[ad_1]

(سلامت رویترز) – یک مطالعه اخیر نشان داد ، کودکان مبتلا به دیابت نوع 1 که ظرف شش ماه از زمان تشخیص استفاده از پمپ انسولین را شروع می کنند ، نتایج بهتری دارند.

محققان داده های مربوط به 8332 جوان مبتلا به دیابت نوع 1 را که بین سنین 6 ماه تا 15 سال تشخیص داده شده اند (میانگین سنی در تشخیص 6.1 سال) بررسی کردند و از سال 2004 تا 2014 در یکی از 311 مرکز دیابت در آلمان ، اتریش ، سوئیس و لوکزامبورگ تحت درمان قرار گرفتند. د) این مطالعه شامل 4004 جوان بود که پس از شش ماه از تشخیص ، درمان با پمپ انسولین و 4328 جوانی را شروع به کار کردند که پمپ انسولین را تا سال دوم یا سوم به تأخیر انداختند.

پس از پیگیری متوسط ​​6.7 سال ، بیماران با شروع پمپ انسولین زودتر میانگین HbA1c کمتری داشتند (7.9 and و 62.6 میلی مول در مول) نسبت به کسانی که شروع تأخیر داشتند. 64.1 mmol / mol).

نوجوانان در گروه زودرس نیز در مقایسه با نوجوانان دارای پمپاژ انسولین با تأخیر ، سطح کمتری کاهش قند خون (نسبت در معرض خطر 44/0) و بستری در بیمارستان (86/0 IRR) را داشتند.

دکتر کلمنس کامرات ، نویسنده اصلی تحقیق ، از بخش غدد درون ریز و دیابت کودکان در مرکز کودکان و کودکان گفت: “ما قبلاً می دانستیم که پمپ انسولین می تواند تأثیر مفیدی بر نتایج دیابت داشته باشد ، اما زمان بهینه برای شروع مشخص نبود.” . پزشکی نوجوان در دانشگاه Justus Liebig در گیسن ، آلمان.

دکتر کامرات در یک ایمیل گفت که دلیل دقیق مزایای شروع زود هنگام پمپ انسولین از این مطالعه روشن نیست.

دکتر کمرات گفت: “بیماران و والدین در صورت شروع درمان پمپ انسولین در مراحل اولیه ممکن است از آموزش بیشتر بهره مند شوند.” همچنین آموزش تیم دیابت بلافاصله بعد از تشخیص بیشتر از دیرتر است.

به گفته محققان The Lancet Child & Adolescent Health ، فواید قلبی عروقی نیز در ارتباط با شروع پمپ انسولین در اوایل بدن وجود دارد.

میانگین فشار خون سیستولیک در گروه زودرس کمتر از گروه اواخر بود (117.6 میلی متر جیوه در مقابل 118.5 میلی متر جیوه).

میانگین کلسترول HDL در گروه اولیه نسبت به گروه اواخر بالاتر بود (8/62 میلی گرم در دسی لیتر در مقابل 6/60 میلی گرم در دسی لیتر).

با این حال ، فشار خون دیاستولیک تفاوت معناداری بین گروه ها ندارد ، همچنین کلسترول LDL ، کلسترول غیر HDL ، تری گلیسیرید ، یا برآورد انحراف استاندارد شاخص توده بدن.

تیم تحقیق خاطرنشان کرد: یکی از محدودیت های مطالعه این است که محققان فاقد داده در مورد علائم مربوط به شروع پمپ انسولین در سطح بیمار هستند.

آنها همچنین فاقد اطلاعات برای توجیه برخی از عواملی بودند که می توانند بر نتایج سلامتی این بیماران تأثیر بگذارند ، مانند وضعیت اقتصادی اجتماعی و درآمد والدین و سطح تحصیلات.

دکتر سیمون هلر ، استاد بالینی دیابت در دانشگاه شفیلد انگلیس که در این مطالعه نقش نداشت ، گفت:

دکتر هلر در یک ایمیل گفت: “من فکر می کنم این مطالعه نشان می دهد پمپ ها ، هنگامی که توسط خانواده های نامزد استفاده می شوند ، حداقل برخی از محدودیت های انسولین درمانی تزریقی را برطرف می کنند.” “کاهش هیپوگلیسمی شدید ، فواید اصلی ، واقعاً ارزش آن را دارد ، به ویژه در کوچکترین بچه هایی که مغز در حال رشد آنها بیشتر در معرض خطر افت قند خون مکرر است.”

منبع: https://bit.ly/3nd7ejs The Lancet Child & Adolescent Health ، آنلاین 27 نوامبر 2020[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر