[ad_1]

واشنگتن (رویترز) – سخنگوی کاخ سفید پس از چهار ماه بحث برانگیز که وی بارها با دیگر اعضای گروه ویژه ویروس کرونا درگیر شده است ، روز دوشنبه گفت: دکتر اسکات اطلس از سمت مشاور ویژه رئیس جمهور دونالد ترامپ استعفا داده است.

نارضایتی رأی دهندگان از واکنش ترامپ به بیماری همه گیر جهانی که منجر به کشته شدن صدها هزار نفر شد ، به نامزد وی ، جو بایدن ، دموکرات ، کمک کرد تا در انتخابات 3 نوامبر پیروز شود.

اطلس در نامه اول دسامبر خود به ترامپ ، که در توییتر منتشر کرد ، گفت: “من برای استعفا به عنوان مشاور ویژه رئیس جمهور ایالات متحده می نویسم.”

کارشناسان بهداشت عمومی ، از جمله آنتونی فاوسی ، متخصص برجسته بیماری های عفونی در ایالات متحده ، آتلاس ، متخصص نورورادیولوژیست را به دلیل ارائه اطلاعات غلط یا غلط درباره شیوع بیماری همه گیر به ترامپ انتقاد کرده اند.

اطلس در نامه خود ، در حالی که از خود در برابر بسیاری از منتقدانش دفاع می کند ، آنچه را که به نظر او موفقیت در بازسازی مدارس و گسترش آزمایش ویروس است ، ذکر کرده است.

وی نوشت: “من مانند همه دانشمندان و دانشمندان در زمینه سیاست های بهداشتی ، اطلاعات جدیدی آموختم و آخرین داده ها را از سراسر جهان تلفیق كردم ، همه در تلاش برای ارائه بهترین اطلاعات به منظور بهتر به شما.”

اطلس در جزئیات 130 روزه که این هفته منقضی می شود ، یک مقام ویژه دولتی محسوب می شد. فاکس نیوز ابتدا استعفای خود را اعلام کرد.

نظرات وی در مورد همه گیری نیز توسط همكاران دانشكده پزشكی دانشگاه استنفورد و جاهای دیگر محكوم شد.

اطلس بارها اهمیت ماسک ها را نادیده گرفته و در این ماه گفته است که این محاصره ها “شکست حماسی” در جلوگیری از گسترش ویروس است.

در این ماه ، او همچنین مجبور شد از مصاحبه با تلویزیون روسی مورد حمایت کرملین عذرخواهی کند و گفت که نمی داند این یک عامل خارجی ثبت شده است.

دکتر سلین گراوند ، عضو کمیته مشاور بحران بایدن ، با خیالی آسوده از خبر استعفا استقبال کرد.

وی به CNBC گفت: “من اطمینان می دهم که در آینده افراد واجد شرایط ، متخصصان بیماری های عفونی و اپیدمیولوژیست هایی مانند من به هدایت این تلاش ها کمک خواهند کرد.”

“شما برای سکته قلبی به یک متخصص غدد مراجعه نمی کنید ، و در واقع این اتفاق افتاده است.”[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر