[ad_1]

بروکسل (رویترز) – کمیسیون اروپا روز چهارشنبه استفاده از آزمایشات سریع برای آنتی ژن COVID-19 را توصیه کرد ، به ویژه در افرادی که از قبل علائم خود را نشان داده اند ، زیرا گفته می شود کیت ها در تشخیص ویروس در موارد بدون علامت دقت کمتری دارند. .

کیت های آنتی ژن سریع نسبت به آزمایش های استاندارد PCR (واکنش زنجیره ای پلیمراز) از دقت کمتری برخوردار هستند ، اما می توانند در مدت زمان چند دقیقه نتیجه بگیرند ، در حالی که این یک ابزار اصلی در مبارزه با شیوع بزرگ است.

مدیر اتحادیه اروپا در پیشنهادی غیر الزام آور به 27 دولت اتحادیه اروپا گفت: “آزمایش سریع آنتی ژن باید ظرف پنج روز از زمان شروع علائم یا طی هفت روز پس از قرار گرفتن در معرض مورد تایید شده COVID-19 انجام شود.”

وی همچنین از کشورها خواست که آزمایشات سریع یکدیگر را تشخیص دهند و “برای به حداکثر رساندن آنها” استراتژی های آزمایش خود را به اشتراک بگذارند.

طبق سند داخلی اتحادیه اروپا که توسط رویترز مشاهده شده ، دولت های اتحادیه اروپا قوانین مختلفی برای آزمایش آنتی ژن دارند و بسیاری از آنها تمایل به پذیرش استانداردهای مشترک ندارند.

کمیسیون اظهار داشت که دقت آزمایشات سریع در تشخیص صحیح موارد مثبت ، شاخصی که به عنوان حساسیت شناخته می شود ، در صورت استفاده در انسان تا پنج روز پس از شروع علائم و در موارد با بار ویروسی بالا ، افزایش می یابد.

وی افزود که در این مرحله اطلاعات کمی در مورد عملکرد آزمایش های آنتی ژن در موارد بدون علامت وجود دارد و تولیدکنندگان در دستورالعمل های کیت های سریع خود در حال حاضر از افراد بدون علامت به عنوان جمعیت هدف یاد نکرده اند.

کمیسیون همچنین از دولتهای اتحادیه اروپا خواسته است تا فقط از آزمایش هایی با حداقل 80٪ حساسیت و 97٪ خاصیت یا توانایی تشخیص صحیح افراد آلوده استفاده کنند.

به گفته وی ، آزمایشات بالینی آزمایشات آنتی ژن تاکنون حساسیت تا 29٪ را برای برخی کیت ها نشان داده است ، در حالی که ویژگی آن 80٪ به بالا است ، در مقایسه با نتایج PCR.

کمیسیون استفاده از تست های آنتی ژن را حتی در افراد بدون علامت با کانون زیاد توصیه کرده است ، مانند شرایطی که انتظار می رود بیش از 10٪ افراد مثبت باشند.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir