[ad_1]

سیدنی (رویترز) – تولیدکنندگان گفتند که استرالیا تولید واکسن خانگی علیه COVID-19 را ناگهان متوقف کرده است ، زیرا آزمایشات نشان داد که می تواند از تشخیص HIV جلوگیری کند ، و تولید کنندگان آن توافق کردند دوزهای اضافی واکسن رقیب تولید کنند.

این تلقیح که توسط دانشگاه کوئینزلند و سازنده واکسن CSL ، یکی از چهار نامزد مورد موافقت دولت استرالیا ، تهیه شده است ، پس از اینکه “برخی آزمایش های تشخیصی برای HIV” نادرست به نتایج مثبت منتقل شد ، متوقف شد.

CSL گفت ، اگرچه هیچ عوارض جانبی جدی در آزمایش فاز 1 روی 216 شرکت کننده مشاهده نشده است ، اما داده ها نشان می دهد که آنتی بادی هایی که ایجاد شده اند ، در تشخیص HIV تداخل ایجاد می کنند و منجر به نتایج مثبت کاذب در برخی آزمایشات HIV می شوند.

با توجه به نتایج ، CSL اعلام کرد که با دولت استرالیا تصمیم گرفته است مراحل 2 و 3 واکسن را متوقف کند.

اندرو نش ، مدیر ارشد تحقیقات CSL ، گفت: “این نتیجه خطرات مربوط به عدم تولید واکسن زودرس و ارزیابی دقیق تصمیمات درباره پیشرفت را تأکید می کند.”

نخست وزیر اسکات موریسون روز جمعه به خبرنگاران گفت: “دولت تصمیم نهایی گرفته بود” که واکسن در دانشگاه کوئینزلند بر اساس مشاوره علمی قادر به ادامه نخواهد بود و این دیگر بخشی از برنامه واکسیناسیون در استرالیا نخواهد بود.

در عوض ، CSL علاوه بر 30 میلیون تولیدی که در حال حاضر تولید می کند ، 20 میلیون دوز واکسن اضافی نیز تولید می کند که توسط AstraZeneca Plc انگلیس تولید شده است ، در حالی که دولت دوزهای بیشتری از واکسن های Novavax را که قبلاً با آنها قرارداد تأمین کرده است ، تهیه کرده است.

استرالیا همچنین با Pfizer برای 10 میلیون دوز واکسن COVID-19 خود توافق کرده و انتظار می رود تنظیم کننده این کشور تا ژانویه 2021 آن را تصویب کند.

مقامات گفتند که استرالیا در نهایت 140 میلیون واکسن برای تلقیح 25 میلیون نفر خود تهیه کرده است که یکی از بالاترین میزان خرید واکسن به جمعیت جهان است.

موریسون گفت که دولت انتظار ندارد هر چهار کاندید واکسنی که انتخاب کرده است وارد مرحله تولید شود.

وی گفت: “اگر این اتفاق می افتاد ، واقعاً غیرمعمول بود.” “بنابراین به همین دلیل است که ما در حال گسترش خطر هستیم.”

استرالیا قرار است واکسیناسیون را در ماه مارس آغاز کند و انتظار دارد که کل جمعیت آن تا پایان سال واکسینه شوند.

تعداد کل 28000 عفونت COVID-19 بسیار کمتر از بسیاری از کشورهای توسعه یافته دیگر است و تا روز پنجشنبه استرالیا تقریباً سه هفته بدون انتقال محلی COVID-19 گذشته بود.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر