[ad_1]

ارائه سنتی مراقبت تسکینی به بیماران سرطانی با چالش های زیادی همراه است.

TeleHealth می تواند برخی از این چالش ها را از بین ببرد ، اما طبق یک مطالعه REACH PC با مشکلات خاص خود همراه است.

جنیفر سی تمل ، دکتر ، از بیمارستان بوستون ماساچوست ، در یک جلسه آموزشی در همایش همایش مراقبت از کیفیت مجازی ASCO 2020 ، در مورد استفاده از پزشکی از راه دور در مراقبت های تسکینی ، از جمله نتایج حاصل از PC REACH ، بحث کرد.

تمل خاطرنشان کرد: برای بیماران سرطانی ، مراجعه شخصی به یک متخصص مراقبت های تسکینی می تواند وقت گیر باشد ، باعث خستگی شود و بار مالی حمل و نقل و هزینه پارکینگ را افزایش دهد.

برای مراقبان و خانواده ، ویزیت شخصی ممکن است نیاز به غیبت در خانواده و / یا کار داشته باشد ، نیاز به یک برنامه پیچیده برای هماهنگی با سایر بازدیدهای اداری دارد و منجر به هزینه های اضافی برای حمل و نقل و / یا پارکینگ می شود.

برای سیستم های مراقبت های بهداشتی ، داشتن یک کلینیک تخصصی مراقبت های تسکینی نیاز به فضای گران و هزینه های مالی کارکنان مطب و سایر منابع دارد.

این س questionsال ها توجه به اینکه آیا از telehealth می توان برای خدمات مراقبت تسکینی استفاده کرد جذاب است.

کمبود متخصص مراقبت تسکینی

بر اساس مطالعه ای که در سال 2014 در بررسی بهداشت عمومی سالانه منتشر شده است ، تقریباً 1 پزشک مراقبت تسکینی در ایالات متحده برای هر 20000 بزرگسال بالغ با بیماری تهدید کننده زندگی وجود دارد.

مرکز مراقبت های تسکینی پیشرفته در کارنامه گزارش ایالتی سال 2019 خود یادآوری می کند که تنها 72 درصد بیمارستان های ایالات متحده با 50 تخت یا بیشتر دارای تیم مراقبت تسکینی هستند.

برای بیماران مبتلا به بیماری های جدی و کسانی که در یک موقعیت اقتصادی اجتماعی یا جغرافیایی قرار دارند ، مراقبت تسکینی اغلب در دسترس نیست.

ناکارآمدی در سیستم فعلی مانع دیگری است. متخصصان مراقبت تسکینی معمولاً در بخشی از بازدید معمول بیمار از کلینیک های فوق تخصصی یا مراقبت های اولیه ، بیماران را ملاقات می کنند. این توانایی متخصص مراقبت تسکینی را برای انجام ارزیابی های جامع و ارائه مراقبت موثر بیمار محور محدود می کند.

ملاحظات ویژه در مورد مراقبت تسکینی از راه دور

به عنوان یک تخصص ، مراقبت تسکینی شامل تعاملاتی است که می تواند استفاده از سلامت از راه دور را با مشکل مواجه کند. به عنوان مثال ، انتقال علاقه ، گرما و لمس در قالب ویدئو به چالش کشیده یا غیرممکن است.

متخصصان مراقبت تسکینی با بیماران در موضوعات نسبتاً جدی مانند پیش آگهی و ترجیحات پایان زندگی درگیر می شوند. در مورد چگونگی دریافت این بحث ها توسط بیماران و مراقبان آنها از طریق فیلم ، عدم اطمینان وجود دارد.

علاوه بر این ، موانع لجستیکی مانند تجویز مواد مخدر از طریق ویدئو یا از طریق خطوط دولتی وجود دارد.

علیرغم این نگرانی ها ، مطالعه ENABLE نشان داد که تکمیل مراقبت های معمول سرطان با مراقبت های تسکینی آموزشی هفتگی (تغییر به ماهانه) تلفنی منجر به کیفیت زندگی و خلق و خوی بالاتر از مراقبت های معمول سرطان می شود. این نتایج در JAMA در سال 2009 منتشر شده است.

مطالعه رایانه ای REACH امکان اجرای مدل telehealth را نشان می دهد

تمل مطالعه فعلی REACH PC را توصیف کرد ، که مراقبت های تسکینی را از طریق بازدیدهای ویدئویی فراهم می کند و آن را با مراقبت تسکینی شخصی برای بیماران مبتلا به سرطان ریه سلول غیر کوچک پیشرفته مقایسه می کند.

هدف اصلی PC REACH این است که تعیین کند آیا مراقبت تسکینی از راه دور بهداشت با مراقبت تسکینی سنتی برای بهبود کیفیت زندگی علاوه بر مراقبت های معمول سرطان ، معادل است.

REACH PC در حال حاضر 581 بیمار را در 20 مکان خود که یک منطقه متنوع جغرافیایی را پوشش می دهد ، ثبت نام می کند. بیش از نیمی از بیمارانی که به PC REACH مراجعه کردند ، موافقت کردند که در آن ثبت نام کنند. در پایان ، 1250 مشترک تحت تعقیب هستند.

در میان بیمارانی که از مشارکت خودداری کردند ، 7.6٪ “ناراحتی با فناوری” را دلیل آن عنوان کردند. بیشتر امتناع ها به دلیل عدم علاقه به تحقیقات (1/35٪) و / یا مراقبت های تسکینی (9/22٪) است.

افراد مسن در میان کسانی که ثبت نام می کردند برجسته بودند. بیش از 60٪ بیش از 60 سال و بیش از یک سوم بالای 70 سال هستند.

در میان بیمارانی که مطالعه را شروع کرده اند ، در شرکت کنندگان در telehealth کمی بیشتر از افراد شخصی (13.6٪ در مقابل 9.1٪) برداشت داشته اند.

هنگامی که از پزشکان مراقبت تسکینی برای بازدیدهای ویدئویی درخواست شد ، 64.3٪ گفتند که هیچ چالشی وجود ندارد. این قابل مقایسه با 65.5٪ از پزشکان بالینی است که در هنگام ویزیت شخصی چالش نداشته اند.

وقتی مشکلی در بازدیدهای ویدئویی رخ داد ، بیشتر اوقات فنی بود (19.1٪). فقط 1.4٪ از پزشکان مشکل در پرداختن به موضوعاتی را داشتند که در طول فیلم از آنها احساس ناراحتی می کردند و 1.5٪ از آنها در برقراری ارتباط مشکل داشتند.

میزان موفقیت در بازدیدهای ویدئویی و شخصی مشابه است. حدود 80٪ بازدیدها به اهداف برنامه ریزی شده دست یافتند.

شیوه “وب سایت”

استراتژی هایی مانند گوش دادن به بازتاب و جمع بندی گفته های بیماران (برای تأیید درک دقیق دیدگاه بیمار) کلیدی برای موفقیت در ویزیت های مراقبت های تسکینی هستند ، صرف نظر از شرایط.

Temel در هنگام ویزیت های تلویزیونی ، روش هایی را توصیف کرد که وی به عنوان “راهی در اینترنت” برای جبران ناتوانی پزشک در تماس با بیمار توصیف می کند. این روش ها شامل خم شدن به دوربین ، سر تکان دادن و مکث برای اطمینان از صحبت بیمار قبل از صحبت مجدد پزشک است.

آیا Telehealth آینده مراقبت های تسکینی است؟

من یکی از آنکولوژیست هایی هستم که در مورد تغییر مراجعه حضوری به ویزیت از راه دور برای مشاوره های پیچیده مانند موارد مورد نیاز برای مراقبت های تسکینی ابراز نگرانی کرده ام. با این حال ، از نتایج اولیه آزمایش REACH PC ، به نظر می رسد که telehealth می تواند ابزاری ارزشمند باشد.

به منظور به حداقل رساندن اختلافات بین مراقبت های تسکینی شخصی و از راه دور ، راهکارهای عملی برای اطمینان از رابط و تسهیل روابط اعتماد باید بیشتر تعریف و منتشر شود.

علاوه بر این ، ما باید در مورد گسترش نابرابری در مراقبت از حرکت سریع تا استفاده از فن آوری هوشیار باشیم (یعنی تفاوت در حقوق صاحبان سهام). محققان مرکز متدیست هوستون در تجربه خود با سلامت از راه دور در طی بیماری همه گیر COVID-19 دریافتند بیمارانی که از ویزیت مجازی امتناع می ورزند مسن تر ، با درآمد کمتر و کمتر دارای بیمه تجاری هستند. . این نتایج اخیراً در JCO Oncology Practice منتشر شده است.

به دلایل فوق ، احتمالاً همیشه به سیستم های خدمات مراقبت تسکینی ترکیبی نیاز است.

از این پس باید به توصیه های آلوین تافلر در کتاب “شوک آینده” گوش دهیم. آقای تافلر گفت: “بی سواد قرن بیست و یکم کسانی نخواهند بود که بخوانند و بنویسند ، بلکه کسانی هستند که نمی توانند یاد بگیرند ، یاد بگیرند و دوباره یاد بگیرند.”

مدل سنتی مراقبت تسکینی تقریباً مطمئناً نیاز به بازنگری و بررسی مجدد دارد.

تمل بودجه تحقیقات نهادی را از شرکت فایزر فاش کرده است.

لیس بیش از 35 سال قبل از بازنشستگی اخیر خود ، یک سرطان شناس و محقق بالینی در جامعه بود. علایق بالینی و تحقیقاتی وی بر سرطان پستان و ریه و همچنین گسترش دسترسی به آزمایشات بالینی برای افراد تحت پزشکی متمرکز شده است. مقر آن در سنت لوئیس است. او هیچ تضادی در منافع ندارد.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر