین تر از حد طبیعی است یا در سطحی است که نشان دهنده ابتلا به پوکی استخوان می باشد . میزان اشعه مورد استفاده بسیار کمتر از یک دهم دوز اشعه ایکس استاندارد برای قفسه سینه است، و کمتر از قرار گرفتن در معرض تابش طبیعی در یک روز است.

بر این اساس در نظر گرفته شود. منفی یک و بالاتر. منفی یک و نیم و بالاتر. دو نوع مکمل کلسیم در دسترس افراد قرار دارد؛ کلسیم کربنات و کلسیم سیترات که به یک اندازه مفید هستند. نتایج سنجش تراکم استخوان به این صورت تفسیر می شود که قد و وزن فرد اندازه گیری می شود، تا میزان تراکم استخوان نیز بر این اساس در نظر گرفته شود. هر چه درمان این بیماری زودتر انجام شود، احتمال به دست آوردن نتایج بهتر و کاهش عوارض شدید ناشی از آن بیشتر است. درد: شکستگیهای ناشی از پوکی استخوان میتواند باعث درد شدید شود. لاریجانی افزود: با توجه به اینکه شکستگی استخوان استقلال بیمار را با اختلال مواجه می کند، هزینه های بسیاری هم بر فرد و هم بر سیستم بهداشت و درمان وارد می شود؛ به طوری که تا سال ۲۰۳۰ هزینه ناشی از بیماری پوکی استخوان ۲۷ درصد افزایش خواهد یافت.

در حالی که سایر داروها فقط میتوانند سرعت نازک شدن استخوان را کاهش دهند، PTH میتواند تراکم استخوان را افزایش دهد. در این مواقع اسکن دگزا میتواند از X-ray معمولی دقیقتر عمل کند. البته کاهش قدرت گیرایی دست میتواند علامت مشکلات دیگری مانند آرتروز نیز باشد؛ درهر حال نوع مشکل و علت ابتلا به آن را باید پزشک مشخص کند. زیرا حتی تغییرات بسیار کوچک در از دست دادن بافت استخوانی را هم شناسایی میکند. زیرا شکستگی استخوان در افراد مبتلا به پوکی استخوان در این نقاط شایع تر است و سنجش تراکم استخوان این نواحی به پیش بینی شکستگی در استخوان های دیگر نواحی بدن نیز کمک می کند .

Z Score چیست در تراکم استخوان در صورتی که با انجام این تست، پوکی استخوان تشخیص داده شود، برخی اقدامات درمانی مانند تغییر سبک زندگی به افراد توصیه می شود. علیرغم موثر بودن این روش برای ارزیابی تراکم مواد معدنی استخوان معمولاً در بیمارانی که دچار ناهنجاریهای ستون فقرات هستند یا افرادی که سابقه جراحی ستون فقرات را دارند با برخی محدودیتها همراه میباشد. ممکن است این سوال برای همه بیماران بعد از جراحی پیش آید که بعد از ایمپلنت چه بخورند؟ در صورتی که باردار بوده و یا مشکوک به بارداری می باشید قبل از انجام این تست پزشک یا تکنسین خود را مطلع کنید. با انجام این قبیل تمرینات، علاوه بر حفظ سلامت بدنی، تعادل وزن نیز برقرار خواهد شد و از زمین خوردن نیز پیشگیری می شود. مصرف کلسیم، ویتامین D و ورزش و تحرک بدنی، از جمله این درمان ها می باشد.

ایندکسر