آیا 6 هفته پس از جراحی برداشتن رحم ، معاینه لگن لازم است؟


پزشکان معمولاً معاینات لگن را تقریباً 6 هفته پس از جراحی برداشتن رحم انجام می دهند تا یکپارچگی کاف واژن را ارزیابی کنند. یک مطالعه نشان می دهد که اگر بیماران هیچ علامتی نداشته باشند ، ممکن است این عمل لازم نباشد.

دکتر ریچی می دلارا در جلسه تحت حمایت AAGL امسال گفت: “معاینه لگن پس از هیسترکتومی شش هفته ای در زنان بدون علامت ممکن است لازم نباشد زیرا نه باعث کاهش وزن کاف شده است و نه احتمال کاهش وزن در آینده را انکار کرده است.” .

دلارا از کلینیک مایو در ققنوس و همکارانش یک مطالعه کوهورت گذشته نگر از داده های بیش از 2000 بیمار را برای ارزیابی مفید بودن یک معاینه لگن 6 هفته ای پس از جراحی رحم در تشخیص از بین بردن کاف در زنان بدون علامت انجام دادند.

عارضه غیر قابل پیش بینی

دلارا گفت: از بین بردن کاف واژن یک عارضه نادر در عمل جراحی برداشتن رحم است که می تواند چند روز یا چند دهه پس از جراحی رخ دهد و “تعیین زمان بهینه برای ارزیابی کاف” را دشوار کند. وی افزود: “در حال حاضر ، نه شواهدی برای اثبات فایده معاینه معمول پس از جراحی رحم در تشخیص كافی مهبل وجود دارد و نه شواهدی كه نشان دهنده بهترین زمان برای انجام معاینه پس از برداشتن رحم باشد.”

محققان برای مطالعه خود ، که در مجله Minimalinvasive Gynecology نیز منتشر شده است ، داده های 2051 زن را که در یک دوره 6 ساله در یک موسسه تحت عمل جراحی رحم قرار گرفتند ، بررسی کردند. بیماران در طی 90 روز پس از جراحی حداقل یک ارزیابی پس از عمل دریافت کردند. معاینه معمول کاف واژن تقریباً 6 هفته پس از جراحی برداشتن رحم انجام می شود. علائم بیماران پس از جراحی برداشتن رحم و یافته های معاینه لگن ثبت شده است.

حتما بخوانید:
خرید داکت اسپلیت

حدود 80٪ بیماران در ویزیت 6 هفته ای بدون علامت بودند.

بیماران بدون علامت بیشتر احتمال دارد که نتایج معاینه لگن طبیعی را نسبت به بیماران با علائم پس از رحم (4/86 درصد در مقابل 3/54 درصد) داشته باشند.

در کل 13 بیمار از بین بردن کامل کاف جدا شده اند. در چکاپ 6 هفته ای همه آنها دستبندهای دست نخورده ای داشته اند. در آن زمان ، سه نفر علائم داشتند ، از جمله خونریزی واژن در یک بیمار و درد لگن در دو بیمار.

یک بیمار از دست دادن وزن کامل کاف را تجربه کرده است ، که قبل از معاینه با رابطه جنسی تحریک شده است. متعاقباً ، بیمار دو قسمت دیگر از انقطاع مجدد ایجاد می کند که توسط رابطه جنسی تحریک می شود.

بررسی نشان می دهد که پس از هیسترکتومی خوش خیم و آنکولوژیک ، از بین رفتن انسداد به روش های مختلفی نشان داده می شود.

در هشت بیمارانی که پس از جراحی برداشتن رحم خوش خیم تحت انحراف کامل کاف قرار گرفتند ، علائمی مانند درد لگن و خونریزی واژینال در حین ارائه جنین برداشتن ، که عمدتا پس از مقاربت رخ داده است ، مشاهده شد.

پنج بیمار که پس از هیسترکتومی انکولوژیک از بین رفته بودند ، بیشتر بدون علائم یا تحریک ظاهر می شدند.

میانگین زمان جلبک زدایی بعد از هیسترکتومی خوش خیم حدود 19 هفته است ، در حالی که میانگین زمان جلبک زدن پس از هیسترکتومی آنکولوژیک حدود 81 هفته است.

دلارا گفت: جراحان باید در مورد علائم از بین بردن و از بین بردن احتمال وقوع حوادث مانند کویتیشن به بیماران آموزش دهند و در صورت بروز علائم ، بیماران باید به دنبال ارزیابی فوری باشند.

حتما بخوانید:
سانترال لب چیست - 7 توصیه جراحی سانترال لب

وی افزود: بیماران با عوامل خطر مانند بدخیمی می توانند از یک ارزیابی طولانی مدت معمول بهره مند شوند.

تحقیق به موقع

دلارا گفت ، این یافته ها به ویژه در هنگام بیماری همه گیر COVID-19 ، هنگامی که ایالات دستورهای پناهگاهی صادر می کنند و پزشکان استفاده از پزشکی از راه دور را برای کاهش ویزیت های شخصی افزایش می دهند ، بسیار مهم است.

از این نظر ، دکتر عماد میخائیل در بحث پس از ارائه مطالعه اظهار داشت: این مطالعه “بسیار به موقع” است و می تواند تغییرات عملی را آگاه و پشتیبانی کند.

مایکل از دانشگاه فلوریدا جنوبی ، تامپا ، گفت که آیا نتایج برای سایر مراکز ، از جمله مراکز کوچکتر که عملیات کمتری انجام می دهند ، خلاصه است.

وی اظهار داشت: برای به چالش کشیدن این شیوه های سنتی نیاز به بینش و تفکر انتقادی است. “من دلارا را به خاطر به چالش کشیدن یکی از آنها تحسین می کنم.”

دلارا و میخائیل هیچ افشاگری مربوطه ای نداشتند.

منبع: Delara RMM و همکاران J Minim Invasive Gynecol. 2020 نوامبر 1. doi: 10.1016 / j.jmig.2020.08.306.

این مقاله در اصل در MDedge.com ، بخشی از شبکه حرفه ای Medscape منتشر شده است.
منبع: ketabche-online.ir

دیدگاهتان را بنویسید

hacklink al hd film izle php shell indir siber güvenlik türkçe anime izle Fethiye Escort android rat duşakabin fiyatları fud crypter hack forum html nullednulled themesMobil Ödeme bozdurma