[ad_1]عبدالله ز محمد

مطالعات جدید نشان می دهد ، بیماران با سابقه آسیب مغزی (TBI) در معرض خطر افزایش آسیب شناسی مربوط به زوال عقل هستند ، از جمله رسوب آمیلوئید بیشتر و ضخامت قشر کمتر.

نتایج نشان می دهد TBI حدود 4 سال شروع اختلال شناختی را تسریع می کند.

تصور می شود این مطالعه برای اولین بار است که تأثیر سابقه TBI را در آسیب شناسی بیماری آلزایمر (AD) در افراد در معرض خطر بیماری بررسی می کند ، محقق ارشد عبدالله ز. محمد ، نامزد دکتری ، آزمایشگاه عصبی عملکردی و آسیب مغزی ، مغز در موسسه کوئینزلند ، دانشگاه کوئینزلند ، بریزبن ، استرالیا ، یادداشت می کند.

محمد گفت: “نظارت دقیق بر بیماران پس از TBI ممکن است راهبردهای پیشگیری زودرس و مداخله زودهنگام را برای بهبود کیفیت زندگی افراد مظنون به ادامه بیماری آلزایمر فراهم کند.” اخبار پزشکی Medscape.

یافته ها در یک نشست مجازی از کنفرانس بین المللی انجمن بعدی علوم اعصاب آلزایمر (AAIC-NN) ارائه شد.

یک عامل خطر مهم

در میان افراد بالای 65 سال ، AD شایعترین علت زوال عقل است. محمد گفت دومین علت اصلی مرگ و میر در استرالیا است ، اما محمد گفت که تاکنون جستجوی درمان های م effectiveثر برای جلوگیری یا به تأخیر انداختن بیماری AD بی نتیجه بوده است.

علائم اصلی AD اغلب در مرحله پیشرفته بیماری مشاهده می شود. با این حال ، بیان ویژگی های اصلی آسیب شناختی آن ، از جمله تجمع پلاک های β-آمیلوئید (Aβ) ، درهم آمیختگی تاو و از دست دادن عصب ، می تواند سالها تا دهه ها قبل از شروع علائم بالینی آشکار آغاز شود.

محمد گفت: شناسایی نشانگرهای زیستی و پاتولوژی های اولیه در افرادی که در معرض خطر ابتلا به AD هستند “ممکن است امکان مداخلات به موقع را فراهم کند که روند بیماری را تغییر دهند یا کاهش دهند.”

به نظر می رسد TBI یک عامل خطر مهم برای AD است. محمد گفت: تجربه TBI متوسط ​​بیش از دو برابر خطر زوال عقل را افزایش می دهد و TBI شدید با 4.5 برابر خطر ابتلا به زوال عقل همراه است.

وی افزود ، مکانیزم زیربنایی این ارتباط به خوبی درک نشده است.

برای مطالعه حاضر ، محققان 241 مجموعه داده را از پایگاه داده ابتکار تصویربرداری عصبی بیماری آلزایمر (ADNI) بارگیری کردند. داده ها از 14 سایت مختلف در آمریکای شمالی جمع آوری شده است.

محققان مجموعه داده ها را بر اساس وجود یا عدم وجود سابقه خود گزارش شده از TBI (خفیف ، متوسط ​​یا شدید ، از جمله ضربه مغزی) تقسیم کرده و آنها را با ارزیابی بالینی زوال عقل (CDR) با استفاده از آزمایش عصب روانشناسی طبقه بندی کردند. نمره CDR 0 “طبیعی” در نظر گرفته می شود و نمره 0.5 یا بیشتر به این معنی است که شرکت کنندگان علائم زوال عقل دارند.

بیماران همچنین برای ارزیابی وضعیت آمیلوئید با استفاده از تصاویر PET با فلوربتاپیر طبقه بندی شدند.

پس از حذف مشارکت کنندگان آمیلوئید منفی ، این مطالعه شامل 155 بیمار بالای 65 سال بود.

محققان با استفاده از روش جذب استاندارد (SUVr) تفاوت های گروهی را در شکل گیری قشر اندازه گیری کردند. در تمام تجزیه و تحلیل ها ، آنها سن ، جنس ، تحصیلات و APOE-4 وضعیت

تجمع پلاک

نتایج نشان داد که تعدادی از تفاوت ها بین شرکت کنندگان با TBI و افراد فاقد آن وجود دارد. شرکت کنندگان با TBI رسوب آمیلوئید قشر را افزایش داده بودند و کسانی که TBI به علاوه علائم زوال عقل داشتند ، حدود 4 سال زودتر اختلال شناختی را شروع کردند.

در بیماران مثبت آمیلوئید ، مبتلایان به TB پس از آسیب شناسی آمیلوئید مشابه بیماران مبتلا به AD ، رسوب آمیلوئید را در سایت ها افزایش داده اند. علاوه بر این ، گروه TBI ضخامت قشر کاهش یافته داشت.

“اگرچه این مطالعه به طور مستقیم مکانیسم های اتصال TBI به AD را روشن نمی کند ، اما به وضوح نشان می دهد که افزایش تجمع پلاک A در مغز ناشی از آسیب مغزی آسیب دیده ، نقش مهمی در ایجاد آسیب شناسی و علائم AD دارد. گفت محمد.

محققان سپس تلاش کردند تا با مقایسه شرکت کنندگان مبتلا به زوال عقل (17 نفر با سابقه TBI ، 17 نفر بدون سابقه TBI) سازگار با نتایج آزمون وضعیت ذهنی کوچک (MMSE) ، سهم تفاوت در وضعیت شناختی را کاهش دهند.

این تجزیه و تحلیل رسوب آمیلوئید را نشان داد (ریشه SUVr 1.65 در مقابل 1.51. پ = .05) در گروه TBI ، و همچنین شروع زودتر اختلال شناختی (8/64 سال در مقابل 8/68 سال). پ <.001).

قطعه جدیدی از این پازل

اظهار نظر در مورد مطالعه برای اخبار پزشکی Medscape، دکتر هدر اسنایدر ، نایب رئیس عملیات پزشکی و علمی ، انجمن آلزایمر ، گفت که این موضوع روش جدیدی را در مورد چگونگی TBI “می تواند یک فرد را در معرض خطر بیشتری قرار دهد” برای AD نشان می دهد.

آنچه که به ویژه در مورد این تحقیق جالب توجه است این است که انجام کار در این زمینه “یک گام فراتر از تلاش برای فهمیدن اینکه برخی از زیست شناسی هایی که نقش دارند می تواند باشد” گفت: اسنایدر ، که در این مطالعه نقش ندارد.

وی افزود که این یکی از مطالعات بزرگتر در نوع خود بود و “تعداد بسیار خوبی از شرکت کنندگان” را شامل می شد.

مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری های ایالات متحده تخمین می زند که حدود 1.5 میلیون آمریکایی سالانه TBI را تجربه می کنند. اسنایدر گفت ، و TBI می تواند بر سیستم ایمنی بدن و همچنین تغییر در پروتئین tau تأثیر بگذارد.

وی افزود که چگونگی دقیقاً تلاقی آنها و “چگونه این امر در آمیلوئید بالا نشان داده می شود” در این مطالعه “یک سوال واقعا جالب است”.

با این حال ، اسنایدر گفت ، در حالی که این مطالعه قطعه جدیدی را به پازل AD اضافه می کند ، “درک معمای کامل در نهایت همان چیزی است که به ما خواهد گفت چه کسی در معرض خطر بیشتری است.”

بودجه این مطالعه توسط کمیسیون بیمه اتومبیل کوئینزلند تأمین شد. بودجه جمع آوری و اشتراک اطلاعات پروژه توسط ADNI تأمین می شود.

AAIC-NN. ارائه شده در 10 نوامبر سال 2020. پوستر 48713.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مغز و اعصاب Medscape ، در Facebook و. به ما بپیوندید توییتر.[ad_2]

منبع: ketabche-online.ir

ایندکسر