استنت “شفابخش” هم تراز با استنت های پلیمری با دوام: PIONEER III


یک استنت جدید که برای هدایت ترمیم زود هنگام زخم طراحی شده است ، در مطالعه PIONEER III به نقطه نهایی اولیه 1 سال رسیده است ، اما برای تمایز خود از استنت های شستشوی پلیمر با دوام با عملکرد بالا (DES) ، به استنت بیشتری احتیاج دارد.

طبق گفته Alexandra Lansky ، Ph.D. ، دانشکده پزشکی Yale ، New Haven ، Connecticut ، Supreme HT (Healing) DES (Sinomed) برای بازگرداندن عملکرد اندوتلیال پس از کاشت از طریق دو مکانیزم کار می کند.

این دستگاه ترکیبی از تحویل سریع سیرولیموس (90 درصد شستشو در 28 روز) و تخریب پلیمر (4 تا 6 هفته ~) با یک لایه پایه الکترو پیوند دائمی است که باعث مهاجرت و ترمیم سلول های اندوتلیال می شود و استنت فلز مادر را از مزمن محافظت می کند. وی گفت ، خوردگی و شستشوی یونی.

این مطالعه جهانی برای پشتیبانی از مصوبات نظارتی در ایالات متحده و ژاپن طراحی شده و 1632 بیمار مبتلا به سندرم کرونر حاد و مزمن را به پلیمر با دوام HT-DES یا Xience (Abbott) یا Promus (علمی بوستون) به طور تصادفی تصادفی کرده است. بیماران ممکن است حداکثر سه ضایعه طبیعی در دو رگ اصلی داشته باشند ، اما هیچ سکته قلبی یا انسداد عمومی مزمن ندارند.

در 12 ماهگی ، نقطه پایانی ضایعه هدف (مرگ قلبی ، انفارکتوس میوکارد عروق هدف) [MI]، یا عروق مجدد ضایعه هدف ناشی از ایسکمی [TLR]) در 5.4٪ بیماران مبتلا به HT-DES و 5.1٪ بیماران استاندارد مبتلا به DES مشاهده شد. این مربوط به حاشیه شکست مطالعه 3.58٪ است که برای حفظ 60٪ از اثر درمان DES بر روی استنت های فلزی برهنه طراحی شده است.

بروز مرگ قلبی (0.3 v در مقابل 0.8 ؛ پ = .18) و MI رگ (3.4٪ در مقابل 4.1٪؛ پ = 0.45) با HT-DES کاهش یافت ، اما فرکانسهای TLR ناشی از ایسکمی دو برابر بیشتر بود (2.3٪ در مقابل 1.0٪. پ 06/0 =)

تفاوت کلی در ترومبوز استنت وجود نداشت ، اگرچه ترومبوز استنت دیررس HT-DES را نسبت به DES استاندارد ترجیح می دهد (0.1٪ در مقابل 0.4٪. پ = .22)

لانسكی هنگام ارائه نتایج جلسات علمی اخیر انجمن قلب آمریكا گفت: “آیا این اقدامات ایمنی زودهنگام منجر به مزایای قابل توجه بالینی در دراز مدت خواهد شد یا خیر.”

الكساندر ابیزید ، MD ، م Instituteسسه قلب و عروق دانته پازانز ، سائو پائولو ، برزیل ، گفت: “این فن آوری دلیل بزرگی برای تأثیر بالقوه بر مشخصات ایمنی دارد” ، اما سوال كرد كه آیا این برتری نسبت به DES فعلی را نشان می دهد ، فروتن است حتی اسکلت های کاملاً قابل جذب. وی گفت: “غلبه بر 1٪ TLR سخت است.”

“وقتی چنین سکویی را می بینم ، اولین واکنش من و شاید جذابیت جنسی این دستگاه جدید ، تجویز یک DAPT کوتاه است [dual-antiplatelet therapy]”، وی افزود.” آیا برنامه ای که شما در حال طراحی آن هستید موردی وجود دارد ، یا فکر می کنید فقط با توجیه و مطالعات قبلی می توان یک DAPT کوتاه را در این بستر جدید تجویز کرد؟ “

لانکسی اظهار داشت که آخرین مورد تا زمان دستیابی به نتایج پیگیری طولانی مدت زودرس خواهد بود ، اما “اگر این تئوری حفظ شود و ما نشان دهیم که نتایج بهتری داریم و از یک بستر ایمن تر برخوردار هستیم ، این مرحله قدم بعدی است. بحث و گفتگوهای زیادی در مورد کاهش این بحث صورت گرفته است. با این فناوری DAPT کنید. “

هماهنگ کننده جلسه وین باتچلور ، PhD ، MHS ، موسسه قلب و عروقی Inova ، فالز چرچ ، ویرجینیا ، گفت که یک تجزیه و تحلیل برجسته از قبل تصفیه شده مهم خواهد بود زیرا رویدادها با گذشت زمان شروع به جمع شدن می کنند ، اما اشاره کرد که حاشیه حقارت “کاملاً لیبرال” است و بر اساس تمایل به پذیرش حداکثر 60٪ بازده نسبت به استنت های DES استاندارد طلا است.

“چگونه توپ را بیشتر حرکت دهیم؟ آیا فقط گفته ایم که همه استنت ها برابر هستند یا ما می توانیم به نقطه ای برسیم که بتوانیم واقعاً بهتر از استنت ترمیم شویم؟” او پرسید.

لانسکی پاسخ داد ، “این کمی سخت است” ، با اشاره به اینکه فن آوری های فعلی DES عملکرد بسیار خوبی دارند ، اما استنت های جدیدتری مانند Orsiro نشان داده اند که 1 سال از Xience برتر هستند.

“همانطور که ما به تجمع مداوم حوادث در سایت هدف ، در سایت مداخله ، با 3٪ در سال نگاه می کنیم ، فکر می کنم این چیزی است که ما می خواهیم آن را امتحان کنیم و دنبال کنیم و سعی کنیم و با گذشت زمان بهبود ببخشیم. “، او گفت. حداقل یك سیگنال سود در طی پیگیری نیاز به آزمایش بیشتر را نشان می دهد یا شاید بتوان DAPT را كاهش داد.

لانسکی گفت: “ما براساس آزمایشات بالینی بسیار مهم راهی طولانی را طی کرده ایم و حداقل من کاملاً آماده نیستم که بگویم به همان خوبی است.”

لانسکی در پاسخ به این سال که در کدام بیماران در صورت تأیید ، Supreme HT نشان داده می شود یا اینکه آیا استنت اسب کار است ، گفت که نتایج را نمی توان برای بخش MI ST و انسداد کلی مزمن خلاصه کرد ، اما “استثنایی است زیرا بنابراین من می گویم که این بر اساس نتایج مشاهده شده مانند استنت اسب کار رفتار می کند و مطمئناً می تواند در اکثر بیماران استفاده شود. “

با این حال ، Róisín Colleran ، MB BCh ، بیمارستان خصوصی مادر ، دوبلین ، ایرلند ، با حاشیه 3.5٪ حقارت ، “بسیار گسترده” و نرخ TLR برای Supreme HT ، که بیش از دو برابر بالاتر بود ، دست به گریبان بود. تمایل به اهمیت آماری.

وی گفت: “برای من ، این استنتی نیست كه من خوشحال باشم از آن به عنوان جایگزینی برای Promus یا Xience استفاده كنم ، بنابراین این امر واقعاً به تعاریف و آنچه كه ما با کمال میل می پذیریم ، بستگی دارد.”

لانسکی گفت که شیوع TLR بالاتر “از نظر عددی درست است” اما در هنگام کم بودن بروز این مطالعه قادر به تشخیص اختلافات قابل توجه نبود. پیگیری بیشتر با بیماری همه گیر COVID-19 پیچیده شد.

وی گفت: “بنابراین من وقتی این نوع تفاوت ها یا روندها را می خوانم از توجه زیادی استفاده می كنم تا فکر كنم مهم است”. “من شک دارم که آنها هستند ، و من فکر نمی کنم که آمار آن را تأیید کند.”

کالرن پاسخ داد: “من گمان می کنم که درصد کم بازوی کنترل ممکن است نشان دهنده گروهی از بیماران کم خطر در مطالعه کلی باشد. اما جالب است دیدن تعداد بیشتری برای نشان دادن تفاوت در این نقاط انتهایی. “

Lansky گزارش کمک هزینه / تحقیقاتی از AstraZeneca ، Abiomed ، Abbott Vascular ، Bard ، Boston Scientific ، Biocardia ، Biotronik ، Cagent ، Conformal ، Gore ، Intact Vascular ، KeyStone Heart ، Lifetech ، Limflow ، Medinol ، MIcell ، Microport ، Myocardia ، Reva ، Shockwave پزشکی ، Surmodic ، Triremes ، Venus و Veryan Medical ؛ و به عنوان یک مدرس یا دریافت هزینه های مشاوره از Sinomed ، Astra Zeneca ، Abiomed ، Microport و Trireme. ابی زید گزارش می دهد که به عنوان یک مدرس برای او خدمت می کند بوستون علمی Batchelor ارتباطات خود را با Medtronic ، VWave ، Idorsia و بوستون علمی؛ و دریافت پشتیبانی تحقیقاتی از Abbott Medical. گزارش های همکاران که دارای تعارض منافع مربوط نیستند.

جلسات علمی انجمن قلب آمریکا (AHA) 2020: خلاصه LBS.05. ارسال شده در 15 نوامبر 2020

پاتریس وندلینگ را در توییتر دنبال کنید: pwendl. برای اطلاعات بیشتر از theheart.org Cardiology Medscape ، با ما همراه باشید توییتر و فیس بوک
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themes