[ad_1]

مادرید (رویترز) – منطقه مادرید روز سه شنبه یک بیمارستان 100 میلیون یورویی را برای معالجه بیماران مبتلا به COVID-19 افتتاح کرد ، اگرچه اتحادیه ها می گویند کمبود کارکنان بهداشتی سوالاتی را در مورد نحوه استخدام پرسنل ایجاد می کند.

هزینه بیمارستان تازه احداث شده که از زمان اعلام اولیه دو برابر شده و کمبود نیرو در بخش بهداشت اسپانیا مورد انتقاد سیاستمداران و اتحادیه های مخالف محلی قرار گرفته است.

ایزابل دیاز آیوسو ، رهبر منطقه ای که برای افتتاحیه وارد بیمارستان شده بود ، با پلاکاردهایی با عنوان “هیچ بیمارستان بدون کارمند وجود ندارد” و “مراقبت های اولیه متروکه” توسط ده ها تن از کارگران بهداشت معترض مورد استقبال قرار گرفت.

رزا ، معترض 58 ساله ای که حاضر به ذکر نام خانوادگی خود نبود ، گفت: “من از کاری که با پول عمومی و با پول همه انجام می شود خشمگین هستم.”

بیمارستان جدید ، به افتخار یک پرستار قرن نوزدهم ، ایزابل زندال ، که اقدامات واکسیناسیون زودهنگام را رهبری می کرد ، نامگذاری شد ، فقط در مدت سه ماه در نزدیکی فرودگاه مادرید ساخته شد. به گفته مقامات منطقه ای ، در نهایت ظرفیت 1056 تختخواب ، از جمله 48 تخت مراقبت ویژه وجود خواهد داشت.

در اولین مرحله ، بال با 240 تخت باز خواهد شد ، از جمله یک بخش مراقبت های ویژه. این شاخه به 669 کارمند شامل پرستار ، پزشک و تکنسین احتیاج خواهد داشت.

منطقه مادرید در بیانیه ای بدون جزئیات بیشتر گفت: “استخدام به تدریج متناسب با نیازهای بهداشتی آغاز خواهد شد.”

از آنجا که کارکنان بهداشت در کشوری کار می کنند که به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار گرفته است ، و از آنجا که بسیاری از بیمارستان ها از قبل با کمبود نیرو روبرو هستند ، اتحادیه ها می ترسند که بیمارستان جدید فقط توسط سایر امکانات بهداشتی شکار شود.

در بیانیه اتحادیه پرستاران SATSE آمده و این بیمارستان جدید را یک پروژه بیهوده خواند. “در عوض ، واحدها و خدمات موجود برچیده می شوند ، زیرا آنها مجبورند بدون پرستار حرفه ای مورد نیاز خود کار کنند.”

روز سه شنبه ، اسپانیا 8257 مورد جدید ویروس کرونا گزارش کرد که در مجموع به یک میلیون و 566 هزار و 444 مورد منجر شد که این دومین مورد در اروپای غربی بعد از فرانسه است. تعداد کشته شدگان با افزایش 442 نفر به 45 هزار و 511 نفر رسید.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر