[ad_1]

چشم ها می توانند در هنگام تجمع آمیلوئید ، علامت اصلی بیماری آلزایمر (AD) ، دریچه ای به مغز ایجاد کنند.

افزایش رسوبات آمیلوئید در حاشیه پروگزیمال میانی (PMP) در منطقه فوق دماغ شبکیه در بیماران با افت شناختی خفیف قبلاً با کاهش حجم هیپوکامپ در ارتباط بوده است.

مطالعات اضافی نشان می دهد که آمیلوئید بتا شبکیه (Aب) تأخیر ارتباط دارد و حتی ممکن است قبل از A مغزی باشدب تعلل

غربالگری آمیلوئید شبکیه می تواند ابزاری آسان و ارزان برای تشخیص اولین علائم AD باشد ، گفت محقق مایا کرونو-هماوی ، دانشیار ، دانشیار جراحی مغز و اعصاب و علوم پزشکی در مرکز پزشکی Cedars Sinai در لس آنجلس ، کالیفرنیا. اخبار پزشکی Medscape. وی افزود: “امیدوارم این بازی را تغییر دهد.”

این مطالعه در تاریخ 28 سپتامبر به صورت آنلاین منتشر شد آلزایمر و زوال عقل.

بیماران زنده

تیم Coronho-Hamawi و دیگران قبلاً رسوبات A را کشف کردندب در شبکیه مدلهای موش و بیماران مبتلا به AD در کالبد شکافی – سایپرز ، باشگاه دانش

محققان اکنون نرم افزاری تحلیلی تهیه کرده و برای بررسی آمیلوئید در مناطق شبکیه بیماران زنده از دستگاه چشم پزشکی کنترل شده توسط iPad استفاده کرده اند.

این مطالعه شامل 34 شرکت کننده – 18 زن و 16 مرد با میانگین سنی 65 سال بود. بیشتر آنها (97٪) سفید هستند و فقط یک جسم سیاه دارند. افراد از نظر جنسیت و سن مقایسه شدند.

شرکت کنندگان تحت ارزیابی عصبی روانپزشکی و MRI ساختاری مغز قرار گرفتند. محققان داده های مربوط به حجم کل داخل جمجمه (ICV) ، حجم هیپوکامپ (HV) و حجم بطن جانبی پایین (ILVV) را جمع آوری کردند.

محققان طبق طبقه بندی دمانس بالینی (CDR) و ارزیابی شناختی مونترال (MOCA) بیماران را طبقه بندی کردند. نمره MOCA 26 پوند نشانگر اختلال شناختی و نمره> 26 شناخت طبیعی است. نمره CDR 0.5 نشانگر وجود زوال عقل ، 1 اختلال شناختی خفیف (MCI) و 2 اختلال شناختی متوسط ​​بود.

بر اساس گزارش های عصب روانشناختی آنها ، اکثر شرکت کنندگان (22 نفر) دارای MCI آمنزیک بودند ، سه نفر احتمالاً مبتلا به AD بودند ، یک نفر ممکن است به زوال عقل پیش از دماغ و هشت نفر دارای نتایج شناختی طبیعی باشند.

Koronyo-Hamaoui خاطرنشان می کند که افراد مبتلا به MCN amnestic مرحله بالینی اولیه AD دارند.

همه شرکت کنندگان یک منبع 4 روزه پودر کورکومین ، بطری های لرزش مواد غذایی مایع برای مخلوط کردن پودر و کپسول هایی با ویتامین E 400 IU برای بهبود فراهمی زیستی دریافت کردند.

کورکومین توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) ایمن در نظر گرفته می شود ، از ویژگی و میل بالایی برای آمیلوئید ، به ویژه A برخوردار است.ب Coronho-Hamawi گفت: 42 و فلورسانس طبیعی را در بافت ها نشان می دهد.

چند ساعت پس از مصرف آخرین مخلوط کورکومین توسط بیماران ، محققان از یک چشم چشم اسکن کانفوکال برای بدست آوردن تصاویر شبکیه با استفاده از نور آبی برای تحریک انتشار کورکومین استفاده کردند.

ارتباط مستقیم با مغز

محققان گفتند ، شبکیه که مستقیماً به مغز متصل است ، تنها بافت سیستم عصبی مرکزی است که برای تصویربرداری با وضوح بالا و غیرتهاجمی موجود است.

محققان با استفاده از نرم افزار جدید معاینه ، از شبکیه برتر هر چشم تصویربرداری کرده و تصاویر با وضوح بالا را پردازش کردند.

آنها منطقه مورد علاقه (ROI) را به سه زیر بخش تقسیم کردند. اینها شامل محیط میانه پروگزیمال ، قطب خلفی (PP) و حاشیه میانی دیستال (DMP) هستند.

آنها تعداد آمیلوئیدهای شبکیه (RAC) یا تعداد پلاک ها و مساحت کل آمیلوئید شبکیه (RA) را تعیین کردند ، که شدت یا بار کل آمیلوئید را در ROI هدف هر سه زیر منطقه نشان می دهد.

کورونو-هاماوی گفت: “بین تعداد” لکه های “آمیلوئید و اندازه بزرگتر این پلاک ها” ارتباط نزدیک “وجود دارد.

نتایج نشان می دهد RAC به طور معنی داری و معکوس با حجم هیپوکامپ ارتباط دارد (پ = .04). این ارتباطات به ویژه در محیط پیرامونی نزدیک به چشم می آمد. تعداد و مساحت آمیلوئیدهای PMP در شبکیه در بیماران با نمره MOCA <26 به طور قابل توجهی بالاتر بود (پ = .01).

پیرامون میانه پروگزیمال در بیماران مبتلا به MCI و AD آمنیستی RAC و مساحت قابل توجهی بیشتر از کسانی که از نظر شناخت طبیعی بودند (پ = .04).

کرونو-هاماوی گفت: “ما دریافتیم که پیرامون میانه پروگزیمال ارتباط بسیار خوبی دارد که می تواند از دست دادن هیپوکامپ را پیش بینی کند.” در میان یافته های دیگر ، این مطالعه همچنین نشان داد که HV و ILVV به طور قابل توجهی بین سه سطح از نتایج CDR متفاوت است.

محققان یادداشت کردند که این پروگزیمال RAC میانه محیطی در ربع فوق دما به طور معنی داری با حجم هیپوکامپ و درجه زوال عقل بالینی در ارتباط است و “از یک ارتباط احتمالی بین RAC و مرحله AD پشتیبانی می کند”.

شماره سیگنال؟

شرکت کنندگان کافی نبودند تا تفاوت آماری بین آمیلوئید شبکیه در مردان و زنان را تشخیص دهند ، “اما کرونو-هاماوی گفت:” اما ما می دانیم که زنان به طور کلی آسیب شناسی بیشتری دارند.

وی خاطرنشان کرد: محققان قادر به بررسی ارتباط بین آمیلوئید شبکیه و آمیلوئید مغزی نبودند زیرا آنها به توموگرافی انتشار پوزیترون دسترسی نداشتند و نمی خواستند بیماران را در معرض یک روش تهاجمی قرار دهند.

با این حال ، مطالعه دیگری همبستگی بین A را نشان دادب در شبکیه چشم و مغز موش ها.

محققان بر این باورند که آمیلوئید شبکیه چشم را تحت تأثیر قرار می دهد ، حتی خیلی زود در AD.

کرونو-هاماوی گفت: “گزارش های زیادی وجود دارد که تغییرات عملکردی مرتبط با آسیب شناسی شبکیه را نشان می دهد” ، که ممکن است شامل آسیب به مواردی مانند بینایی رنگ و حساسیت کنتراست باشد.

وی افزود ، شواهد جدید نشان می دهد که آمیلوئید در مناطقی از چشم به غیر از شبکیه چشم ، از جمله لنز است.

وی گفت که ممکن است تشخیص تاو درهم ، یکی دیگر از علائم AD در شبکیه چشم باشد. “ما امیدواریم که با گذشت زمان بتوانیم سیگنال tau را در طول زندگی در شبکیه ایجاد کنیم.”

Coronho-Hamawi معتقد است که شبکیه چشم ایده آل است “به عنوان نوعی ابزار برای تشخیص و نظارت بر بیماری های نورودژنراتیو و به نظر می رسد تاکنون به خوبی انعکاس آنچه در مغز اتفاق می افتد است.”

Coronho-Hamawi با نگاه به جلو معتقد است که متخصصان مغز و اعصاب یا چشم پزشکان می توانند این آزمایش غربالگری ساده و غیرتهاجمی را در مدت 10 تا 20 دقیقه انجام دهند.

وی گفت ، هنگامی که به یک آستانه آمیلوئید شبکیه از پیش تعیین شده رسید ، پزشکان و بیماران این مسئله و همچنین سطح بالای تری گلیسیرید یا گلوکز خون را “کنترل” می کنند.

وی گفت که این می تواند به معنی نظارت دقیق تر یا “مراحل اضافی” مانند MRI مغز و تغییر سبک زندگی باشد.

محققان خاطرنشان کردند ، مطالعات بزرگتر آینده باید پتانسیل آمیلوئید شبکیه را به عنوان نشانگر زیستی شناسایی کنند.

چشم ها می توانند آن را داشته باشند

اظهار نظر در مورد این مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، دکتر هدر اسنایدر ، نایب رئیس عملیات پزشکی و علمی در انجمن آلزایمر ، گفت که وی “به شواهد در حال رشد می افزاید که نشان می دهد تغییرات مربوط به بیماری آلزایمر در مغز از طریق چشم قابل تشخیص است.”

اسنایدر گفت ، اگرچه این مطالعه در جمعیت کمی انجام شده است ، “دیدن این نوع تحقیقات در حال حرکت به جلو در بین افراد زنده هیجان انگیز است.”

مرحله بعدی ، وی گفت ، انجام این مطالعه در جمعیت بسیار بیشتری است.

اسنایدر گفت ، تصویربرداری شبکیه به عنوان یک ابزار غربالگری بخشی از “جستجوی جهانی” برای راهی آسان تر برای تشخیص و تشخیص AD است.

وی گفت: توانایی تشخیص تجمع غیر طبیعی آمیلوئید در چشم می تواند به پزشکان این امکان را بدهد تا بیماری را در مراحل اولیه ، حتی قبل از ظهور علائم ، هنگامی که قابل درمان و قابل پیشگیری است ، شناسایی کنند.

اسنایدر افزود ، ابزار غربالگری آمیلوئید شبکیه در مقایسه با روشهای غربالگری فعلی با استفاده از اسکن PET یا پنچری کمر ، قدمتی در دسترس ، ارزان و کمتر تهاجمی دارد.

وی خاطرنشان کرد ، انجمن آلزایمر مدتی است که در حال تکمیل فناوری تصویربرداری از شبکیه است. در سال 2019 ، وی یک سمینار برای بهبود فناوری برای آزمایشات بالینی و اهداف تشخیصی تشکیل داد. تیم Coronho-Hamawi بخشی از کمیته برگزاری این رویداد بود.

Koronyo-Hamaoui عضو NeuroVision Imaging Inc است.

زوال عقل آلزایمر. منتشر شده بصورت آنلاین در تاریخ 28 سپتامبر 2020. متن کامل

برای اخبار بیشتر از روانپزشکی Medscape ، به ما بپیوند توییتر و فیس بوک[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر