[ad_1]

یادداشت سردبیر: آخرین اخبار و رهنمودهای COVID-19 را در مرکز منابع Medscape Coronavirus بیابید.یک کارگر بهداشتی در آزمایشات بالینی واکسن COVID-19 در مراکز تحقیقات آمریکایی در هالیوود ، فلوریدا ، در تاریخ 9 سپتامبر ، یک زن را تزریق کرد.

انتظار می رود داروساز Pfizer برای انتشار واکسن COVID-19 خود تا پایان ماه نوامبر به تصویب فدرال برسد ، اقدامی که نوید می دهد همه گیری را فرو بکشد اما همچنین یک بازه زمانی دقیق را برای اطمینان از اینکه مصرف کنندگان می فهمند تعیین می کند. در واقع به معنای گرفتن عکس است.

پروتکل های شرکت نشان می دهد ، این واکسن و احتمالاً بیشتر واکسن های دیگر به دو دوز نیاز دارند ، تزریقاتی که باید در فواصل هفتگی انجام شوند. دانشمندان پیش بینی می کنند که این عکس ها باعث ایجاد عوارض جانبی شدید مانند آنفولانزا – از جمله درد بازو ، درد عضلانی و تب – می شود که می تواند روزها ادامه داشته باشد و برخی افراد را به طور موقت از محل کار یا مدرسه دور کند. و حتی اگر 90٪ واکسن م effectiveثر باشد ، درصدی که Pfizer برای محصول خود تبلیغ می کند ، از هر 10 دریافت کننده 1 ، همچنان آسیب پذیر خواهد بود. این بدان معنی است که حداقل در کوتاه مدت ، با افزایش ایمنی جمعیت ، مردم نمی توانند فاصله اجتماعی را متوقف کرده و ماسک خود را بریزند.

دکتر سعد اومر ، مدیر انستیتوی بهداشت جهانی ییل گفت ، تاکنون ، ترک تولید واکسن با سرعتی بی سابقه ، طرحی گسترده برای برقراری ارتباط موثر در مورد این موارد است.

وی گفت: “شما باید آماده باشید.” “شما نمی توانید یک روز پس از تزریق واکسن ، به دنبال مواد ارتباطی خود باشید.”

عمر ، که از اظهار نظر در مورد گزارش های منتسب به دولت جدید رئیس جمهور منتخب جو بایدن خودداری کرد ، خواستار یک کارزار ارتباطی قوی بر اساس بهترین شواهد علمی در مورد تردید و پذیرش واکسن شد. عمر گفت: مراكز كنترل و پيشگيري از بيماري راهبردي به نام “واكسين كردن با اعتماد به نفس” را تهيه كرده اند ، اما منابع لازم را ندارد.

وی گفت: “ما باید ارتباط برقرار کنیم و باید ارتباط موثری برقرار کنیم و اکنون باید برنامه ریزی را شروع کنیم.”

چنین پوششی در مقیاس وسیع در کشوری مورد نیاز خواهد بود که تا اواسط ماه اکتبر ، فقط نیمی از آمریکایی ها گفتند که مایل به دریافت واکسن COVID-19 هستند. دوزهای اولیه هر واکسن در ابتدا محدود خواهد بود ، اما کارشناسان پیش بینی می کنند که ممکن است تا اواسط سال آینده به طور گسترده در دسترس باشد. بحث اولیه در مورد عوارض جانبی بالقوه می تواند اطلاعات غلطی را که خطر را بیش از حد ارزیابی یا تحریف می کنند ، خنثی کند.

دکتر پریتی مالانی ، مدیر ارشد بهداشت و استاد پزشکی در دانشگاه میشیگان در آن آربر گفت: “بزرگترین فاجعه اگر ما باشد که واکسن ایمن و م andثری داشته باشیم که مردم تمایلی به دریافت آن ندارند.”

Pfizer و شریک آن ، شرکت آلمانی BioNTech ، روز دوشنبه گفتند که به نظر می رسد واکسن آنها از هر 10 نفر 9 نفر را از ابتلا به COVID-19 محافظت می کند ، اگرچه آنها اطلاعات اساسی را منتشر نکرده اند. این اولین واکسن از بین چهار واکسن علیه COVID-19 در آزمایشات گسترده مقیاس در ایالات متحده است که نتایج را منتشر کرده است.

اطلاعات حاصل از آزمایشات اولیه چندین واکسن COVID-19 نشان می دهد که مصرف کنندگان باید آماده عوارض جانبی شوند که اگرچه از نظر فنی خفیف هستند اما می توانند زندگی روزمره را مختل کنند. یک مدیر ارشد ارشد Pfizer به Stat گفت که عوارض جانبی واکسن COVID-19 این شرکت با واکسن های استاندارد بزرگسالان قابل مقایسه است اما از واکسن های ذات الریه ، Prevnar یا آنفولانزای معمولی این شرکت بدتر است.

به عنوان مثال ، واکسن دو دوز Shingrix ، که از بزرگسالان مسن در برابر ویروسی که باعث زونا دردناک است محافظت می کند ، باعث التهاب دست در 78٪ از گیرندگان و درد عضلانی و خستگی در بیش از 40٪ از کسانی که آن را مصرف می کنند ، می شود. پروفایل Prevnar و آنفلوانزای مشترک می تواند باعث درد ، درد و تب در محل تزریق شود.

دکتر ویلیام شافنر ، استاد پزشکی پیشگیرانه و سیاست های بهداشتی در مرکز پزشکی دانشگاه وندربیلت گفت: “ما از مردم می خواهیم واکسنی بزنند که به ضرر شما باشد.” “درد زیادی در دستان من وجود دارد و تعداد قابل توجهی از افراد به مدت یک یا دو روز احساس کثیف شدن ، سردرد و درد عضلانی می کنند.”

شافنر گفت: ترغیب افرادی که این علائم را دارند پس از سه تا چهار هفته برای دوز دوم و دور دوم علائم شبیه آنفولانزا برگردند ، فروش دشواری است.

اومر گفت ، مهم است كه چگونه متخصصان بهداشت عمومی چنین تأثیراتی را توضیح می دهند. وی گفت: “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد شکل دادن به درد به عنوان شاخص اثربخشی مفید است.” اگر کمی درد کند ، م worksثر است ».

در عین حال ، ارتباط خوب به کاربران کمک می کند تا برای چنین اثراتی برنامه ریزی کنند. دکتر الی پرنچویچ ، استاد طب داخلی و اپیدمیولوژی در دانشگاه بهداشت آیووا گفت ، انتظار می رود که واکسن COVID-19 ابتدا به متخصصان بهداشت و سایر کارگران مهم توزیع شود که ممکن است قادر به کار نباشند. .

وی با بیان اینکه به کارگران اصلی پس از واکسیناسیون سه روز مرخصی استحقاقی داده می شود ، گفت: “بسیاری از افراد مرخصی استعلاجی ندارند. بسیاری از مهمترین کارگران ما بیمه درمانی ندارند.” “اینها مواردی است که یک دولت با عملکرد خوب برای تأمین اقتصاد ما به عقب نیاز دارد.”

اطمینان مصرف کنندگان مبنی بر اینکه واکسن COVID-19 احتمالاً به دو دوز نیاز دارد – و ممکن است یک ماه طول بکشد تا اثربخشی کامل داشته باشد – نیز بسیار مهم است. دادگاه فاز 3 فایزر که نزدیک به 44000 نفر در آن شرکت داشتند ، از اواخر ماه جولای آغاز شد. شرکت کنندگان دوز دوم را 21 روز پس از نوبت اول دریافت کردند. اثربخشی 90٪ گزارش شده هفت روز پس از دوز دوم اندازه گیری شد.

برای اطمینان از اینکه کاربران عکسها را دنبال می کنند و – با فرض تأیید چندین واکسن – دوزهای اول و دوم آنها از یک تولید کننده برقراری ارتباط موثر خواهد بود. اومر گفت تا زمانی که محافظت کامل آغاز نشود ، مردم باید اقدامات محافظتی خود را ادامه دهند: ماسک زدن ، شستن دست ها ، فاصله اجتماعی. مهم است که به مردم اطلاع دهیم که انجام اقدامات مناسب بعدا نتیجه خواهد داد.

وی گفت: “اگر ما فقط تونل را به آنها نشان دهیم ، نه نور ، منجر به این انكار جمعی می شود”. “ما باید بگوییم ،” شما مجبور خواهید بود که این کار را در میان مدت ادامه دهید ، اما در طولانی مدت خوب به نظر می رسد. “

بهترین ارتباط می تواند پس از داده های کامل حاصل از مطالعه توسط Pfizer و همکاران رخ دهد. بررسی واکسن های COVID-19.

“وقتی به این داده ها نگاه می کنید ، می توانید مشخص کنید که کدام گروه از افراد به احتمال زیاد عوارض جانبی دارند ، اثر چیست ، چه چیزی می دانیم چه مدت کار می کند ، چه چیزی می دانیم چه مدت طول می کشد.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر