از گهواره تا گور ، الکل برای مغز مضر است


شواهد “قانع کننده” ای درباره تأثیرات مضر الکل بر مغز وجود دارد. محققان از استرالیا و انگلستان گفتند ، بیشترین خطر در طی سه دوره زندگی رخ می دهد ، که با تغییرات پویای مغز مشخص می شود.

سه دوره است

  • حاملگی (لقاح تا تولد) ، که با تولید گسترده ، مهاجرت و تمایز نورونها و همچنین آپوپتوز قابل توجه مشخص می شود.

  • دوره بلوغ بعدی (15 تا 19 سال) ، دوره مشخص شده با هرس سیناپسی و افزایش میلیناسیون آکسون. و

  • سن (65 سال و بالاتر) ، دوره مرتبط با آتروفی مغزی. این تغییرات پس از 65 سالگی شتاب می گیرند ، بیشتر به دلیل کاهش اندازه سلولهای عصبی و کاهش تعداد خارهای دندریتیک و سیناپس ها است.

دکتر لوئیز موتون ، مرکز پیری مغز سالم ، دانشگاه نیو ساوت ولز ، سیدنی ، استرالیا و همکارانش می گویند ، این تغییرات در گردش خون عصبی می تواند باعث افزایش حساسیت به اثرات عصبی ناشی از الکل شود.

آنها در مقاله ای که به صورت آنلاین در 4 دسامبر منتشر شد ، نوشتند: “چشم انداز دوره زندگی در سلامت مغز از فرمول مداخلات سیاسی و بهداشت عمومی برای كاهش مصرف الكل و سو abuse مصرف در تمام سنین حمایت می كند. BMJ

روندهای اضطراب آور

مطالعات نشان می دهد که حدود 10٪ زنان باردار در سراسر جهان الکل مصرف می کنند. در کشورهای اروپایی ، درصدها بسیار بالاتر از میانگین جهانی است.

نوشیدن زیاد در دوران بارداری می تواند باعث اختلال طیف الکل جنین شود ، که با کاهش حجم مغز گسترده و اختلال شناختی همراه است.

حتما بخوانید:
در حالی که بیمارستان ها پر می شوند ، مصرف COVID-19 فقط به بیماران بیمار محدود می شود

محققان خاطرنشان کردند ، حتی مصرف کم یا متوسط ​​الکل در دوران بارداری به طور قابل توجهی با نتایج روانی و رفتاری فقیرتر در کودکان ارتباط دارد.

در دوره نوجوانی ، بیش از 20٪ جوانان 15 تا 19 ساله در اروپا و سایر کشورهای با درآمد بالا حداقل پرخوری گاه به گاه گزارش می کنند که با کاهش حجم مغز ، رشد ضعیف ماده سفید و نقص در طیف وسیعی از عملکردهای شناختی همراه است. ، آنها اضافه می کنند.

در یک مطالعه اخیر در مورد افراد مسن ، اختلالات استفاده از الکل به عنوان یکی از مهمترین عوامل خطر برای زوال عقل (به خصوص زوال عقل در اوایل شروع) در مقایسه با سایر عوامل خطر شناسایی شده مانند فشار خون بالا و سیگار ظهور کرد.

نویسندگان می گویند ، اختلالات استفاده از الکل در بزرگسالان مسن نسبتاً نادر است ، اما حتی نوشیدن متوسط ​​در اواسط زندگی نیز با کاهش “کوچک اما قابل توجه” حجم مغز همراه است.

موتون و همکارانش می گویند که روندهای دموگرافیک ممکن است اثرات مصرف الکل بر سلامت مغز را ترکیب کند.

آنها خاطرنشان می کنند که اکنون زنان به اندازه مردان الکل می نوشند و از مشکلات مربوط به الکل رنج می برند. پیش بینی می شود مصرف جهانی طی دهه آینده بیشتر شود.

آنها اضافه کردند ، اگرچه اثرات همه گیر COVID-19 بر مصرف الکل و آسیب های ناشی از آن هنوز نامشخص است ، اما به دنبال سایر بحران های مهم بهداشت عمومی ، در طولانی مدت مصرف الکل افزایش یافته است.

حتما بخوانید:
پرفروش ترین ردیاب خودرو کدام است؟

با توجه به داده ها ، موتون و همکارانش خواستار “رویکرد یکپارچه” برای کاهش آسیب های ناشی از الکل در همه سنین هستند.

آنها نتیجه گرفتند: “مداخلات توسط مردم ، مانند دستورالعمل های مربوط به نوشیدن کم خطر ، سیاست های قیمت گذاری الکل و محدودیت های پایین تر برای رانندگی در الکل ، باید با توسعه مسیرهای آموزش و مراقبت همراه باشد که مغز انسان را در طول زندگی به خطر می اندازد.” آنها.

نویسندگان روابط مالی مربوط را فاش نمی کنند.

BMJ منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 4 دسامبر 2020. ویرایش شده است

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، در فیس بوک و توییتر.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma